Янаки Стоилов: Търпимостта към кабинета е по-силна от протестите
Източник: netinfo
К абинетът ще издържи, докато обществената и парламентарната подкрепа или поне очакванията и търпимостта към него са по-силни от протестите, заявява в интервю за в. "Труд" заместник-председателят на БСП Янаки Стоилов.

Той твърди, че обществото е разделено между тези, които искат да се даде шанс на правителството да се справи с най-острите икономически и социални проблеми, и други, които искат избори в най-близка перспектива. Според депутата сега е по-добре да има правителство, което действа под граждански натиск, отколкото избори до дупка.

Стоилов повтаря познатата позиция на всички в ръководството на БСП: Има икономически и социални въпроси, както и такива за връщане на държавата към обществения интерес, които не могат да бъдат отлагани за по-добри времена. От волята и способността на управлението да решава тези въпроси ще зависи продължителността на неговия живот.

Според друга публикация в "Труд" правителството на Орешарски очаква просрочията на  държавата към бизнеса тази година да се окажат с 40-50% по-високи в сравнение с началото на 2013 г. Затова с актуализацията на бюджета щели да се заделят допълнителни средства за покриването им.

От сметките на управляващите излиза, че кабинетът или очаква да открие нови договори в чекмеджета с натрупани дългове, които до този момент са неизвестни за обществото, или планира да си задели няколко десетки милиона лева в резерв за харчове по свое усмотрение, коментира "Труд".

"24 часа" пише за проектонаредба на Министерството на земеделието, с която би трябвало да бъдат облекчени изискванията за строеж на приюти за бездомни кучета. Измененията целят да намалят разходите на общините за изпълнение на програмите им за справяне с бездомните кучета, пише в доклад на зам.-министър Явор Гечев.

"Капитал дейли" прогнозира, че "властта и ГЕРБ се сближават за сметка на И. Ф., Борисов все още не "дава" Ц. Ц. Бившият и настоящият президент също приканват предишните управляващи да се върнат в парламента".

"Сега" информира, че Пътната полиция е направила изненадващо предложение да се вдигане максималната скорост с до 20 км/ч по някои столични улици и булеварди. "Навсякъде, където инфраструктурата позволява, би следвало скоростта на движение да се повиши", обявил началникът на столичния КАТ комисар Богдан Милчев. Аргументирал се така: "Когато изкуствено спъваме скоростта, това изнервя самите шофьори. Някой може да изтърпи отсечка от 3 километра, която има необосновано ограничение от 60 км, но друг тръгва да прави рискови изпреварвания и тогава се случват най-тежките и чести инциденти."

"Монитор" публикува информация за 7188 незаетите места във висшите училища у нас за учебната 2012-2013 година. По-голямата част от тях са в частните университети – 4456, а останалите 2732 са в държавните висши училища. Първенец по брой незаети места – 1305, е Бургаският свободен университета Европейският политехнически университет в Перник е успял да приеме само 84-ма студенти. Слаб интерес на бъдещите висшисти предизвиква и Международният колеж в Добрич със 713 празни места от обявени 900.

На най-голям интерес се радват Американският университет в Благоевград със 141 незаети места от 420 обявени и Нов български университет с 420 незаети от общо 3451. В Софийския университет, има 900 свободни места  а е бил планиран прием на 7100 младежи.

Също "Монитор" напомня, че лот 1 на автомагистрала „Струма” от Долна Диканя до пътния възел при Дупница ще бъде официално открит утре. Отсечката от около 16 км ще ускори пътуването до там приблизително с половин час, смятат експерти. Същевременно се отбелязва, че аутобанът към Солун е на път да доближи рекордите на „Тракия” по бавно строителство. И се напомня, че в началото на века планът бил той да бъде готов до 2004 г. за откриването на олимпиадата в Атина. Пусковият срок на отсечката между Сандански и Кулата е март догодина.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
9 души загинаха, 32 ранени при взрив в полицейски участък в Кашмир

