"Труд": Приключенията на един милиардер от "Форбс" у нас
Българска преса   
Източник: Георги Димитров/Нетинфо

Ако не отговорим на очакванията на хората, ще дам своя глас за предсрочни избори, казва в интервю за "Сега" евродепутатът от БСП Илияна Йотова.

"И един протестиращ да има, той трябва да бъде чут от властта и партиите, които я подкрепят", смята Йотова. Според нея обаче не може да се говори, че правителството е загубило доверието на хората.

"Ожесточените спорове около актуализацията на бюджета между управляващата коалиция и опозицията са много шум за нищо, пише финансистът Владимир Каролев в "24 часа". Според него и двете страни са частично прави.

"Първо, не е някакъв особен проблем, че дефицитът ще нарасне с 493 млн. лева и ще стане 2% вместо 1,3% от БВП. България пак ще продължи да е страна с един от най-малките дефицити в ЕС.

Приемам политиката като реалност - има управляваща коалиция, която трябва да изпълни предизборните обещания към електората си. Обещанията бяха за увеличаване на социални плащания, пенсии, минимална работна заплата.

Но след като още не сме излезли от кризата, а минималната работна заплата се увеличи с 30% през предходните 2 г., не е моментът това да се случва. Затова не е учудващо, че се иска такова увеличение на дефицита. Слава богу, че не искат и няма да гласуват повече, защото това е основният риск, който може да отвори кутията на Пандора", пише Каролев.

Трима червени гласуват с хората на Борисов, искат им обяснение, пише "Стандарт". "Прегледах поименното гласуване, но става дума за грешка при натискане на бутоните, случва се", коментирал пред "Стандарт" Атанас Мерджанов.

Оказало се, че социално предложение на депутата от ГЕРБ Тотю Младенов било подкрепено по погрешка от червения Петър Курумбашев. Медийният секретар на БСП Антон Кутев също сгафил веднъж при прегласуване на процедура, но не било фатално, призна самият той. Грешни копчета натиснал при една от точките и Мартин Захариев, отбелязва "Стандарт".

Болниците да търсят дълговете си от здравно неосигурените пациенти със съдия-изпълнител - такова предложение за законова промяна ще бъде изготвено до септември, пише "Монитор", като цитира думии на здравния министър д-р Таня Андреева.

Мярката цели да накара пациентите, които имат възможност да си плащат здравните осигуровки, но не го правят, да започнат да покриват своето лечение, което е извън спешните случаи.

В момента много лечебници поемат лечението на здравно неосигурени пациенти на свой гръб. Според Таня Андреева тази практика може да бъде пресечена единствено с промени в Закона за здравното осигуряване.

Изданието съощава, че се обмислят коледни добавки за 800 000 пенсионери, които са с доход до 200 лева.

Под заглавие "Приключенията на един милиардер от "Форбс" у нас" в. "Труд" разказва за румънския аграрен цар Йоан Николае - един от четиримата милиардери на Балканите със състояние от 1,1 млрд. долара.

Николае е почетен гражданин на Свищов и се опитва да развива бизнес в българския град освен в отсрещния румънски Зимнич, отбеляза изданието.

Всичко звучи чудесно, докато едрият предприемач не започва да говори за условията в България: "Инвестициите са като птичките, плашат се и не кацат там, където има напрежение и няма сигурност."

Според 59-годишният Николае контрастът между малкото градче Зимнич и Свищов не е в полза на българския град.

Прокуратурата ще разследва скандал с унищожени ембриони, съобщава "Сега". От болницата "Света София" твърдят, че са изпълнили всички предписания.

"Царят отваря двореца "Врана", пише в заглавие "Труд". Работата по подреждането на царския музей в двореца "Врана" край София е напреднала и до есента е възможно той да отвори врати, посочва изданието.

След като бъде отворен музеят, София ще си има не само български Лувър, но и български Версай - дворец с красив парк, пише "Труд".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ДАНС поднови споразумението с ООН за системата goAML

ДАНС поднови споразумението с ООН за системата goAML

България Преди 21 минути

Документът урежда продължаването на предоставянето на информационно-комуникационни услуги

.

