"Труд": Ново поскъпване на бензините
Източник: netinfo

"Ново поскъпване на бензините - най-масовият бензин у нас А-95 надмина цените на дизеловото гориво. Последното увеличение е от вчера с около 4 стотинки", пише в. "Труд". За сравнение дизелът струва около два 57 за литър, като при него поскъпването е с около 2 стотинки. В различните вериги бензиностанции литърът вече варира между 2,58 лв. и 2,61 лв.

"Данните на ЕС за цените на горивата във всички страни членки на 1 февруари показва, че бензин А-95 е по-евтин в Румъния и Полша. При дизеловото гориво по-ниска цена от България се наблюдава в Люксембург, Румъния и Полша", пише "Сега".

Над 20 души били разпитани до петък следобед за атентата срещу Златомир Иванов-Баретата, пише "Труд".

Според изданието засега основните версии за стрелбата са три. Първата е за засегнати икономически интереси. Според запознати бившият командос дал голяма сума на свой познат преди време. Длъжникът нямал възможност да върне парите и решил да се отърве от кредитора.

Втората версия е, че човек от ъндърграунда платил да се открие огън по Баретата. Изясняват се мотивите за наемането на килъра.

Разследващите все още не са изключили и версията, че с атентата пред Съдебната палата се цели дестабилизиране и предзвикване на голям обществен отзвук, посочва "Труд".

"Известна бивша барета поръча стрелбата срещу Златомир Иванов пред Съдебната палата в София. С покушението срещу шефа той се опита да изпревари събитията, защото се страхува, че Златан ще му отмъсти заради една случка между тях отпреди 3 години", разказали в редакцията на "168 часа" двама мъже от близкото обкръжение на Баретата.

"Часове след атентата срещу Златомир Иванов-Баретата Димитър Вучев-Демби е подал сигнал в МВР затова, че Алексей Петров и Баретата на среща през 2009 г. разпределяли наркопазара и опитвали да подчинят целия криминален контингент", съобщава "24 часа".

Именно Демби подал през 2009 г. и жалба до президентството, в която описал, че докато Петров е сред шефовете в ДАНС, спецагенцията пази Златко Баретата и дясната му ръка Мартин Станков-Рашо, както и цялата му структура за разпространение на наркотици в София.

Дни след като Вучев подал сигнала, близък на Алексей служител на ДАНС и двама братя, разследвани и оправдани за похищения, опитали да отвлекат Демби от заведение на околовръстното шосе в София, разказал самият той на полицията. Заради новосъбраните данни има версия, че конфликт след разговора на Петров с Иванов и последвалият арест на Баретата през 2009 г. може да са свързани със сегашния атентат срещу Златомир Иванов.

178 декара пясъчни дюни край Шабла, Топола и Крапец са били заменени с цел строителство,

съобщи областният управител на Добрич Желязко Желязков, цитиран от "Новинар".
До 20 дни ще бъдат отчетени резултатите от проверките по Северното Черноморие за сделки със земи в защитени територии.

При незаконно спиране на ток потребителите вече могат да търсят не само имуществени, но и неимуществени вреди - т.е. да претендират за обезщетение за изживения стрес, неудобства и уплах. Това става ясно от тълкувателно решение на Общото събрание на Гражданска и Търговска колегия на Върховния касационен съд (ВКС), съобщава "Сега".

Върховният касационен съд постанови, че за всяко неизпълнение на договор ще могат да се търсят и неимуществени вреди, отбелязва изданието.

"Жителите на столичния район "Слатина" ще могат да стигат до летище София за минути. И то с метро. А посетителите на зала "Арена Армеец" вече няма да се чудят къде да паркират колите си, когато отиват на концерт или спортна проява там, защото ще се придвижват с подземната железница. Сега при всяко събитие в залата се налага специална организация на движението с полиция, но пак трафикът е безобразен", пише "Труд".

"Започваме предпроектно проучване за разклонение на третия лъч на метрото. Предстоят анализи на пътникопотока, на трасетата, сметки", обяснява пред изданието шефът на столичния "Метрополитен" Стоян Братоев.

"Модерни плазми, които не ловят цифрова телевизия, се продават на нищо неподозиращите граждани, предупреждава "Телеграф". Подобни обяви имало в интернет, таива модели се продавали и в магазини, като търговците премълчавали тази информация. 

Краят на "Южен поток" ще излиза на плажа в местността Паша дере край Варна, съобщава "Стандарт", като се позовава на зам. областният управител на Варна Пламен Манушев. "Саут Стрийм Транспорт", регистрирана в Холандия, ще строи 930 км от трасето, което ще минават по дъното на Черно море - от Анапа, Русия, през турската икономическа зона до варненския бряг.