9 души загинаха, 32 ранени при взрив в полицейски участък в Кашмир

Свят Преди 1 час

Сред загиналите при експлозията са разследващи полицаи и фотографи

Обвинение за подкуп срещу един от задържаните митничари на ГКПП „Калотина“

Обвинение за подкуп срещу един от задържаните митничари на ГКПП „Калотина“

България Преди 1 час

Вторият задържан е освободен още вчера без обвинение

„Истинската Матрица?“ – мистериозен димен пръстен над "Дисниленд" стресна минувачите

„Истинската Матрица?“ – мистериозен димен пръстен над "Дисниленд" стресна минувачите

Любопитно Преди 2 часа

Черният пръстен се оказа дим от пиротехническо оборудване

Деница Сачева: Спецов е подготвен, ще се справи с "Лукойл"

Деница Сачева: Спецов е подготвен, ще се справи с "Лукойл"

България Преди 2 часа

Тя добави, че коледни добавки за пенсионерите не са планирани заради ограничените възможности

Тръмп оттегли подкрепата си от емблематичната Марджъри Тейлър Грийн

Тръмп оттегли подкрепата си от емблематичната Марджъри Тейлър Грийн

Свят Преди 3 часа

"Маги "Лудата" само СЕ ОПЛАКВА, ОПЛАКВА, ОПЛАКВА", написа Тръмп по адрес на законодателката от щата Джорджия

Рязък скок: 191 депутати отсъстваха неоправдано от парламента през октомври

Рязък скок: 191 депутати отсъстваха неоправдано от парламента през октомври

България Преди 3 часа

Депутатът с най-много неоправдани отсъствия е председателят на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски – пет

Родителите на загиналите при пожара в Кочани организират „Марш на ангелите“ в Скопие

Родителите на загиналите при пожара в Кочани организират „Марш на ангелите“ в Скопие

Свят Преди 4 часа

Родителите призоваха гражданите да се присъединят към тях и да ги подкрепят в искането им за справедливост за смъртта на децата им

Учредяват партия "Алианс за права и свободи“ в София

Учредяват партия "Алианс за права и свободи“ в София

България Преди 4 часа

Днес се очаква да бъдат избрани ръководството и устава на новата партия

Екзекутириха мъж, убил трима през 2004 г. в САЩ

Екзекутириха мъж, убил трима през 2004 г. в САЩ

Свят Преди 4 часа

Това е 43-тата екзекуция в САЩ през тази година, а подобен брой смъртни наказания не са били изпълнявани от 2012 г.

Тръмп отмени мита заради високите цени - кафе, говеждо и плодове поевтиняват за американците

Тръмп отмени мита заради високите цени - кафе, говеждо и плодове поевтиняват за американците

Свят Преди 5 часа

През април американският президент въведе така наречените "реципрочни" мита от най-малко 10 процента върху повечето продукти, внасяни в САЩ

От днес: КАТ започва глоби за неподходящи зимни гуми

От днес: КАТ започва глоби за неподходящи зимни гуми

България Преди 5 часа

От 15 ноември до 1 март всички автомобили трябва да са оборудвани със зимни гуми или с гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм

Защо в Аризона има мистериозна бяла пирамида?

Защо в Аризона има мистериозна бяла пирамида?

Любопитно Преди 5 часа

Ако търсите съвременен аналог на Древен Египет, вероятно няма да се сетите да погледнете към Аризона

Без руска енергия: Как го постигна Финландия

Без руска енергия: Как го постигна Финландия

Свят Преди 5 часа

Финландия успя да сведе практически до нула вноса на енергия от Русия

Как най-рядката кръвна група в света може да спаси животи

Как най-рядката кръвна група в света може да спаси животи

Свят Преди 5 часа

Само един на всеки шест милиона души има кръвна група с нулев резус фактор

Започват Коледните пости - какви са традициите и поверията за този ден

Започват Коледните пости - какви са традициите и поверията за този ден

Любопитно Преди 5 часа

В първия ден от Великия пост по традиция се раздават дарения на бедните, милостиня за гладните, включително за бездомните животни