П редседателят на ПП Асен Василев се закани в понеделник да заведе дело за клевета срещу Пламенка Димитрова. „Въпросната г-жа казала, че ѝ е искан подкуп, след което нещо от този подкуп щяло да стигне до мен. В понеделник ѝ завеждам дело за клевета. Ще я осъдим и наистина ще финансираме партията с тези пари”, заяви Асен Василев в ефира на NOVA.

Пламенка Димитрова е жената, подала сигнала срещу кмета на Варна Благомир Коцев в Антикорупционната комисия.

Запитан дали очаква да бъде арестуван, Василев каза, че това е преценка на прокуратурата. „Не съм направил нищо, което да нарушава закона. Ако продължат с политическия произвол, могат да стигнат до всеки човек в България”, коментира председателят на ПП.

„Няма обвинение към мен предявено. Това, което чух, е каквото се изнесе в съдебната зала. Веднага излязох да реагирам. Това са пълни измислици и глупости. Разбрах от изнесени статуси във Facebook какво се случва на делото. Чух се с хора, които са били, казаха ми, че моето име е споменато в съдебната зала”, каза Василев.  

„След като КЗК е потвърдило, че е загубила поръчката, след като ВАС е потвърдил, че е загубила, изведнъж въпросната госпожа се сетила, че някой ѝ искал подкуп”, коментира Василев. Той нарече арестуването на Благомир Коцев „неправомерно”.

Освен това обвиненията на Димитрова били „лъжа”

„Това е абсолютна политическа репресия”, коментира още Василев и цитира позицията на групата на „Обнови Европа” в ЕП.

Запитан дали ПП имат нужда от европейска подкрепа, Василев каза: „Всички българи имат нужда от европейска подкрепа”.

Той е категоричен, че кметът на Варна е невинен в този случай. „Не общувам с него достатъчно често. Чухме се последно покрай бюджета на Варна. Но това, което виждам в публично известната част от показанията, е, че те не правят логически смисъл. Няма как да те изнудват за 15%, като си загубил поръчката”, каза Василев.

Той отрича да е поставял условия да се връщат пари за финансиране на ПП. „Ако вярвахме, че така трябва да се правят нещата, нямаше да падне правителството на „Кирил Петков”, каза Василев.

Василев: За да сме богати, трябва да вдигнем заплатите

  • Строителството на детската болница

„В този документ виждаме изключително завишени сметки за строителството на детската болница. Какво са поръчали на международните експерти и какви оценки са получили? Те са получили оценки на средно европейски цени. Това включва строителството на болници в Швейцария, Дания, Германия. Един строител в България не получава колкото един строител в Швейцария. Да приемем, че цените ни са средноевропейски. В документа има 2 пера. Едното е за непредвидени разходи – 30%. Отделно има второ перо, което се казва „Бюджет за изпълнение на изпълнителя” – 19%. Казвам, че средно европейски цени са основата, след това са завишени с 30% непредвидени разходи и един път с 19% за изпълнение на изпълнителя. Това води до 253 милиона евро за строителството”, заяви Василев.

„По време на бюджетната процедура към здравната комисия беше изпратено писмо от част от хората в Обществения съвет, в което пишеше, че грубите разходи сочели от 70 до 90 милиона за строеж”, каза Василев.

„Това, което виждаме в момента, е целенасочена политическа атака, опит за прихващане, дали през натиск, на хора от всички партии, и опит за овладяване на цялата партийна система и парламента от едно лице. Ако Благо Коцев беше отишъл да се снима пред герба в кабинета на Пеевски, нямаше сега да бъде обвиняван. Това казаха хората, с които той работи във Варна. Те казаха публично, че е имало натиск да мине към „Новото начало”. Лично той не ме е информирал, явно го е отхвърлил”, каза Василев.

