Балотажи във всички райони в София
Източник: Георги Димитров/ Vesti.bg

В повечето от 24-те района на столицата ще има балотаж, сочат предварителните данни н ЦИК.

В район Искър почти сигурно е, че кандидатът на ГЕРБ Ивайло Цеков ще се яви на балотаж с кандидата на БСП за България Борис Цветков. При 23.43% обработени протоколи Цеков получава 35.54%, или общо 2 650 гласа, срещу 1 890 гласа, или 25.35% за Цветков.

В район Подуяне настоящият кмет Ева Митова /ГЕРБ/ също отива на балотаж с кандидата на БСП за България Веселин Жечев. При 23.43% обработени протоколи Митова печели 39.61% , или 2 801 гласа, срещу 1 161 гласа, или 16.34% от вота за Жечев.

Официални резултати за местния вот към 08:30 часа - изненади

Данните от паралелното преброяване за местния вот

В Лозенец настоящият кмет Любомир Деков, който е от ГЕРБ и се бори за трети мандат, отива на балотаж с кандидата на Демократична България Константин Павлов. Гласовете на жителите на района се разпределят по следния начин: 2 177 /32.03%/ за Дреков, и 1 990 /29.28%/ за Павлов.

Безспорно от всички столични райони най-интересна е битката за район Младост, където кандидатът на ГЕРБ Мария Илиева отива на балотаж с независимият кандидат Стефан Стефанов. Тя получава 1 873 гласа, или 28.82%, срещу 1 044 гласа, или 16.06% за Стефанов. Кандидатът на Християндемократическата партия Биляна Петрова получава 514 гласа, или 7.91% от вота, при 23.43% обработени протоколи от СИК в ОИК.

Изненада в Пловдив - Дани Каназирева не е втора

В район Витоша настоящият кмет отива на балотаж с кандидата на Демократична България. При 23.43% обработени протоколи Теодор Петков от ГЕРБ е получил 131 гласа срещу 127 за Христо Вълчанов от ДБ.

На косъм от балотаж остава настоящият кмет на район Нови искър Даниела Райчева от ГЕРБ, която получава 48.71%, или 452 гласа, срещу 218 гласа, или 23.49% за основният й конкурент Владислав Владимиров от местната коалиция Движение България на гражданите.

В Красна поляна вероятно също ще има балотаж, след като настоящият кмет и кандидат на ГЕРБ Иван Чакъров получава 905 гласа, или 38.96%, срещу независимият Георги Миланов, който е спечелил 354 гласа, или 15.24 %.

И във Възраждане досегашният кмет и кандидат на ГЕРБ Савина Савова е с водещ резултат /1 041 гласа, или 38.83%/, срещу Васил Кънев от Демократична България /528 гласа, или 19.69%/.

Район Оборище със сигурност ще има нов кмет, след като досегашният кмет Васил Цолов остава едва на трето място в изборната битка. На балотаж за кметския стол отиват кандидатът на ГЕРБ Петър Митев, спецелил 1 787 гласа, или 31.66%, и кандидатът на Демократична България Николай Александров, спечелил 1 577 гласа, или 27.94%.

В Сердика досегашният кмет и кандидат на ГЕРБ Тодор Кръстев печели 2 494 гласа, или 38.87%, като отива на балотаж срещу Янко Янков от БСП за България, който е завоювал 1 075 гласа, или 16.75%.

И в Люлин битката на балотажа ще бъде между кандидатите на БСП за България и ГЕРБ. Досегашният кемет Милко Младенов от ГЕРБ получава подкрепата на 873 жители, или 37.50%, срещу 494 гласа за Мая Александрова.

В Илинден досегашният кмет също отива на балотаж, отново с кандитата на БСП за България. Гласовете на вчерашния вот се разпределят съответно 433 за Иван Божилов от ГЕРБ – 36.98%, и 244 за Георги Томов от левицата /20.84%/.

Първи резултати по градове: Къде ще има балотаж

БСП: Завръщаме се на картата на местната власт

В район Надежда досегашният кмет Димитър Димов от ГЕРБ отива на балотаж с кандидата на БСП за България Стоян Цветков. Димов е получил подкрепата на 1 686 души от района, или 41.37%, срещу 713 гласа, еили 17.50% за Цветков.

