ДСБ остава в опозиция
Радан Кънев   
Източник: Гергана Костадинова/БГНЕС

„Демократи за силна България” остава в опозиция, реши националното събрание на партията, съобщи БНР. Ръководството обаче

ще води преговори за организационно единство на Реформаторския блок,

основано на неговите първоначални цели и предизборна програма.

Ще се развива и сътрудничество с граждански и политически организации с цел да се постигне широк политически съюз, който да бъде алтернатива на досегашния модел на управление.

По-рано съпредседателят на ПГ на Реформаторският блок –

Найден Зеленогорски, каза, че ДСБ трябва да остане в Реформаторския блок,

защото е важен и ценен партньор. „Заедно се справихме с парламентарните избори, направихме една силна парламентарна група, имахме големи успехи на местните избори”, каза Зеленогорски.

Найден Зеленогорски
Найден Зеленогорски Източник: Любомир Спиров/БГНЕС

По думите му Реформаторският блок не би бил същият без която и да е партия в него. Той изрази надежда, че днешното събрание ще вземе важни решения за българската десница, и поиска прошка от делегатите, защото днес е ден за прошка.

Заместник-председателят на НС – Иван Иванов, който е депутат от гражданската квота в Реформаторския блок, заяви, че ДСБ трябва да остане групата.

Министърът на отбраната и лидер на БЗНС – Николай Ненчев, заяви, че вярва, че днешното събрание ще излъчи много силни послания, както към целия български народ, така и към Реформаторския блок.

Днешната коалиционна формула на Реформаторския блок и днешния му модел на работа дават отговор само на един въпрос – на въпроса за работните места на двайсетина души на банките в парламента, каза лидерът на ДСБ Радан Кънев:

„За една година във властта РБ не успя да постигне целите си. Аз няма да поискам от вас мандат да напусна и разруша Блока. Но ще поискам мандат да го върна там, където му е мястото, при избирателите, при ценностите му, при целите му”.

Кънев заяви, че ДСБ не са разкрачени, а са стъпили здраво на земята: „Факт е, че част от колегите ни остават разкрачени. Факт е, че този разкрач доближава шпагат. Но въпросът пред нас е веднъж стъпили на твърда земя, далеч от блатото, в което ДСБ може да бъде заменяно с ДПС, а гласът на Радан в парламента заменян с гласът на Делян, можем ли ние да протегнем ръка и да помогнем на приятелите си да се върнат при целите и ценностите си, да се върнат на десния бряг на българската политика”.

ГЕРБ не пожелаха разумен партньор от дясно. Ще получат разумна алтернатива от дясно,

готова да поеме властта, когато доверието и търпението към този модел на управление се изчерпат, подчерта Радан Кънев и заяви, че за това ще иска мандат от 14-то Национално събрание на ДСБ.

В края на януари Националното съвещание на ДСБ започна подготовка на нов десен проект като алтернатива на мнозинството. Тогава Радан Кънев заяви, че Реформаторския блок е изчерпан:

„Ако всички важни гласувания, свързани с правосъдието, с мафията в сектор „Сигурност“, с чуждестранното геополитическо влияние, с обществените поръчки, с публичните финанси, се вземат от мнозинство ГЕРБ, ДПС и АБВ,

Реформаторският блок държеше в ръкава си все още един силен коз.

Той е напускането на срамното участие в коалиция между други политически партии с друга политическа програма. Защото нашата програма са реформите, а тяхната програма е да продължават да разпределят порциите. За съжаление Реформаторският блок не събра сили  да направи тази крачка единно”.

Доклад на лидера на партията, политическа дискусия и приемане на нов Устав, това се предвижда в дневния ред на форума.

Лидерът на ДСБ Радан Кънев обяви, че напуска парламентарното мнозинство на 9 декември, веднага след като оставка подаде правосъдният министър Христо Иванов заради несъгласие с приетите квоти за избор на прокурорската колегия на ВСС при гласуването на промените в Конституцията.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Махни се, Жизел! Том Брейди дебютира на подиума на модното ревю на Gucci

Махни се, Жизел! Том Брейди дебютира на подиума на модното ревю на Gucci

Любопитно Преди 7 минути

Легендата на американския футбол Том Брейди изненада всички с неочакван моден дебют в Ню Йорк. Спортната звезда дефилира с екстравагантен кожен тоалет за Gucci, но странната му походка предизвика вълна от подигравки в социалните мрежи