„Оставката на Кирил Петков показва едно нещо – когато има проблем със селекцията на кадри, се поема отговорност”, допълни Василев.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
САЩ затягат визовия режим за студенти и журналисти

САЩ затягат визовия режим за студенти и журналисти

Свят Преди 19 минути

Това става ясно от предложение за нов правителствен регламент

<p>&quot;Оцеляването на Франция е заложено на карта&quot;</p>

Байру: Оцеляването на Франция е заложено на карта

Свят Преди 22 минути

Френското правителство вероятно ще падне следващия месец заради плановете на премиера за ограничаване на разходите

Омбудсманът и НОИ започват кампания „Пенсиите в евро“

Омбудсманът и НОИ започват кампания „Пенсиите в евро“

Пари Преди 38 минути

Тя ще е насочена към възрастните хора

Майката на стрелеца от Минеаполис е работила в училището, където той уби две деца

Майката на стрелеца от Минеаполис е работила в училището, където той уби две деца

Свят Преди 44 минути

Мотивите на 23-годишния Робин Уестман остават неясни, но полицията идентифицира майка му като Мери Грейс Уестман

<p>&quot;Лична&nbsp;химия&quot;: Защо Путин не бърза с мира, въпреки уверенията на Тръмп</p>

Путин едва ли ще се съгласи на среща на върха, защото не иска войната да свърши

Свят Преди 47 минути

Тръмп залага на "личната химия", а не на детайлите - нещо, от което руският лидер се възползва

Арестуваха трима, залели с екскременти жена в Димитровград

Арестуваха трима, залели с екскременти жена в Димитровград

България Преди 57 минути

Потърпевшата разказа, че през последните 10 дни е била системно заплашвана на работното си място и по телефона

.

САЩ забраняват на китайци достъп до облачните системи на Пентагона

Свят Преди 1 час

От институцията обявиха, че доверието към „Майкрософт“ е било нарушено

<p>Аржентинският президент Милей беше замерян с камъни от протестиращи</p>

Протестиращи замеряха колата на аржентинския президент Хавиер Милей с камъни

Свят Преди 1 час

Тълпата скандираше антиправителствени лозунги като „Махай се, Милей“

Русия набира жени от страни с ниски доходи, за да произвеждат дронове

Русия набира жени от страни с ниски доходи, за да произвеждат дронове

Свят Преди 1 час

В ЮАР за наемането на персонал са използвани структурите на групата БРИКС

Зеленски изпраща делегация в САЩ за преговори за гаранции за сигурност

Зеленски изпраща делегация в САЩ за преговори за гаранции за сигурност

Свят Преди 1 час

Ръководителят на украинската президентска канцелария Андрий Ермак и бившият министър на отбраната Рустем Умеров ще се срещнат с американски представители в Ню Йорк

<p>Как да разберете, че&nbsp;някой&nbsp;е сериозен към вас?</p>

Тайните признаци, че някой е сериозен към вас

Свят Преди 1 час

Това се усеща в усилието, в постоянството, в начина, по който ви карат да се чувствате спокойни и сигурни, без да има нужда от големи речи

<p>Важно назначение: Нов посланик на Украйна в САЩ&nbsp;</p>

Олга Стефанишина е новият посланик на Украйна в САЩ

Свят Преди 1 час

Украинският президент подчерта, че дългосрочната сигурност на Украйна до голяма степен зависи от отношенията ѝ със САЩ

Путин, Ким Чен-ун и още над 20 световни лидери ще присъстват на военния парад в Пекин

Путин, Ким Чен-ун и още над 20 световни лидери ще присъстват на военния парад в Пекин

Свят Преди 2 часа

На събитието ще бъде представена най-съвременна военна техника като изтребители, системи за противоракетна отбрана и хиперзвукови оръжия

ФБР разследва стрелбата в Минеаполис като вътрешен тероризъм

ФБР разследва стрелбата в Минеаполис като вътрешен тероризъм

Свят Преди 2 часа

Две деца на 8 и 10 години бяха убити, а 17 други души бяха ранени при стрелба в католическо училище в Минеаполис

Жертви и ранени при мащабна руска атака срещу Украйна

Жертви и ранени при мащабна руска атака срещу Украйна

Свят Преди 2 часа

Дрон е паднал в двора на 9-етажен жилищен блок в Киев

Стачка на държавните служители в Гърция, ще бъдат ли засегнати туристическите райони

Стачка на държавните служители в Гърция, ще бъдат ли засегнати туристическите райони

Свят Преди 3 часа

Участието на авидиспечерите беше отменено след решение на съда, че техните протести са незаконни