Министерство на труда и социалната политика отличи ПРОМЯНАТА
Източник: netinfo

М инистерство на труда и социалната политика отличи ПРОМЯНАТА - най-голямата социално отговорна инициатива на Нова Броудкастинг Груп, която се осъществява в партньорство с фондация Reach for Change България - със своята голяма награда за Социална иновация, свързана със социално включване. Годишните награди за “Социални иновации в подкрепа на социалната икономика” на министерството целят да насърчат развитието и да повишат видимостта на социалните иновации и социалното предприемачество в България. Наградата беше връчена от заместник-министър Зорница Русинова.

С второто място в същата категория бяха отличени ParaKids – победители в ПРОМЯНАТА 2016/2017. Миналата година четирима от Героите на ПРОМЯНАТА – Фондация “Заслушай се”, Социалната Чайна, Фондация “АСИСТ – помагащи технологии” и “Живот със Синдром на Даун” бяха отличени от министерството, а през 2015 г. една от наградите беше за Враца софтуер общество.

“За нас тази награда е особено ценна, защото опитът ни показва, че системната промяна при решаването на социален проблем трудно може да се случи без партньорство с институциите. Приемаме наградата като знак, че сме на прав път.” – сподели Юрий Вълковски, изпълнителен директор на фондация Reach for Change България, който прие наградата заедно с посланика на ПРОМЯНАТА Ани Салич.

Само преди седмица ПРОМЯНАТА получи още едно важно отличие - приза Доброволческа инициатива за 2017 г. на едноименните награди, организирани от фондация "Лале" и Националния алианс за работа с доброволци. Това е признание за над 110-те часа доброволен труд, който близо 60 служители на NOVA - от различни отдели и на различни позиции - годишно полагат в подкрепа на децата на България. ПРОМЯНАТА е избрана сред 45 номинирани инициативи, заради специалния й принос в развитието на бизнес доброволчеството за социални каузи.

С тези две награди отличията за ПРОМЯНАТА за 2017 г. стават вече пет. През ноември инициативата стана за втори пореден път носител на титлата “Най-устойчива дарителска програма” на наградите на Български дарителски форум. През юли тя беше отличена като "Инициатива в подкрепа на социалното предприемачество" на Годишните награди на b2b Media, а посланикът на ПРОМЯНАТА Ани Салич получи приз за обективна и социално значима телевизионна журналистика на годишните награди на списание „Бизнес Лейди”.

ПРОМЯНАТА беше сред най-високо оценяваните благотворители инициативи и през 2015 и 2016 г., с общо 6 престижни награди за двете години. Впечатляващ е не само броят на наградите, а фактът колко различни организации и институции наистина оценяват инициативата – от медии, през институции и някои от най- големите НПО мрежи, до най-влиятелните бизнес и дарителски асоциации.

ПРОМЯНАТА цели да подобри трайно живота на децата в България, като открива мотивирани социални предприемачи и им помага да реализират по устойчив начин идеите си за по-доброто и сигурно бъдеще на българските деца. От 2014 г. досега ПРОМЯНАТА помогна на над 17 000 деца и младежи от цялата страна.

Тази година нови петима социални предприемачи, които имат потенциал да променят живота на децата, достигнаха до финалния етап в инициативата. Публиката отново ще има възможност да подкрепи своя фаворит сред тях чрез онлайн гласуването в началото на следващата година.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Революция в науката: Пещерните стени се оказаха пазители на ДНК от древните хора

Революция в науката: Пещерните стени се оказаха пазители на ДНК от древните хора

Любопитно Преди 11 минути

Генетици постигнаха невероятен пробив, изолирайки човешка ДНК от скални стени на хиляди години. Пробите, запечатани от калцит, отварят вратата към тайните на пещерните хора, техния пол и произход

<p>Германец, издирван за сексуални престъпления срещу деца, е задържан у нас</p>

Задържаха в България германец, издирван за разпространение на материали със сексуално насилие над деца

България Преди 1 час

Мъжът е арестуван край карнобатското село Искра при съвместна операция на българските и германските власти