Израелска фирма купи шуменската "Топлофикация", съобщава печатът. Израелците имат задължението да инвестират 75 млн. евро през следващите три години. Те трябва да запазят персонала, който може да бъде най-малко 50 души, пише "Новинар".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Повдигнаха обвинения на шофьора от тежката катастрофа на АМ „Тракия”

България Преди 1 час

Той е задържан за срок от 72 часа с прокурорско решение

,

Световен рекорд на Гинес: Над 22 000 фенове с „плешиви перуки“ заляха концерт на Питбул

Любопитно Преди 1 час

Рапърът Питбул постави рекорд на Гинес за най-голямо събиране на хора с перуки, имитиращи плешивост. Точно 22 141 фенове се преброиха пред сцената в Лондон при 32-градусова жега, за да подкрепят своя идол в характерния му стил

Пламен Димитров: Не изключвам дребни поправки на бюджета преди второ четене

Пламен Димитров: Не изключвам дребни поправки на бюджета преди второ четене

България Преди 2 часа

Лошата новина в бюджета на ДОО е, че социалните плащания или обезщетенията остават същите, коментира лидерът на КНСБ

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Десетки загинаха при наводнения в Бангладеш, над милион са блокирани

Свят Преди 2 часа

Най-малко 44 души загинаха, а над един милион са изолирани след опустошителни наводнения и свлачища в Бангладеш. Прекъснатите комуникации и липсата на ток затрудняват спасителите, докато армията доставя храна и вода с лодки

.

След седмици ограничения: Руските власти в Крим пуснаха гориво в 99 бензиностанции

Свят Преди 3 часа

Назначеното от Русия правителство в Крим обяви, че горивото вече е достъпно за свободна продажба в 99 бензиностанции. Мерките идват след седмици на ограничения и дефицит, предизвикани от украинските атаки срещу линиите за доставки

Наталия Киселова призова за повече доказателства по случая с полетите на Делян Пеевски

Наталия Киселова призова за повече доказателства по случая с полетите на Делян Пеевски

България Преди 3 часа

Бившият председател на парламента отбеляза, че основният въпрос остава „кой заплаща пътуванията на народния представител и с каква цел са те“

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Сватбата на века: Тейлър Суифт плати 160 000 долара на Ню Йорк само за сигурност

Любопитно Преди 3 часа

Певицата Тейлър Суифт покри разходите на Ню Йорк за засилената полицейска охрана по време на сватбата ѝ с Травис Келси. Церемонията е струвала над 20 млн. долара, като младоженците дариха и огромна сума за благотворителност

Радан Кънев е новият председател на "Демократи за силна България"

Радан Кънев е новият председател на "Демократи за силна България"

България Преди 4 часа

Националното събрание определи и насоките на формацията през следващия мандат

,

„Алтернатива за Германия“ представи 100-дневен план преди ключови провинциални избори

Свят Преди 4 часа

Според социологическите проучвания противопоставящата се на имиграцията АзГ има значителна преднина в Саксония-Анхалт пред консервативния Християндемократически съюз (ХДС) на канцлера Фридрих Мерц преди изборите на 6 септември

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Трагедия шокира света: Футболист, играл на Световното, почина внезапно на 25 години

Свят Преди 4 часа

Южноафриканският футбол скърби за 25-годишния Джейдън Адамс. Тялото на халфа е намерено в къща в Кейптаун седмици след като той помогна на страната си да запише историческо представяне на Световното по футбол

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Айфеловата кула и Лувърът въвеждат извънредно работно време заради опасните горещини

Свят Преди 5 часа

Айфеловата кула, Лувърът и музеят „Орсе“ ще затварят часове по-рано заради екстремните температури във френската столица. На фона на рекордно горещата вълна в Европа, властите във Франция вече съобщават за над 130 жертви на удавяния

,

Турция санкционира над 100 акушер-гинеколози заради цезарови сечения

Свят Преди 5 часа

Част от лекарите са временно отстранени от работа, а други са задължени да преминат допълнително обучение

,

След среднощна обсада: Освободиха жена, взета за заложник в супермаркет

Свят Преди 5 часа

Мащабна полицейска акция в Берлин приключи с неутрализирането на нападател, държал жена за заложник в супермаркет. Кризата е продължила през цялата нощ, като мотивите на извършителя все още се изясняват от германските власти

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Масиран удар над Украйна: Руски ракети пробиха въздушния щит на Киев, има ранени

Свят Преди 6 часа

При масирана нощна атака с над 120 дрона и 12 ракети, украинската отбрана не е успяла да спре балистичните удари, съобщи Зеленски. Има ранени в Киев, а в Париж предстои спешна среща на съюзниците за справяне с руската заплаха

Паника на пътя: Шофьор обърна колата си по таван след рязко спиране пред камера за скорост

Паника на пътя: Шофьор обърна колата си по таван след рязко спиране пред камера за скорост

България Преди 6 часа

Автомобилът се обърнал по таван, но не заради висока скорост – радарът не е отчел нарушение, а внезапният натиск е скъсал детайл от силно изгнилото купе

,

По заповед на главния секретар на МВР: Започват засилени проверки за тежкотоварните автомобили

България Преди 6 часа

Главният секретар на МВР разпореди незабавни съвместни проверки с „Автомобилна администрация“. Екипите ще следат за техническата изправност и документите на товарните превозни средства, като приоритет са машините с маса над 12 тона