"168 часа": Разследват К. Илиева за фалшива диплома
"168 часа": Разследват К. Илиева за фалшива диплома   
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg

Бившата директорка на Държавен фонд "Земеделие" Калина Илиева ще бъде разследвана от полицията в Германия заради фалшифициране на дипломата си за завършено висше образование, пише в. "168 часа".

Изданието цитира официално писмо, подписано от Гизела Хютингер, пресаташе на Висшия институт по техника и икономика в Берлин. То е в отговор на официално запитване, отправено от медията

"Мога да потвърдя, че г-жа Калина Иванова Илиева не е завършила образованието си във Висшия институт по техника и икономика. Тя не е получила диплома за завършен семестриален курс на обучение по бакалавърска програма, нито е получила магистърска степен... Висшият институт я е изключил, тъй като тя никога не е положила изпит", пише в писмото, публикувано във в. "168 часа".

Калина Илиева, която в къщи отглежда едномесечния си син Иван, заявява пред "Труд": "Пълни глупости са, че съм фалшифицирала дипломата си. Ще се свържа с моя университет в Берлин и ще поискам официално писмо за завършеното си образование. След това ще го предоставя на медиите."

Въпреки увеличаващия се брой катастрофи и лошото техническо състояние на железниците, оттам ще трябва да се съкратят 14 хил. служители, и то такива, които пряко отговарят за безопасността на движението и за поддържането на линиите, алармира на първа страница "Сега".

Това се разбра от синдикатите в двете жп предприятия - НКЖИ и БДЖ, които твърдят, че това е изискване на Световната банка, за да отпусне спасителния заем от общо 710 млн. лв.

От ръководствата на НКЖИ и БДЖ не отрекоха новината, а от Световната банка отказват да дадат информация, пише изданието.

В интервю за "24 часа" посланикът на Испания у нас Хорхе Фуентес призовава управляващите да обърнат по-голямо внимание на икономическия ни ръст.

Той е по-важен и от Шенген, и от еврозоната. Фуентес посочва, че България няма проблем с Испания за Шенген, но трябва да достигнем такава икономическа ситуация,че да оставаме тук, защото през последните 10 години сме загубили 1,5 млн. души.

Пет ведомства успяха да си уредят допълнителни средства в бюджет 2011 г., стана ясно при приемането му на второ четене в бюджетната комисия в парламента, съобщава "Сега".

Повече пари ще получат министерствата на здравеопазването, образованието, културата, правосъдието, а също и Комисията за финансов надзор.

ГЕРБ не се отказва от идеята правителството да получи възможност да се разпорежда със спестените здравни вноски, включително да ги харчи за разходи, които нямат нищо общо със здравеопазването, допълва по темата под глава "Дневник".

Такса "електромер" може да застигне битовите потребители на електроенергия след 1 юли догодина, отбелязва "Труд". Това съобщи председателят на Държавната комисия по енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) Ангел Семерджиев.

Всяко едно от трите електроразпределителни дружества - ЧЕЗ, ЕВН и E.ОН, само ще определя сумата, която неговите потребители ще плащат.

По повод евентуалния размер на новата такса, Семерджиев посочи, че тя щяла да бъде напълно приемлива, около 5 процента от обичайната сметка за ток, уточнява изданието.

Богатият не е престъпник, но да крием данъци бе национален спорт тия 20 г., категоричен е пред "24 часа" Красимир Стефанов, директор на Национална агенция по приходите (НАП).

По думите му акциите на агенцията имат положителен ефект. Стефанов подчертава, че "средногодишно при 140 000 проверки и ревизии установяваме над 1 млрд. укрити данъци. За малко повече от година са пресечени злоупотреби за над 1,2 милиарда лв. Който смята акциите ни за пиар си е за негова сметка. Цифрите говорят друго - общо над 2 милиарда лева измерим ефект!"

Открихме още незаконни строежи около яз. "Ивайловград", казва в интервю за "Труд" Милка Гечева, началник на Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК).

По думите й проверките около язовира продължават. До 10 януари догодина ще бъдат проверени още 53 язовира в цялата страна.

Гечева допълва, че проверката на яз. "Искър" ще бъде дадена в прокуратурата. "Докато ние работим в посока да издаваме заповеди за премахване, район Панчарево работи в посока да издава актове за узаконяване", подчертава началникът.

"Монитор" допълва, че през декември предстои премахването на около 20 строежа около яз. "Искър". На по-задна страница в интервю за изданието Гечева казва, че за 12 месеца от ДНСК се налагат средно около 200 санкции.

"Новинар" се включва по темата като отбелязва, че не може да бъде установена вината на конкретни длъжности лица относно незаконното строителство по бреговете на яз. "Ивайловград". Това е и причината Окръжната прокуратура в Хасково да прекрати преписката за имотите там.

Причината е, че не са уточнени години на строителството на повечето сгради, като най-старите са се появили по бреговете на язовира още през 70-те години на миналия век.

Хиляди българи, загубили спокойствие у дома си след преправяне на съседски апартаменти в офиси, магазини и клубове, получиха надежда за справедливост след осъждането на държавата в Страсбург по делото "Милеви и други срещу България", пише на челна страница "Сега".

Държавата ще трябва да плати на двете сестри Милеви и тричленното семейство Евтимови от София общо 38 000 евро за морални щети и съдебни разноски, защото не се е намесила ефективно да защити спокойствието в жилищния им блок.

Според Европейския съд за правата на човека бизнесът в апартаменти може да представлява нарушаване на правото на личен живот за съседите.