,

Как автомобилът в Русия отново се превръща в лукс

Свят Преди 1 час

В Русия заплатите са се повишили значително през последните години

Случаят "Петрохан": Бащата на загиналото 15-годишно момче се разграничи от фондацията на Ралица Асенова

Случаят "Петрохан": Бащата на загиналото 15-годишно момче се разграничи от фондацията на Ралица Асенова

България Преди 2 часа

Яни Макулев заяви, че има доверие в разследването и че семейството му не събира средства за външна проверка на случая

<p>Полицията спря нелегални гонки във Велико Търново, двама младежи са задържани</p>

Полицията осуети опит за нелегални гонки във Велико Търново, двама младежи са задържани

България Преди 3 часа

Сигнал за форсиране на двигатели събра полицейски екипи в района на Търговския парк, образувано е досъдебно производство

Шах, табла, лов и вино: Как са се забавлявали средновековните българи

Шах, табла, лов и вино: Как са се забавлявали средновековните българи

Любопитно Преди 3 часа

Историкът Веселин Асенов разказва защо Църквата е смятала шаха за грях, какви игри са играели децата и с какво аристокрацията е запълвала свободното си време

Трагедия на Бахамите: 10 души загинаха при катастрофа с малък самолет

Трагедия на Бахамите: 10 души загинаха при катастрофа с малък самолет

Свят Преди 3 часа

Инцидентът е станал в Норт Андрос, западно от столицата Насау

<p>Внимание, шофьори: Затварят ГКПП &bdquo;Ивайловград &ndash; Кипринос&ldquo; в неделя</p>

Внимание, шофьори: Затварят ГКПП „Ивайловград – Кипринос“ в неделя заради протест на фермери

България Преди 4 часа

Ограничението ще важи от 9:00 до 22:00 часа на 12 юли, земеделците настояват за промяна на режима за тежкотоварния трафик

<p>Днес празнуват хората с &bdquo;благословени&rdquo; имена</p>

Почитаме жената, донесла вярата в Киевска Русия

Любопитно Преди 4 часа

Коя е света равноапостолна княгиня Олга и какво се знае за нейното дело

<p>Скъпите чипове породиха спад в търсенето на компютри</p>

Скъпите чипове породиха спад в търсенето на компютри, скоро няма да е по-евтино

Технологии Преди 4 часа

През последните няколко години цените на чиповете за памет се увеличиха значително, поради високото търсене за тях от страна на центровете за данни за изкуствен интелект. Това се отрази на цените на лаптопи и PC, което доведе и до осезаемо понижение

Новата задължителна ваксина срещу варицела: Какво трябва да знаят родителите

Новата задължителна ваксина срещу варицела: Какво трябва да знаят родителите

България Преди 5 часа

Тя вече е включена в задължителния имунизационен календар за децата, родени след 1 януари 2025 г.

В последния момент: Тръмп удължи разрешителните за работа на стотици хиляди мигранти

В последния момент: Тръмп удължи разрешителните за работа на стотици хиляди мигранти

Свят Преди 5 часа

Решението обхваща граждани на Хаити и още шест държави и идва часове преди документите им да изтекат

ДСБ избира нов лидер: Кой влиза в битката за председателския пост

ДСБ избира нов лидер: Кой влиза в битката за председателския пост

България Преди 5 часа

Националното събрание на партията ще определи новото ръководство и приоритетите за следващия мандат

Последен парад за президента на Франция Еманюел Макрон

Последен парад за президента на Франция Еманюел Макрон

Свят Преди 6 часа

Ще се включат около 500 военнослужещи от държавите в "Коалицията на желаещите", сред които Великобритания, Германия, Полша, Румъния, Швеция, Словакия, Австрия, Канада и Австралия

Какво е състоянието на двамата пострадали при тежката катастрофа на АМ „Тракия”

Какво е състоянието на двамата пострадали при тежката катастрофа на АМ „Тракия”

България Преди 6 часа

Разследването на причините за инцидента продължава

Мощни експлозии разтърсиха Киев, сред ранените има и дете

Мощни експлозии разтърсиха Киев, сред ранените има и дете

Свят Преди 7 часа

Най-малко осем души пострадаха, избухнаха пожари и бяха нанесени щети в няколко района на украинската столица