Служители на TV7 и News7 протестираха със залепени усти
Участници в днешния протест на служители в TV7   
Източник: БГНЕС

С ъс залепени с тиксо усти десетки служители на ТV7 и News7 излязоха на мълчалив протест пред Софийския градски съд.

Репортери, редактори, оператори, режисьори и други служители се строиха на стълбите пред съда в знак на протест срещу натиска, който им оказва синдикът Панайот Велков и хората, които по думите им стоят зад него.

Служителите на двете телевизии не могат да получават своите трудови възнагражденията, тъй като сметките са запорирани и всеки опит за създаването на нова сметка бива блокиран от синдика.

Синдикът беше назначен по искане на продуцентската фирма "Ноу фрейм медия България" с едноличен собственик лидерът на "България без цензура" Николай Бареков през юли заради неплатени задължения. Телевизиите, на които банкерът Цветан Василев беше консултант, сами поискаха да бъдат обявени в несъстоятелност преди искането на продуцентската къща.

"Една телевизия, която има пари в сметките си и може да плаща заплати, е блокирана без никакво право, без да е обявена в несъстоятелност, без решение на съда, без да има право на запори", обясни изпълнителният директор на TV7 Емил Кошлуков.

По думите му, определени политически кръгове искат умишлено да съсипят телевизията. Това нарушава свободата на словото, защото служителите не могат да работят по този начин, категоричен бе той. Целта телевизията да бъде съсипана е част от политическата игра и от действията на "мародерски кръгове", коментира Кошлуков.

От една страна тези кръгове вероятно искат да разграбят техниката на телевизията, а от друга страна - тя се изплъзва от контрола на хората, които са я използвали за политически поръчки до този момент, добави той.

"В момента телевизията стъпва на крака и това не е удобно на никого от онези, които са заинтересовани. Знаете какво трябваше да прави телевизията при предишното ръководство. Хората тук обаче ще се борят", Кошлуков, който доскоро беше водещ в телевизията, а сега е изпълнителен директор.

На обвиненията за това, че служителите до вчера са взимали големи заплати и са мълчали, Кошлуков отвърна, че излезлите днес на протест обикновени служители никога не са взимали големи заплати. "Големите заплати са при онези, които днес ни съдят и са подписвали договори със себе си. Там са милионите. Оператори, режисьори, водещи получават нормални заплати, колкото всеки журналист", заяви той.

Емил Кошлуков на протеста
Емил Кошлуков на протеста Източник: БГНЕС

Според Кошлуков съдът разпорежда действия в ярко потъпкване на закона, като е подписал договор на синдика, сключен с охранителна фирма за 1 млн. лева за 30 месеца напред.

"Това е организирана престъпна група. Четвърти ден в Търговския регистър има вписване на синдик, за което няма основание. Няма дело, такова не е гледано в съда, няма несъстоятелност. Има една жалба за едни пари, които трябвало да дадем - по кой договор, къде е фактурата, платени ли са данъци? Няма нищо такова, това е пълен ужас", коментира Кошлуков.

Ръководството на телевизията се старае да намира начини да изплаща възнагражденията на своите служители, като са изплатени заплатите за август. Всички сметки обаче се запорират, посочи той.

Кошлуков не пожела да назове поименно кои кръгове стоят зад атаката върху телевизията, защото няма доказателства. "Искът е на "България без цензура" и Николай Бареков. Кой друг стои зад него и как са обвързани не мога да кажа, гледам само исковете", коментира той.

В момента телевизията изпитва затруднения да построи своето студио за изборите на 5 октомври, оплака се директорът. Още на 30 юли синдикът е поискал телевизията да бъде запечатана, но съдията не е уважил това искане. "Това може да се случи с всяка медия", предупреди той и призова за подкрепа от страна и на останалите медии.

Според Кошлуков TV7 и News7 имат ресурс да работят до края на сезона и няма да се предадат.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 4 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 6 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 8 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 8 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 8 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 9 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 9 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 10 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 10 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 10 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 11 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 12 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 12 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 12 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 12 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“