Служителите на М-Тел даряват средства за проекта "Приеми дете. Създай бъдеще"
Източник: netinfo

Служителите на М-Тел поставиха началото на вътрешна инициатива за подкрепа на социалния проект "Приеми дете. Създай бъдеще".

Със събраните средства ще бъдат подпомогнати семействата, приели в дома си братчета и сестричета.

Стартът на инициативата беше даден с благотворителния Великденски базар, който телекомът традиционно организира всяка година.

Повече от 500 служители взеха участие в него, дарявайки над 4 000 лева за редица благородни каузи. От тях в подкрепа на приемната грижа бяха събрани близо 1 300 лева.

По 1 400 лева ще бъдат дадени на фондация "Искам бебе", която предоставя консултиране на семейни и несемейни двойки с репродуктивни проблеми, както и на сдружение "Тацитус" - на родители и специалисти, обединени около център за деца с аутизъм.

Проектът на Мобилтел за популяризиране и подкрепа на приемната грижа в България е включен като кауза в програмата "Дарителство по ведомост". Събраните суми също ще бъдат предоставени на родителите, приели в дома си братчета и сестричета.

По време на Великденския базар Мобилтел получи две отличия от фондация "Помощ за благотворителността в България" . Те са за компания с "Най-голям брой индивидуални дарители" и за "Най-голяма сума в програмата за дарителство по ведомост" през 2011 година.

Проектът на "Мобилтел" "Приеми дете. Създай бъдеще" се осъществява в партньорство със социалното министерство, Националната мрежа за децата, Българския дарителски форум (dfbulgaria.org) и Държавната агенция за закрила на детето (sacp.government.bg).

В рамките на проекта компанията ще предоставя всеки месец в продължение на една година по 100 лева на 100 нови приемни семейства, приели в дома си деца, лишени от родителска грижа. За семействата, приели дете с увреждане финансовата подкрепа ще бъде удвоена.

В проекта ще бъдат включени семейства, които са заявили желание да станат приемни родители след 1 януари 2012 г. и които бъдат утвърдени по подбора, предвиден от Закона за закрила на детето.

Желаещите да станат приемни родители могат да подават своите заявления в дирекция "Социално подпомагане" в населеното място, в което живеят (адреси).

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Мариан Бачев: Не съм сплашвал кмета на район „Изгрев”

Мариан Бачев: Не съм сплашвал кмета на район „Изгрев”

България Преди 2 часа

Мариан Бачев: Нямам отношение към проверки, разпоредени от кмета на район „Изгрев“

<p>Радев: България трябва да води по-агресивна политика за инвестиции</p>

Румен Радев: България трябва да води по-агресивна политика за инвестиции

Свят Преди 3 часа

Радев: Това е важно условие, за да имаме каквито и да било инвестиции

Вратар на "Интер" уби пенсионер в количка

Вратар на "Интер" уби пенсионер в количка

Свят Преди 3 часа

Катастрофата е станала в близост до тренировъчния комплекс на "Интер"

Лелята на Уилям и Хари е в болница след сериозно падане от кон

Лелята на Уилям и Хари е в болница след сериозно падане от кон

Свят Преди 3 часа

70-годишната лейди Сара, която е по-голямата сестра на принцеса Даяна, преживяла „наистина лошо падане“ през септември

Владимир Путин

La Stampa: 4 причини защо Путин няма да спечели в Украйна

Свят Преди 3 часа

Руският президент вярва в победата, но реалността е съвсем различна, казват двама високопоставени източници от американското разузнаване пред италианското издание La Stampa

Ваксините от последните 20 години вече са достъпни в електронното здравно досие

Ваксините от последните 20 години вече са достъпни в електронното здравно досие

България Преди 4 часа

Над 19 милиона записа за поставени ваксини от 2005 г. насам са интегрирани в Националната здравноинформационна система – стъпка към по-пълна и достоверна медицинска история на всеки гражданин

„Бъди добър. Обичам те": Историята на шокиращо умният папагал Алекс

„Бъди добър. Обичам те": Историята на шокиращо умният папагал Алекс

Свят Преди 4 часа

Алекс промени как се изследва животинският ум

Ужасът на Анелиз Мишел – момичето, вдъхновило „Екзорсизмът на Емили Роуз“

Ужасът на Анелиз Мишел – момичето, вдъхновило „Екзорсизмът на Емили Роуз“

Любопитно Преди 4 часа

Историята за екзорсизмите на Анелиз Мишел е основата на филма от 2005 г. „Екзорсизмът на Емили Роуз“, но истинската история е много по-ужасяваща

Ноември идва с 25 градуса и мъгли - подробна прогноза за времето

Ноември идва с 25 градуса и мъгли - подробна прогноза за времето

България Преди 4 часа

До -5 градуса ще паднат температурите през следващия месец

Сини кучета се появиха в Чернобил - мистериозно явление в забранената зона

Сини кучета се появиха в Чернобил - мистериозно явление в забранената зона

Свят Преди 4 часа

Доброволци от организацията „Кучетата на Чернобил“ откриха няколко животни със синя козина. Експерти подозират контакт с химикали, но не изключват и ефект от дългогодишното излагане на радиация

Москва е готова да гарантира, че няма да нападне ЕС и НАТО

Москва е готова да гарантира, че няма да нападне ЕС и НАТО

Свят Преди 4 часа

Лавров формулира предложението в реч

,

Русия шпионира НАТО от ферибот, потънал преди 30 години?

Свят Преди 5 часа

Русия вероятно има шпионска база на ферибота "Естония", потънал в Балтийско море преди повече от 30 години

Племето на Завоевателите се разпадна след тежка загуба в “Игри на волята”

Племето на Завоевателите се разпадна след тежка загуба в “Игри на волята”

Любопитно Преди 5 часа

Феномените и Лечителите продължават напред в надпреварата

Москва

Мистериозна зелена светлина озари небето над Москва

Любопитно Преди 5 часа

Записано на множество видеокамери в автомобили и охранителни камери, събитието от понеделник бързо стана вирусно в социалните мрежи

Станислава Стефанова, ръководител отдел „Сегмент младежи“ в Банка ДСК

Учим за парите: как финансовата грамотност отключва иновации чрез детската банкова карта

Пари Преди 5 часа

Над 10 000 ученици вече знаят как да планират средствата си с програмата ни за финансова грамотност #YoungPower и ползват дигитален подарък за знания, споделя Станислава Стефанова, ръководител отдел „Сегмент младежи“ в Банка ДСК