Георги Кадиев: Избори - през май
Източник: БГНЕС - архив
Ро отещият вариант за изход от политическата криза е да се проведат нови парламентарни избори, но най рано през май догодина, заяви пред ТВ7 депутатът от БСП Георги Кадиев.

Според него по-ранното насрочване на вота - през септември, нищо няма да промени, защото няма достатъчно време - нито за промяна на изборния кодекс, нито за създаване на нови граждански формации и партии.

За насрочването на нови избори и промяна в избирателния закон според Кадиев е необходимо общо споразумение между всички политически партии и гражданите.

ГЕРБ също трябва да участват, категоричен е депутатът социалист.

Той коментира причината да се противопоставя на ръководството на БСП.

Кадиев е възмутен, че БСП "не изрази ясна позиция по отношение на искания импийчмънт на президента Росен Плевнелиев".

"Не смятам, че има доказателства за искане на импийчмънт, но смятам, че трябва да има дебат по казуса", каза той.

След като изрази убеждението си, че ако бяха гласували по съвест, и не под ултиматума, поставен в последната минута от Станишев, депутатите от БСП нямаше да изберат Делян Пеевски за шеф на ДАНС, Кадиев обясни, че не е против единното партийно гласуване, но само когато е подложено на предварително обсъждане.

"По много въпроси такова обсъждане липсва в БСП", допълни депутатът.

Той специално подчерта, че правителството на Пламен Орешарски трябва ясно да заявява позициите си и да не допуска да се превръща в заложник на "Атака", от чието присъствие в залата зависят заседанията на парламента.

Засега Георги Кадиев не възнамерява да напуска Народното събрание, нито да се отделя от БСП и да прави някаква фракция, но призовава партията да се съобразява с различните мнения в редиците й.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Голям пожар гори в Петричко

Голям пожар гори в Петричко

България Преди 6 часа

Огънят е възникнал край село Ръждак

Товарен кораб плава в Черно море. Илюстративна снимка.

Русия уби четирима индийци на кораб край Одеса

Свят Преди 7 часа

Индия осъжда подобни нападения

Трамвай аварира на „Цар Борис III“ в София

Трамвай аварира на „Цар Борис III“ в София

България Преди 9 часа

Заради повредата трамвайните линии № 4 и № 5 са временно отклонени и се движат по бул. „Александър Стамболийски

Тир се обърна на АМ „Тракия“, водачът е откаран в болница

Тир се обърна на АМ „Тракия“, водачът е откаран в болница

България Преди 9 часа

По първоначална информация причината за произшествието е спукана гума

Авторът на шампионския гол за Испания има българско куче

Авторът на шампионския гол за Испания има българско куче

Свят Преди 9 часа

Торес е осиновил кучето Майло през септември 2021 г.

Весела Лечева стана баба за втори път

Весела Лечева стана баба за втори път

България Преди 9 часа

Само седмица по-рано голяма трагедия сполетя семейството

Сензация: Научното разкритие за метеорита, който проби покрив на къща в Ню Джърси

Сензация: Научното разкритие за метеорита, който проби покрив на къща в Ню Джърси

Любопитно Преди 10 часа

Метеорит на 4,5 милиарда години се стовари в спалня в Ню Джърси, а бързата реакция на собственика спаси една от най-ценните находки за астрономията. Лабораторните анализи разкриха вътре следи от древна солена вода и органични съединения

„Мой ред е!“: AI видео с Меси и Ямал взриви мрежата след финала на Световното

„Мой ред е!“: AI видео с Меси и Ямал взриви мрежата след финала на Световното

Свят Преди 10 часа

Кадърът преобърна прочутата снимка от 2007 година, след като 19-годишният испанец ликува с титлата срещу Аржентина

<p>3-годишният брат на Ламин Ямал открадна шоуто след края на Мондиал 2026</p>

„Суперзвездата на финала“: 3-годишният брат на Ламин Ямал открадна шоуто след края на Мондиал 2026

Любопитно Преди 11 часа

Секунди след последния съдийски сигнал на финала на Световното първенство, 3-годишният брат на Ламин Ямал – Кейн, излезе на терена и открадна шоуто

Пускат под домашен арест шофьора, обвинен за катастрофата на АМ "Тракия"

Пускат под домашен арест шофьора, обвинен за катастрофата на АМ "Тракия"

България Преди 11 часа

При тежкия инцидент на пътя загина един мъж, а други двама пострадаха сериозно

Ердоган с нова вълна от репресии срещу опозицията

Ердоган с нова вълна от репресии срещу опозицията

Свят Преди 11 часа

Главната прокуратура на Истанбул издаде заповеди за арест на общо 31 души

Президентът на САЩ Доналд Тръмп и президентът на ФИФА Джани Инфантино бяха освиркани, когато излязоха на терена за церемонията по награждаването на финала на Мондиал 2026, преди Тръмп да се опита неразрешено да се присъедини към партито за победата на Испания

Рекордната сума, която спечели победителят на Световното първенство по футбол 2026

Свят Преди 11 часа

ФИФА раздава общо $871 милиона, а шампионът ще получи над 20 пъти повече спрямо легендарните първенства от миналото

Милошев: Важно е България да придобие архива на Иван Гаджев

Милошев: Важно е България да придобие архива на Иван Гаджев

България Преди 11 часа

Министърът добави, че в института има „необятно пространство от документи и факти“