Цветан Цветанов: Ако ни вземат още 100 млн. лв, закриваме РПУ-та
Цветан Цветанов - вицепремиер и министър на вътрешните работи по време на интервюто му в студиото на ТВ7   
Източник: tv7.bg
Бж жетът на МВР е най-малкият спрямо последните 4-5 години, каза вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.

В предаване на ТВ7 той обясни, че след закриване на Министерството на извънредните ситуации и преминаването му към МВР общият бюджет е бил около 1.3 млрд. лв. "В момента имаме около 1 млрд. лв.", каза министърът.

"Ако ни вземат 100 млн. лв., районните полицейски управления (РПУ) ще затворят окончателно", категоричен беше Цветанов.

"Взехме тежкото решение да няма дарения с изключение на държавни фирми и общини. Най-големият донор, на който разчитаме, е ЕС", каза той.

В отговор на въпрос Цветанов, за когото това телевизионно интервю беше първото след президентските и местните избори, заяви: "Не сме обсъждали какво ще правим ако загубим изборите. Бяхме устремени да победим и да продължим напред. Искам да благодаря на всички български граждани, че вярват в действията на българското правителство. Всеки, който заема министерски пост е политическо лице, и не виждам проблем, че съм бил председател на предизборния щаб. Това съм го правил последните шест години."

Цветанов беше в САЩ, където е обсъждал борбата с трансграничната престъпност.

Днес той напомни, че вече е внесен обвинителен акт срещу групата на Алексей Петров. "Там има и хора от Върховна касационна прокуратура", напомни вицепремиерът.

И добави: "Много е трудно да променяш държавата, когато 20 години тя е управлявана от агенти на бившата Държавна сигурност. Групировката ВИС беше на СДС, а СИК беше на БСП. Всичко това се случваше в годините на преход и вярвахме, че политиците ни водят в правилен път."

По повод окончателното връщане на Веселин Пенгезов на поста председател на Софийски апелативен съд, разпоредено от Върховният административен съд, вътрешният министър каза, че "не може този човек да заема този пост и да има справедливи отсъждания в полза на държавата".

Цветанов е убеден, че стореното от ГЕРБ в Кърджали на изборите е "изключително голям пробив".

През 2006 г. в смесените райони събранията на ГЕРБ са ставали в приземни етажи. "През 2007 г. в областта имахме 11 съветника, а сега 42 общински съветника", аргументира се Цветанов.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Можете ли да отслабнете, ако ядете пица всеки ден

Можете ли да отслабнете, ако ядете пица всеки ден

Любопитно Преди 1 час

Пицата е любимо ястие на мнозина и може да е трудно да се откажете от нея

Иранският външен министър Абас Арагчи и специалният пратеник на Белия дом Стив Уиткоф

САЩ и Иран обсъдиха „техническите елементи“ на ядреното споразумение

Свят Преди 2 часа

Иран и САЩ са се разбрали да проведат в близко време следващ кръг преговори

Марко Рубио ще участва в неофициална среща на НАТО в Турция, посветена на Русия и Украйна

Марко Рубио ще участва в неофициална среща на НАТО в Турция, посветена на Русия и Украйна

Свят Преди 3 часа

На срещата ще бъде обсъдено слагането на край на войната между Русия и Украйна

Премиерът Желязков ще открие кръгла маса срещу насилието над животни

Премиерът Желязков ще открие кръгла маса срещу насилието над животни

България Преди 3 часа

Форумът ще се проведе в понеделник, 12 май, от 11 ч.

Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна

Ердоган: Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 4 часа

Турският президент е казал това в телефонни разговори с Путин и Макрон

Румен Радев: Пишещите се за най-големи демократи са срещу демокрацията

Румен Радев: Пишещите се за най-големи демократи са срещу демокрацията

България Преди 4 часа

Радев коментира и кандидатурата на председателя на ДАНС Пламен Тончев за ръководител на Комисията по досиетата

Мерц: Предложението на Русия за преговори с Киев е далеч от достатъчно

Мерц: Предложението на Русия за преговори с Киев е далеч от достатъчно

Свят Преди 4 часа

"Предложението на Русия за преки преговори с Украйна е добър знак“

Меган Маркъл и принц Хари

Брутална шега с принц Хари и Меган в САЩ

Любопитно Преди 5 часа

Междувременно херцозите на Съсекс изглеждаха по влюбени от всякога на концерт на Бионсе

Папа Лъв XIV

Папа Лъв XIV: Нося в сърцето си страданието на украинския народ

Свят Преди 5 часа

„Бих искал също да се обърна към влиятелните хора по света, повтаряйки винаги актуалния призив: „край на войната“, каза папата в първото си неделно обръщение във Ватикана

<p>Виртуален аутизъм: За какви&nbsp;симптоми да внимават родителите</p>

Виртуален аутизъм: За какви симптоми да внимават родителите

България Преди 6 часа

Не е истински аутизъм, но също е доста притеснително състояние

<p>Албания избира парламент днес</p>

Албания избира парламент днес

Свят Преди 6 часа

За първи път албанците, живеещи в чужбина, имат право на глас в парламентарните избори

<p>Русия атакува Украйна часове след предложението на Путин</p>

Русия атакува Украйна часове след предложението на Путин

Свят Преди 7 часа

За атаките се съобщава на фона на интензивните европейски дипломатически усилия, подкрепени от Съединените щати, за постигане на „пълно и безусловно“ 30-дневно прекратяване на огъня, започващо от утре, 12 май

<p>Майка от Кочани: Децата ни бяха убити от политиците</p>

Майка от Кочани: Децата ни бяха убити от политиците

Свят Преди 8 часа

Изказването идва в отговор на обвиненията в социалните медии, че протестите са политически мотивирани

Володимир Зеленски

Зеленски с първи коментар на предложението на Путин

Свят Преди 8 часа

Той не отговори директно на поканата, но каза, че това е добър знак

Радина Червенова: Прошката е сила, не слабост

Радина Червенова: Прошката е сила, не слабост

Любопитно Преди 8 часа

Журналистката пред Мон Дьо – за началото си в телевизията, предателствата, любовта, битката с болестта и първия си роман