В Красно село битката ще бъде оспорвана, тъй като резултатите са все още много близки. Там досегашният кмет и бивш реформатор Христо Апостолов, сега подкрепен от ГЕРБ, получава 2 176 гласа, или 32.25%, срещу Росина Станиславова от Демократична България, която има 1 491 гласа /22.10%/, и срещу кандитата на БСП за България Николай Николов с 1 442 гласа или 21.37%.

В Слатина битката също ще бъде решена на балотаж, след като досегашният кмет Наталия Стоянова от ГЕРБ получава 2 806 гласа /39.09%/, а основният й опонент от Демократична България – 1 369 гласа /19.07%/.

За район Овча купел все още няма данни от протоколите на ЦИК.

В Триадица резултатите на двамата основни кандидати в битката са много близки – кандидатът на ГЕРБ Николай Терзиев получава 648 гласа срещу 634 вота за опонента му от Демократична България Димитър Божилов.

Район Изгрев за първи път може да се сдобие с кмет от левицата, след като кандидатът на БСП за България Делян Георгиев печели първото място с 718 гласа, срещу Филип Стоименов от Демократична България с 586 гласа. Досегашният кмет Цметомир Жеков, издигнат и подкрепен от ГЕРБ, получава третото място с 572 гласа.

И във Връбница кметското място ще бъде решено след балотаж между досегашния кмет Младен Младенов от ГЕРБ, който до момента печели 345 гласа срещу Владимир Петров, издигнат и подкрепен от БСП за България с 278 гласа.

Йорданка Фандъкова има 36,22 на сто, Мая Манолова 26,73 на сто, Борислав Игнатов 13,23 на сто, Борис Бонев - 11,33 на сто. Следващите места са за Ангел Джамбазки и Волен Сидеров. 

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 12 минути

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

България Преди 16 минути

Инж. Стоян Николов ще изпълнява временно длъжността

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 1 час

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 1 час

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 1 час

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 2 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 2 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“

<p>Рашков: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени</p>

Главният секретар на МВР: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени

България Преди 2 часа

Рашков: Категорично отхвърлям всички т.нар. мотиви, с които бе поискано отстраняването ми

Археолози разкриха тайната на черните зъби: Защо скелет на 2000 години преобъръща представите за красота?

Археолози разкриха тайната на черните зъби: Защо скелет на 2000 години преобъръща представите за красота?

Любопитно Преди 2 часа

Учени доказаха, че мистериозната козметична процедура е била символ на красота във Виетнам още преди 2000 години

Интензивен, пулсиращ и безкомпромисен: Benjiiiiiiiiiiiiii и Eva Lea с новия хит "Low"

Интензивен, пулсиращ и безкомпромисен: Benjiiiiiiiiiiiiii и Eva Lea с новия хит "Low"

Любопитно Преди 2 часа

"Low" притежава онази рядка комбинация от силна продукция, ясна концепция и естествена химия между изпълнителите, която кара слушателя да натисне бутона Replay

A$AP Rocky изненада Риана с незабравимо парти за 38-ия ѝ рожден ден

A$AP Rocky изненада Риана с незабравимо парти за 38-ия ѝ рожден ден

Любопитно Преди 3 часа

A$AP Rocky организира грандиозно парти изненада за 38-ия рожден ден на Риана в Giorgio Baldi, а влиятелната двойка продължава да гради щастливо семейство с трите си деца

<p>Кокаин и злато, удар за над 1,4 млн. евро на &quot;Капитан Андреево&quot;</p>

Откриха кокаин и злато за над 1,4 млн. евро на "Капитан Андреево"

България Преди 3 часа

Наркотикът, златните отливки, шофьорът и превозното средство, послужило за извършване на престъплението, са задържани

Марин Малчев оглави прокуратурата в София

Марин Малчев оглави прокуратурата в София

България Преди 3 часа

Малчев заема поста, считано от датата на встъпване в длъжност

Заради войната на Русия ЕК дава милиарди на България и други страни за кредитиране

Заради войната на Русия ЕК дава милиарди на България и други страни за кредитиране

Свят Преди 3 часа

Инициативата е в подкрепа на България, Финландия, Естония, Латвия, Литва, Полша, Словакия, Унгария и Румъния

Ужасна агресия, пребито дете в училищен двор в Бургас

Ужасна агресия, пребито дете в училищен двор в Бургас

България Преди 4 часа

Извършителят вече има криминално досие

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в ПП-ДБ

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в ПП-ДБ

България Преди 4 часа

Желязков: Беше предсказуемо и гласуването на ПП-ДБ с "Новото начало"