„Как да разкараш гаджето за 10 дни“ се завръща: Кейт Хъдсън и Матю Макконъхи отново заедно

Любопитно Преди 24 минути

Кейт Хъдсън става продуцент на продължението на хитовата комедия от 2003 г., като се очаква да се завърне на екран с Матю Макконъхи. Вижте 20 тайни от задкулисието на филма — от роклята за милиони до пълните импровизации на актьорите

Демерджиев: Заглушителят в Драгалевци е работил повече от година

Демерджиев: Заглушителят в Драгалевци е работил повече от година

България Преди 58 минути

Вътрешният министър свърза разследването с Размиг Чакърян-Ами и съобщи, че е иззето и устройство със записи от камери

4 години след трагедията в Бургас: Демерджиев призова за по-бърз съдебен процес за смъртта на двамата полицаи

4 години след трагедията в Бургас: Демерджиев призова за по-бърз съдебен процес за смъртта на двамата полицаи

България Преди 1 час

„Тези мъже завинаги ще останат в нашето съзнание, в нашите спомени“, заяви вътрешният министър

4 години след трагедията в Бургас: Демерджиев призова за по-бърз съдебен процес за смъртта на двамата полицаи

4 години след трагедията в Бургас: Демерджиев призова за по-бърз съдебен процес за смъртта на двамата полицаи

България Преди 1 час

„Тези мъже завинаги ще останат в нашето съзнание, в нашите спомени“, заяви вътрешният министър

Хейдън Пенетиър

Нови разкрития: Охраната на Хейдън Пенетиър имала заповед да спира приятеля ѝ

Свят Преди 1 час

Според доклада Зак Хикърсън е бил „много емоционален“, когато първите спасителни екипи са пристигнали, докато брат му Брайън Хикърсън не е показвал видими емоции, докато Пенетиър не е била обявена за мъртва на мястото на инцидента

,

Любов на корта: Оливия Джейд и тенис звездата Тейлър Фриц заплетоха романс

Любопитно Преди 1 час

Инфлуенсърката Оливия Джейд и тенис звездата Тейлър Фриц са новата гореща двойка. Близки до тях разкриват, че двамата се виждат от няколко месеца и между тях има страхотна химия, въпреки че все още не бързат с официалните етикети.

,

Кошмарът на ОАЕ: Празни хотели, бягство на милионери и опити за спасение на икономиката

Свят Преди 2 часа

Конфликтът с Иран срина заетостта в хотелите в Дубай и прогони чуждестранните милионери от страната. Въпреки че властите в ОАЕ приемат пакети от облекчения и твърдят, че се възстановяват, анализаторите предупреждават за скрити рискове.

Кола блъсна 85-годишна жена в Шумен

Кола блъсна 85-годишна жена в Шумен

България Преди 2 часа

Пострадалата е с фрактури на лицеви кости и шиен прешлен, но няма опасност за живота ѝ

<p>Нов&nbsp;гаф в администрацията на Тръмп: Хотдогът се оказа сред &bdquo;прясната храна&ldquo;</p>

Съветник на Тръмп каза, че децата трябва да ядат храна „директно от земята“ - например хотдог

Свят Преди 2 часа

Бен Карсън говори за прясна храна от местни ферми, но включването на хотдога в примерите му предизвика смях

NOVA поставя зрителите в центъра на забавлението тази есен

NOVA поставя зрителите в центъра на забавлението тази есен

Любопитно Преди 2 часа

Медията ще предложи любими формати, две нови заглавия и незабравими емоции през новия сезон

Първата двойка на САЩ Доналд и Мелания Тръмп на „Freedom 250 Grand Prix“ във Вашингтон

Скараха ли се Доналд и Мелания? Експерти разчетоха сигналите

Свят Преди 2 часа

Видеоклиповете, разпространяващи се онлайн, показват семейство Тръмп, седящи заедно в ложа на състезанието и разменящи си думи, след което Мелания се изправя от мястото си и си тръгва

Срив в Персийския залив: Трафикът през Ормузкия проток падна до рекорден минимум

Срив в Персийския залив: Трафикът през Ормузкия проток падна до рекорден минимум

Свят Преди 2 часа

Само един танкер за втечнен газ е преминал през Ормузкия проток за денонощие, сочат данните на Kpler. Това е най-ниският брой от май насам на фона на напрежението в региона, въпреки че част от съдовете изключват транспондерите си

Анди Бърнам, лидер на британските лейбъристи и нов премиер на Великобритания

Великобритания засилва подкрепата за Украйна, а Мерц остава в сянката ѝ

Свят Преди 2 часа

Новият британски премиер Анди Бърнам обяви задълбочаване на военното сътрудничество с Киев

Операция „Икономически парий“: САЩ обявиха тотална икономическа офанзива срещу Иран

Операция „Икономически парий“: САЩ обявиха тотална икономическа офанзива срещу Иран

Свят Преди 2 часа

Американският финансов министър Скот Бесънт обяви операция „Икономически парий“, удряща 5 ключови сектора на иранската икономика. Техеран отхвърли заплахите и предупреди, че е подготвен за отговор срещу енергийните интереси на САЩ