"Стандарт": Маргина чист като сълза
Източник: netinfo

Маргина чист като сълза, коментира "Стандарт".

Големия Маргин (изписван и като Марген - б.ред.) излезе чист като сълза след 8-годишна схватка с Темида. Красимир Маринов се измъкна и от последното обвинение - че е тартор на наркобанда. Прокуратурата не намери доказателства, че е дирижирал престъпна група от 12 души, пише "Стандарт".

Големия Маргин за трети път се измъква чист след шумни акции на полиция и прокуратура. 

През 2012 г. той и брат му Николай бяха оправдани от Върховния касационен съд по обвинението, че са замисляли убийствата на ген. Любен Гоцев и покойните Никола Дамянов и Иван Тодоров-Доктора. После прокуратурата не можа да докаже, че Маргините са замесени в разстрела на радиоводещия Боби Цанков. След убийството му през 2010 г. Красимир бе арестуван, а по-малкият Николай изчезна и "Интерпол" тръгна по петите му. 

През юни 2013 и това обвинение падна. Така днес братята Маргини са свободни и с чисти досиета.   

Американските 007 имали "ухо и ръце" и в София, пише "Труд".

Службите на САЩ подслушвали европейските си съюзници от 19 бази на континента, сред които и в София, сочат данни от Агенцията за национална сигурност (АНС), разпространени в понеделник онлайн от журналиста Глен Грийнуолд.

Ден по-рано сп. "Шпигел" съобщи за 80 шпионски станции в света, от които 19 в Европа, на Службата за събиране на специална информация. 

Публикуваната световна карта от радиоелектронното разузнаване на САЩ (SCS) потвърждава и допълва информацията, като сортира станциите по дейността им. Някои осъществявали "активно наблюдение", други са спящи или предоставят техническа поддръжка.

Вдигат заплатите с 5,5%, озаглавява в. "Стандарт" свой материал посветен на бюджета за 2014 г.

Заплатите през 2014 г. ще бъдат повишени с около 5,5%. За настоящата година очакванията са заплатите да се вдигнат с около 7%. Това е записано в прогнозите на Министерството на финансите, които съпътстват подготвения проект на бюджет за 2014 г. Повишаването на доходите и намаляването на безработицата ще бъдат сред основните двигатели на икономиката на страната.
В резултат на подобряването на икономическата среда вътрешното търсене през 2014 г. ще започне да се възстановява и се очаква да нарасне с 1,9%, гласят мотивите към бюджета. Подобряването на перспективите пред икономиката на Европа ще доведе до ускоряване на ръста на износа до 7,2%. 

3 дни разпитват посланика за случая "Боевски", информира "Монитор".

Посланик Николов се е завърнал в София в неделя късно вечерта, за да даде обяснения, защо никой в държавата не е бил уведомен за изненадващото предсрочно освобождаване на олимпийския ни шампион Гълъбин Боевски.  

Нова порция улични ремонти в столицата, пише "Капитал Daily".

Между 1,4 и 2,4 млн. лв. ще струва реконструкцията на бул. "Прага" в участъка от "Ген. Скобелев" до "Пенчо Славейков", а за рехабилитация на улиците "Кумата" и "Нарцис", включително моста над р. Драгалевска в район "Витоша", общината ще похарчи между 4,1 и 5,5 млн. лв., става ясно след отварянето на постъпилите ценови оферти по обществената поръчка за пътните обекти

Конкурсът стартира в началото на юни, като фирмите имаха право да кандидатстват за не повече от една позиция в процедурата.

Търгът е част от четиригодишна програма на Столичната община за реконструкция на 22 пътни обекта с обща дължина 56 км и над 8 км трамвайни участъци на общата стойност 200 млн. лв. Тя се финансира със заем от 100 млн. лв. от Европейската инвестиционна банка, а останалата част от сумата е от бюджета на София.

Гърция може да поиска 1 млрд. долара военни репарации от България, пише "Сега", като се позовава на гръцкия в. "Вима".

Това сочел доклад, изготвен от урбаниста Константинос Доксиадис (1913-1975), който изчислява вредите, нанесени от Германия, България и Италия на Гърция по време на окупацията й през Втората световна война на обща стойност 17,8 млрд. предвоенни долара, което през 1938 г. се равнява на гръцкия БВП за 33 години, или на бюджета на Гърция за 130 години. 

