От 31 на 22% подкрепа за ГЕРБ
Източник: БГНЕС

Само за година делът на хората, които биха гласували за ГЕРБ е намалял от 31% на 22%.

Това сочи изследване на агенцията "АССА-М", направено през декември 2010 г. сред 1240 души на възраст от 18 до 60 години в цялата страна, съобщи пред журналисти Михаил Мирчев от борда на "АССА-М".

Сериозният спад в доверието към правителството ще дърпа надолу и рейтинга на премиера. Може да се каже, че правителството навлиза в своята критична година и предстои да видим докъде ще доведе това, прогнозира Мирчев.

За БСП биха гласували 11% от гласоподавателите, за СДС - 2,1 на сто, за ДСБ - 1,7 на сто.

От 1,3% на 0,7$ е намаляла за година подкрепата за НДСВ, а тази за РЗС се увеличава от 0,8 на сто на 1%.

От 3,9 на 3,1% е падала и подкрепата за партия "Атака". Евентуалните гласоподаватели на ДПС са намалели от 5,1 на 5% за същия период.

Няма социална позиция Бойко Борисов да бъде атакуван директно

от опозицията, защото само 16% са категорично неодобряващи неговата личност, каза Михаил Мирчев.

Изследването сочи, че 12% от анкетираните категорично одобряват премиера, докато преди година са били 24 на сто, заяви Мирчев.

Подобна беше ситуацията и с бившите премиери Сергей Станишев и Иван Костов, коментира той.

Според него резултатът от местните и президентските избори зависи от това дали БСП ще поеме по пътя на разпад или ще се стабилизира. Според Мирчев, ако се стабилизира, може да стигне до подкрепа от 14 на сто.

По мнението на Мирчев резултатите от изборите за президент и за местна власт са съдбоносни и от тях ще зависи цялото следващо десетилетие.

Според изследването 8% от хората одобряват напълно

действията на вицепремиера и финансов министър Симеон Дянков,

23% изразяват предпазлива подкрепа, 40 на сто въобще не го одобряват.

Дейността на другия вицепремиер и вътрешен министър Цветан Цветанов се одобрява напълно от 18 на сто от хората, относителна подкрепа той получава от 40 на сто от запитаните и 17 на сто от хората заявяват категоричното си неодобрение от неговата работа.

Не се забелязва особена тревога в българите от

проблемите, свързани с икономическата криза,

тъй като ние вече 20 години живеем в кризисна ситуация за разлика от страните от Западна Европа, отчита Мирчев.

Някои дори печелят от нея на принципа на ловенето в мътна вода. Но има една категория от около 30%, които отново са се активизирали да търсят работа в чужбина. Има и група сред тези хора, които се чувстват особено несигурни и усещат под краката си не бедността, а директно мизерията, подчерта социологът.

Четири години след приемането ни в ЕС около 30% от българите не се чувстват европейци и членове на общността, посочва Михаил Мирчев.

- Толкова години сте женени, а колкото пъти ви срещна, винаги се държите за ръка. Възхищавам се на любовта ви! - Ако я пусна, веднага…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Свят Преди 7 часа

По думите му, Русия действа "цинично", нанасяйки удари по Украйна по време на мирните преговори

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 8 часа

Той взе участие по видеоконферентна връзка в среща с лидерите от „Коалицията на желаещите“

<p>Доналд Тръмп: Съвсем близо сме</p>

Доналд Тръмп за края на войната в Украйна: Съвсем близо сме

Свят Преди 9 часа

Той присъства на събитие в Белия дом

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Свят Преди 9 часа

69-годишният Федун стана един от най-богатите хора в Русия по време на хаотичната приватизация през 90-те години на миналия век

<p>Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията</p>

Румен Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията

Свят Преди 10 часа

Радев се срещна с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Свят Преди 10 часа

Статкевич беше част от група от 52 политически затворници, освободени на 11 септември след преговори с Вашингтон

<p>Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център&nbsp;</p>

Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център за Газа

Свят Преди 10 часа

Мобилната клиника ще влезе в Газа веднага щом е възможно, каза на пресконференция генералният секретар на "Каритас" Алистър Дътън

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

България Преди 10 часа

Протестът беше организиран от колектив "Феминистки мобилизации" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Свят Преди 10 часа

"Украйна имаше своя опит с неспазени обещания при поредицата руски агресии, затова солидните гаранции са необходимост", подчерта Макрон

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Свят Преди 11 часа

Над 70 хил. са установените нарушения от началото на годината до края на октомври по пътищата в област Шумен

<p>Бюджет 2026: ЕК вижда риск за България</p>

ЕК предупреди за риск от несъответствие на бюджетните планове на България за 2026 г. с фискалните изисквания на ЕС

Свят Преди 11 часа

От 2024 г. всяка страна трябва да подготвя многогодишен фискален план с определена траектория на разходите

<p>Нови арести за&nbsp;обира на века в Лувъра</p>

Нови арести за обира на века в Лувъра, още четирима са задържани

Свят Преди 11 часа

Всички задържани са от парижкия регион

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Свят Преди 12 часа

Стремежът Тръмп да спре бързо кръвопролитието заслужава поощрение, но във всички "спрени" от него конфликти до момента не са засегнати техните основни причини, каза Лавров

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Преди 12 часа

Как автоматизираните доставки променят ежедневието ни – повече време, по-малко стрес

Почина младежът, наръган с нож в София

Почина младежът, наръган с нож в София

България Преди 12 часа

По случая са арестувани трима украински граждани

<p>Кога ще чуем първите коментари на ЕС за мирните усилия в Украйна</p>

Първи реакции от външните министри на ЕС за усилията за мир в Украйна - кога да ги очакваме

Свят Преди 12 часа

Министрите ще разговарят за последните положителни развития след консултациите между страните от Г-20