Нобеловата лауреатка Наргес Мохамади е изписана от болница

Нобеловата лауреатка Наргес Мохамади е изписана от болница

Свят Преди 14 минути

Мохамади получи Нобеловата награда през 2023 г., докато беше в затвора

<p>Унгария постави условие на Киев за пътя към ЕС</p>

Украйна заяви готовност за възстановяване на доверието с Унгария

Свят Преди 45 минути

Петер Мадяр е разговарял с председателя на Европейския съвет Антонио Коща

Пхенян, Северна Корея

Немислимото в Северна Корея: Пхенян се задръсти от коли, има криза за паркоместа

Свят Преди 1 час

Някога празните пътища на Пхенян сега са задръстени от автомобили, които не би трябвало да са там – много от тях от Китай. Добре дошли в автомобилната революция на Ким Чен-ун

<p>Беларус започна&nbsp;учения за използване на ядрено оръжие</p>

Беларус започна учения за използване на ядрено оръжие с участието на Русия

Свят Преди 1 час

В маневрите участват ракетните войски и военната авиация

Прокуратурата разследва пенсионер, стрелял по деца от терасата си във Велико Търново

Прокуратурата разследва пенсионер, стрелял по деца от терасата си във Велико Търново

България Преди 1 час

Две деца са с леки наранявания, назначена е психиатрична експертиза

Мисия „Евровизия“: Готова ли е България за домакинството през 2027 г.?

Мисия „Евровизия“: Готова ли е България за домакинството през 2027 г.?

България Преди 1 час

Зали, хотели, милиони евро бюджет и „Евровизионни селища“ – какво всъщност означава за страната ни да бъде домакин на най-голямото шоу в света

Румен Радев назначи четирима нови заместник-министри в кабинета

Румен Радев назначи четирима нови заместник-министри в кабинета

България Преди 1 час

Промените засягат транспортното, регионалното, социалното и външното министерство

Доналд Тръмп

Тръмп „взриви“ мрежите с фалшива снимка на арестувано извънземно

Свят Преди 1 час

Президентът пусна кадри от изкуствен интелект веднага след като Пентагонът разсекрети досиетата за НЛО. Потребителите се питат дали това е истинско разкритие, или просто най-големият трол в историята

Сърцераздирателен момент на "Евровизия": Певецът Сам Батъл бил оставен сам на британското сепаре

Сърцераздирателен момент на "Евровизия": Певецът Сам Батъл бил оставен сам на британското сепаре

Свят Преди 1 час

Британският участник в "Евровизия" бе забелязан да седи сам в огромната арена във Виена, което предизвика вълна от реакции и въпроси защо останалата част от британската делегация не е с него

Новата супердвойка: Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият

Новата супердвойка: Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият

Любопитно Преди 1 час

Романтичен следобед със сърф в Малибу и първата им обща снимка в социалните мрежи изкараха наяве дълго пазената тайна. Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият от обективите, а медиите говорят за новата гореща двойка

Победителят на Евровизия 2026 DARA

Тайната на „Евровизия“: Глобални продуцентски картели и лагери за хитове диктуват победителите

Любопитно Преди 2 часа

Зад блясъка, конфетите и триминутните изпълнения на сцената се крие една от най-строго пазените и печеливши тайни на модерната музикална индустрия – международните фабрики за хитове

Казусът „Израел срещу Русия“: „Евровизия" е изправена пред трудни въпроси относно участието на страните

Казусът „Израел срещу Русия“: „Евровизия" е изправена пред трудни въпроси относно участието на страните

Свят Преди 2 часа

Разследване на „Ню Йорк Таймс“ разкри кампания на Израел за узурпиране на вота, докато EBU се оправдава пред обществените медии защо е изгонил Русия, но не и Тел Авив

Неловкият селфи момент на Илон Мъск с китайски милиардер в Пекин

Неловкият селфи момент на Илон Мъск с китайски милиардер в Пекин

Свят Преди 2 часа

Няколко секунди неловкост между Илон Мъск и Лей Дзюн, основател на технологичния гигант Xiaomi, взривиха социалните мрежи в Китай. Потребителите съзряха лична драма и ожесточено съперничество зад кадрите от държавния банкет в Пекин

Руски дрон удари китайски кораб в Черно море

Руски дрон удари китайски кораб в Черно море

Свят Преди 2 часа

Плавателният съд е превозвал товар за пристанище в Украйна

Мъж е задържан за палеж на пет автомобила и валяк в Белослав

Мъж е задържан за палеж на пет автомобила и валяк в Белослав

България Преди 2 часа

Полицията във Варна разследва умишлен пожар с тежки щети Белослав