Афера с БГ паспорти за косовари, пише "Труд".
 
Държавната агенция за българите в чужбина (ДАБЧ) отказва да предостави на Министерството на правосъдието близо 2000 преписки на чужденци, кандидати за гражданство, на които е издала удостоверения за български произход, научило изданието. 

С въпросните бележки чужденците получават гражданство по облекчена процедура. Ведомството на Зинаида Златанова поискало доказателствата за произход, които се съдържат в преписките. Причината - имало случаи на стотици косовари, които кандидатстват, а не знаят и дума от езика ни, нямали и нищо българско в имената си. Подозренията са, че вероятно са си платили, за да бъдат уредени с български паспорт, който им отваря границите на ЕС.

Продава се място на млечния пазар, информира "Капитал Daily".

Млекопреработвателното предприятие "Дядо Либен" в Копривщица се продава на търг от Пощенска банка (Юробанк България) заради просрочени задължения. 

Предприятието, което произвеждаше сирене, кашкавал и кисело мляко в по-високия ценови клас, не работи от пролетта. 

Документи от Търговския регистър показват, че мандрата е силно задлъжняла, не е плащала вноски по кредити в последните месеци. Според регистъра банката търси вземане от 2,5 млн. евро, в което влизат главница, лихви и разноски по кредитите.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Китайският президент Си Дзинпин

Сателитни снимки разкриват китайска островна база, която Си обещаваше, че няма да бъде построена

Свят Преди 10 минути

Антилоуп Рийф се превръща в изкуствен остров с пристанище и вероятна писта с дължина около 3050 метра

3 „червени флагa“ в разговора, които могат да разкрият предателя за минути

3 „червени флагa“ в разговора, които могат да разкрият предателя за минути

Любопитно Преди 11 минути

Три поведенчески белега, които разкриват хората, на които не бива да се доверявате

Отркиха 53 невзривени боеприпаса край Белица

Отркиха 53 невзривени боеприпаса край Белица

България Преди 9 часа

Общата площ за прочистване е 566 дка, като до днес са прочистени 398 дка

ЦИК прие граница от малко над милион евро за партия за президентските избори

ЦИК прие граница от малко над милион евро за партия за президентските избори

България Преди 9 часа

В Сметната палата ще бъде създаден единен публичен регистър на партиите, коалициите и инициативните комитети

Румънски сенатор гол до кръста на заседание

Румънски сенатор гол до кръста на заседание

Свят Преди 10 часа

Случката предизвика смях сред колегите му

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

България Преди 10 часа

С жалбата, внесена в Административния съд, е поискана пълна отмяна

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Свят Преди 10 часа

Заселниците, сред които имало много непълнолетни, хвърляли камъни

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

България Преди 10 часа

Близките отправят апел към всеки, който има възможност да дари кръв и да помогне

Обявиха Стоян Колев за общодържавно издирване

Обявиха Стоян Колев за общодържавно издирване

България Преди 11 часа

Прокуратурата е поискала съдът да наложи най-тежката мярка - „задържане под стража“

Обявиха бедствено положение в община Батак

Обявиха бедствено положение в община Батак

България Преди 11 часа

Община Пещера обяви частично бедствено положение в квартал "Луковица".

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Свят Преди 11 часа

Украйна е получила и потвърждение за бъдещи доставки на френската зенитно-ракетна система „Кротал“

Дрон е забелязан във водите на Черно море край Царево

Дрон е забелязан във водите на Черно море край Царево

България Преди 11 часа

Предстои да бъде установено какъв е моделът и произходът на дрона

Готвят нов Закон за потребителския кредит

Готвят нов Закон за потребителския кредит

България Преди 12 часа

В рамките на дискусията бяха обсъдени механизмите за контрол

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

България Преди 12 часа

След номинацията Радостин Василев заяви, че президентът трябва да бъде „гласът на хората“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любопитно Преди 13 часа

Дни преди старта на екстремния риалити формат, петима от най-колоритните участници ще представят кулинарните си възможности пред шеф Манчев – от днес до събота в 20:00 ч. по NOVA

Кола предизвикала падането на камъни в Кресненското дефиле

Кола предизвикала падането на камъни в Кресненското дефиле

България Преди 13 часа

Водачката е отклонила вниманието си от пътя, и е загубила контрол над автомобила