Убиецът на банкерката бил изнудван от жертвата си?
Източник: Мариян Иванов, БГНЕС

 Любомир Симеонов, който в понеделник сутринта застреля в центъра на Бургас директорката на местния клон на „Уникредит Булбанк” Павлинка Йовчева, бил изнудван от нея и нейни колеги. Това става ясно от разпространена в интернет негова жалба до председателя на Арбитражния съд към Българската стопанска камара Огнян Герджиков, съобщи Дарик.

Никой, обаче, не е взел под внимание оплакванията на бизнесмена. Любомир Симеонов изнася данни, че след като е спечелил европейски проект, за да разшири своята производствена база, е бил подлаган на системен натиск от Павлинка Йовчева, бившия директор на филиала на банката в Карнобат Веселин Желев и настоящия – Таня Колева.

Регионалният риск-мениджър Станка Атанасова и Екатерина Колева от централата на банката, пък, според неговата жалба, са пречили умишлено на неговото желание за среща с по-висшестоящи служители на „Уникредит”. Бизнесменът описва, че горепосочените са го съветвали няколко пъти да смени фирмата-строител на бъдещото ново хале, както и фирмата за строителен надзор.

В изложението до Арбитражния съд към Българската стопанска камара е точно отбелязана и въпросната фирма, препоръчвана от банкерките за поемане на строежа. Симеонов твърди, че същата организация е вършила строителните работи и на две други фирми от същия бранш – търговия с билки, които били под протекцията на горепосочените банкерки.

В своята жалба той ги обвинява пряко в злоупотреба със служебното им положение и казва, че в регистъра на тяхната институция неговата фирма „Ветоника” умишлено е представяна като ненадежден кредитополучател, за да й бъде отказвано финансиране и от други банки и по такъв начин да бъде съсипана, защото Любомир Симеонов отказва да ползва услугите на строителна фирма, посочена от застреляната от него Йовчева и колегите й от клона в Карнобат.

„Любомир Симеонов не е бил с психични отклонения. Той съзнателно е обмислил нещата, защото не е виждал друг изход. Неговият живот е съсипан и е решил да съсипе и друг живот”, каза пред Нова телевизия днес криминалният психолог Тодор Тодоров.

По думите му, ако хората, които са работили с него в банката са сигнализирали за поведението му, този случай е можело да бъде предотвратен. „Вероятно е имало индикации това да се случи. Би могло служителите в банката да са видели, че нещата при него ескалират, нещо в поведението му може да е подсказвало за този трагичен инцидент”, добави още Тодоров. Попитан защо един човек прибягва до такава стъпка, той отговори, че когато някой е докаран до фалит, той решава да направи нещо драстично. „Явно е разчитал на този кредит и когато вижда, че за него животът приключва, решава, че той ще приключи и за някой друг”, каза експертът.

Според Тодоров може да е имало и лични отношения между Симеонов и жертвата. „За да се стигне дотук, той е припознал този човек като проблем”, каза той. Водещата на "Здравей, България" Ани Цолова обясни, че убиецът е имал намерение да разкаже за случилото се пред Нова телевизия. „Най-вероятно е искал да го направи, за да бъде чут. Не е искал да бъде представен като луд, а да бъде разбран и да обясни защо се е стигнало дотук”, смята криминалният психолог. По думите му всеки един такъв случай е опасен. „Това е заразяване. Колкото повече се обръща внимание на такива случай и други хората могат да решат, че това е начин за справяне с проблемите”, добави той.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нова загуба на Безименните изпрати Калин на елиминации в “Игри на волята”

Нова загуба на Безименните изпрати Калин на елиминации в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Феномените продължиха победния си ход във Войната на племената

За първи път лидерите на САЩ, Русия и Китай, няма да присъстват на срещата на върха на Г-20

За първи път лидерите на САЩ, Русия и Китай, няма да присъстват на срещата на върха на Г-20

Свят Преди 2 часа

Тръмп планираше да бъде представляван от вицепрезидента Джей Ди Ванс, но наскоро заплаши да бойкотира форума

Даниел Митов: Отстраненият директор на ОДМВР – Пазарджик е преназначен

Даниел Митов: Отстраненият директор на ОДМВР – Пазарджик е преназначен

България Преди 7 часа

Проверката срещу Даниел Бараков е със срок от два месеца

Средната заплата в България достигна 2549 лв.

Средната заплата в България достигна 2549 лв.

България Преди 7 часа

Тя нараства на годишна база с 12 на сто

КЗК с три производства срещу Столичната община заради сметопочистването

КЗК с три производства срещу Столичната община заради сметопочистването

България Преди 7 часа

Жалбите са подадени по реда на Закона за обществените поръчки

Протест пред НДК заради кучето Мая

Протест пред НДК заради кучето Мая

България Преди 8 часа

Специализант от ВМА е с обвинение за умишлено проявена жестокост към гръбначно животно

,

Русия: Възпитание в патриотизъм под символа "Z"

Свят Преди 8 часа

Културата в Русия активно подкрепя и оправдава войната в Украйна

Силата на отборната игра определя следващия номиниран в “Игри на волята”

Силата на отборната игра определя следващия номиниран в “Игри на волята”

Любопитно Преди 8 часа

Ще успеят ли Безименните да избегнат четвърти пореден племенен съвет?

Променят условията на труд за родители на деца под 12 години

Променят условията на труд за родители на деца под 12 години

България Преди 9 часа

Депутатите гласуваха промените на първо четене

НСО без частни коли - парламентът подкрепи законопроекта на Хамид Хамид

НСО без частни коли - парламентът подкрепи законопроекта на Хамид Хамид

България Преди 9 часа

Парламентът одобри на първо четене два законопроекта за промени в Закона за НСО – на Министерския съвет и на Хамид Хамид от „ДПС-Ново начало“. Сред предложенията е забрана лични автомобили да се предоставят на службата или да се оборудват със специален режим на движение

Никола Саркози

След 21 дни зад решетките: Никола Саркози се върна към старите си навици - джогинг из Париж

Свят Преди 9 часа

Два дни след освобождаването си от затвора „Санте“, Никола Саркози бе заснет да тича по бреговете на Сена. Бившият френски президент се е върнал към старите си навици, но съдебните му битки далеч не са приключили

Истинската история на Дейвид Раймър – момчето, отгледано като момиче

Истинската история на Дейвид Раймър – момчето, отгледано като момиче

Любопитно Преди 9 часа

Медицински експеримент, представен като научен пробив, се превръща в една от най-трагичните човешки истории на XX век

Наоми Кембъл се срещна с папата, поднесе му необичаен подарък (СНИМКИ)

Наоми Кембъл се срещна с папата, поднесе му необичаен подарък (СНИМКИ)

Свят Преди 9 часа

55-годишният британски супермодел участва в традиционната обща аудиенция на площад „Свети Петър“

СГП предаде на съд кмета на Община Варна

СГП предаде на съд кмета на Община Варна

България Преди 10 часа

На съд са предадени петима обвиняеми за общо дванадесет престъпления

ЕС връща митата за малките пратки

ЕС връща митата за малките пратки

Свят Преди 10 часа

Мярката има за цел да се бори с наплива на китайски продукти