Почина Бате Николай
Източник: БГНЕС

А ктьорът Николай Николаев, известен като Бате Николай, е починал. Това съобщи синът му Стефан Николаев в социалните мрежи. 

Той си е отишъл на 77-годишна възраст. 

Преди дни любимият актьор получи инсулт и беше приет в интензивното отделение на Първа градска болница. 

"Цяла една епоха на светлина и човещина си отива", написа синът за актьора. Бате Николай бе обичан от мнозина, а години от живота си посвети да помага на малките пациенти със смехотерапия в Пирогов. 

 

RIP #батениколай

A post shared by Stefan Nikolaev (@stefan.nikolaev) on

През август 2016 година Бате Николай бе пребит в района на жп гарата във Вакарел. Нападнал го е рецидивист с присъди - Стоян Боджов.

Нападението станало в късните часове на нощта, когато актьорътсе притекъл на помощ на друг мъж, за да не му откраднат телефона. В замяна получил удари по тялото и лицето, след което беше хоспитализиран.

Има книга - "Аз клоунът". Той споделя, че "80% от българския народ е болен от най-тежката болест – невроза. Тя води до неизлечимото заболяване – депресия. Тя не се лекува. Може да затихне, но не се лекува”.

Николай Стефанов Николаев е роден в град Силистра 18 октомври 1940 г. Известен е и с псевдонима Бате Николай. Син е на Стефан Николаев, внук на поп Никола, свещеник от Русе и родственик на Васил Левски. Брат е на илюзиониста Васил Николаев-Орфи. Баща на българския художник Стефан Николаев.

Завършва ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов“ , в класа на проф. д-р Кръстьо Мирски, 1965.

През 1947 г. семейството му се премества да живее в София. Баща му става директор на Музикалния театър.

Звездата му изгрява като „Бате Николай“ в детското тв предаване „Сладкарница Захарно петле“.

Заедно с актьора Марин Неделчев влизат в трупата на италианския цирк „Нандо Орфей” и правят големи турнета, като клоуни-фокусници. Учавства в Коледна програма за телевизията - „Манежа на сънищата“, с участието на Елизабет Тейлър.

Актьор в Народен театър „Иван Вазов“.

Стана и професор Коко, завеждащ „Клиника по психо- и смехотерапия” в Института „Пирогов” заради работата му с деца. Носител на държавни отличия, академик от Българската академия за наука и изкуство (БАНИ). От 2002 година е пенсионер.

Източник: vbox7.com

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Учител по физика към жена си: - Скъпа, дай от хладилника "ускорителя на елементарни частици". - Какво е това? - Ракията дай!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кола блъсна жена на пешеходна пътека в Сливен, шофьорът избяга

Кола блъсна жена на пешеходна пътека в Сливен, шофьорът избяга

България Преди 16 минути

Пострадалата е настанена за лечение в болнично заведение в Сливен, без опасност за живота

<p>Манията по&nbsp;&bdquo;6-7&ldquo; и изненадващата&nbsp;връзка с Шекспир</p>

„6-7“ отново в играта: Новата теория, свързана с Шекспир, за смисъла на детската мания

Любопитно Преди 20 минути

Учени твърдят, че любопитният детски тренд „6-7“ може да има корени още от играта с зарове „Hazard“ и дори да се среща в произведенията на Уилям Шекспир, свързвайки модерната мания с историческа символика на риск и объркване

Юлия Наева

„Лабиринт без изход“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Нощ на ужаса в Разлог: 43-годишен уби мъж с удар в шията и опита да пререже гърлото на брат му

Нощ на ужаса в Разлог: 43-годишен уби мъж с удар в шията и опита да пререже гърлото на брат му

България Преди 1 час

43-годишният нападател пробожда двама братя в шията пред читалището в Разлог през май 2023 г. – единият умира на място, другият оцелява по чудо. Съдът му наложи 20 години затвор при строг режим, като присъдата подлежи на обжалване

Мариана Кукушева: Храните ще продължат да поскъпват

Мариана Кукушева: Храните ще продължат да поскъпват

България Преди 1 час

"Очаквам, че цената на хляба ще започне да се променя", добави Кукушева

Водещи световни и български лекари се събират на конференция в София

Водещи световни и български лекари се събират на конференция в София

България Преди 1 час

Тя е посветена на заболяванията на зрителната система

<p>Автобус пламна в движение край Айтос</p>

Автобус пламна в движение край Айтос, няма пострадали

Свят Преди 1 час

Най-вероятно пожарът е причинен от късо съединение в ел. инсталацията

Борисов: Протестите са, за да не се приеме бюджет в евро

Борисов: Протестите са, за да не се приеме бюджет в евро

България Преди 1 час

Това, че влизаме в еврозоната не може да не притеснява ПП и ДБ, изтъкна лидерът на ГЕРБ

САЩ санкционира българка за връзки с Иран

САЩ санкционира българка за връзки с Иран

България Преди 1 час

Пенка Иванова Маджарска от Раковски е със забрана за влизане в САЩ

Русия увеличава данъците за „чуждестранни агенти", предали страната

Русия увеличава данъците за „чуждестранни агенти", предали страната

Свят Преди 1 час

В бъдеще те ще трябва да плащат най-високата данъчна ставка от 30%, вместо средната от 13% до 22%

<p>Шефът на ДНСК: Част от &bdquo;Негреско&ldquo; е построена върху река</p>

Шефът на ДНСК: Част от „Негреско“ е построена върху река, жилищните сгради не са застрашени

България Преди 2 часа

Началникът на дирекцията инж. Лили Петрова заяви, че се предвижда премахване на корекцията и покритието върху река Козлука

Мистериозна смърт: Родители твърдят, че дъщеря им e починала след екзорсистки ритуал

Мистериозна смърт: Родители твърдят, че дъщеря им e починала след екзорсистки ритуал

България Преди 2 часа

В началото на юни тялото на 35-годишната жена е било открито в личния ѝ автомобил, паркиран в близост до градския стадион в Първомай