Не са събрани данни за престъпления на съдиите Петя Крънчева и Георги Ушев, отбелязва "Сега".

Крънчева и Ушев са сред магистратите, които се споменават в разговорите, записани със СРС по делото за корупция срещу бившия военен министър Николай Цонев, съдията Петър Сантиров и ексглавния секретар на финансовото министерство Тенчо Попов.

Пред "24 часа" съдия Крънчева, твърди, че обвиненията срещу нея са "злонамерени и неподплатени".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Любопитно Преди 8 минути

Ново мащабно проучване на учени от университета Шандонг откри неочаквана връзка между възрастта на първия полов акт и качеството на живота на старини. Генетични маркери показват, че ранният сексуален дебют може да е сигнал за по-неблагоприятно стареене

Експерт обясни: Как пневмония погуби легендата от NASCAR Кайл Буш само на 41 години

Експерт обясни: Как пневмония погуби легендата от NASCAR Кайл Буш само на 41 години

Свят Преди 10 минути

Дори младото и здраво тяло на шампиона не успя да надвие сепсиса, който лекарите наричат „падане от скала“

<p>&quot;Колко взима колегата?&quot;:&nbsp;Тайната на заплатите пада</p>

Тайната на заплатите пада: Какво ще се промени за работници и работодатели

България Преди 46 минути

Най-голямата промяна ще бъде при служителя, коментират експерти

"Просто го остави да умре!" Семейството на Матю Пери обвини асистента на актьора за смъртта му

"Просто го остави да умре!" Семейството на Матю Пери обвини асистента на актьора за смъртта му

Свят Преди 51 минути

Сестрите и майката на покойния актьор от „Приятели“ Матю Пери споделиха съкрушителни разкрития преди произнасянето на присъдата на личния му асистент Кенет Ивамаса. Те обвиниха служителя в жестоко предателство, лъжи и съучастие в смъртта на звездата

НАСА обяви изграждането на постоянна база на Луната

НАСА чертае граници на Луната: Започна изграждането на първата постоянна база

Любопитно Преди 55 минути

НАСА планира „Артемис III“ за средата на 2027 г., като кацането на двама астронавти на Луната ще последва още през 2028 г.

,

От „Аполо 11“ до „фърита“: Необичайната съдба на един легендарен самолетоносач

Любопитно Преди 1 час

За ужас на ветераните, историческият кораб „Хорнет“ се превърна в декор за забавления на хора, маскирани като животни

<p>ВСС прие оставката на&nbsp;Сарафов, спря му &quot;златните&quot;&nbsp;20 заплати</p>

ВСС прие оставката на Борислав Сарафов като директор на НСлС, спря му "златните" 20 заплати

България Преди 1 час

Висшите магистрати приеха оставката с 8 гласа "за" и преназначиха Сарафов като редови следовател

Владимир Путин

Путин е на ръба: Скритите пукнатини в режима в Кремъл

Свят Преди 1 час

Дори ако в Русия и Украйна настъпи мир при условия, приемливи за Кремъл, щетите, които вече са нанесени върху геополитическото положение на Русия, ще останат. Тази война се оказа гигантска геополитическа грешка

Откриха мъртъв мъж в къща, полицията задържа млада жена и домакина

Откриха мъртъв мъж в къща, полицията задържа млада жена и домакина

България Преди 1 час

Престъплението е извършено в софийското село Ямна

<p>Дженифър Лопес прикова погледите в Лос Анджелис и се събра с важен мъж от миналото си (СНИМКИ)</p>

Дженифър Лопес прикова погледите в Лос Анджелис и се събра с важен мъж от миналото си

Любопитно Преди 1 час

Дженифър Лопес прикова погледите в Лос Анджелис на премиерата на новата романтична комедия на Netflix „Служебен романс“. Актрисата заложи на вечния холивудски блясък, а вечерта донесе и емоционална среща с неин колега от култовия биографичен филм „Селена“

<p>Диаманти за 90 000 евро на корта:&nbsp;Сабаленка блесна с бижута по-скъпи от наградата на съперничката ѝ</p>

Диаманти за 90 000 евро на корта: Арина Сабаленка блесна с бижута по-скъпи от наградата на съперничката ѝ

Любопитно Преди 1 час

Тенис звездата се появи с внушителни скъпоценности в Париж, които струват повече от наградния фонд на победената ѝ съперничка

Белгия изпраща миночистач в Средиземно море

Белгия изпраща миночистач в Средиземно море

Свят Преди 1 час

Корабът може да участва в операция на НАТО за разчистване на Ормузкия проток

Доналд Тръмп в Овалния кабинет с представители на UFC, включително бойците Илия Топурия и Джъстин Гейджи

ММА клетка в Белия дом? Невижданото зрелище, което Тръмп вдига пред Овалния кабинет

Свят Преди 1 час

Събитието, наречено „UFC Freedom Fights 250“ (Битки на свободата на UFC 250), ще се проведе на 14 юни – което съвпада с рождения ден на президента и Деня на знамето

Петима младежи се удавиха по време на рекордна гореща вълна във Великобритания

Петима младежи се удавиха по време на рекордна гореща вълна във Великобритания

Свят Преди 1 час

Докато температурите на острова счупиха исторически рекорди с над 35°C, спасителите предупреждават за смъртоносен шок от все още студените води

<p>Стефан Бакалов е новият заместник-директор на Агенция &bdquo;Митници&ldquo;</p>

Стефан Бакалов е назначен за заместник-директор на Агенция „Митници“

България Преди 1 час

Георги Господинов поема пункта „Капитан Андреево“