БСП: Протести, протести. ГЕРБ: Европредседателство
Източник: БГНЕС

Д епутатите започнаха годината с обещания и планове за промени. Днес е първият работен ден на Народното събрание за 2018 г. Във фокуса на повечето изказвания на лидерите на парламентарните групи беше българското председателство на ЕС.

Радев: Председателството е отговорност и възможност

Протести „откриват“ българското европредседателство

Нинова: Борисов помоли Доган за помощ и я получи

„Нека да работим всеотдайно за националните интереси на страната. Вярвам, че новата година ще е динамична и ползотворна. 44-ият парламент е първото НС, което ще запише в програмата си домакинство на 6 парламентарни събития по време на председателството на Съвета на ЕС”, заяви председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов.

„Предстои да покажем политическа култура и лоялност към европейските ценности. Народът на България не иска да бъдем фон на Европа, желаем нашият глас да се чува все по-силно. Обръщам се към всички депутати да си дадем сметка, че нямаме право да пропиляваме шанса си да бъде чут гласът на България”, добави Цветанов.

Той каза, че по време на Българското председателство ще отделят специално внимание на темите миграция, сигурност, отбрана и дигитализация.

Приоритетите за председателството са икономическо развитие, работни места, растеж, конкурентоспособност, социалните политики на ЕС, изграждането на енергийния съюз и политиката за климата, сигурност и правосъдие и миграционната политика.

„Неизменно ще отстояваме и позицията си, че присъединяването ни към Шенген би допринесло за по-добрата защита на външните граници на Европа”, заяви още Цветанов.

Източник: БГНЕС

„В първите 10 дни на новата 2018 година реалността ни показа, 10 големи проблема и един шанс и възможност – европейското председателство”, каза от парламентарната трибуна председателят на „БСП за България” Корнелия Нинова.

„Европейското председателство е шанс да изчистим образа на България, шанс правителството на Бойко Борисов да не си затваря очите за проблемите”, заяви Нинова.

„Започнахме годината така – 8 дни, 8 трупа. Властта не реагира адекватно, но народът реагира. Народът е на улицата – протести, протести, протести”, посочи тя и добави, че БСП предлага коренна промяна на съществуващите модели на управление в България.

Източник: БГНЕС

„Обединените патриоти ще бъдем гарант, че линията за повишаване на стандарта на живот, стандарта на бизнес и социалния климат, ще продължи”, заяви Волен Сидеров в декларация от името на третата сила в парламента.

„Пожелавам да се излекуваме от най-лошата българска болест - завистта, злобата и мазохизма. Това самооплюване може само ние да си го направим, че сме най-лошите”, смята лидерът на Атака.

„Днес започваме председателството с невиждано до момента управление - през целия преход, патриотични формации не са участвали в управлението. Светът от 2007 г. насам се промени и това се вижда ясно, неолибералната доктрина отстъпва“, добави Сидеров.

Според него България ще покаже, че управлението е стабилно и намеците за нестабилност, несигурност не са верни, защото отразяват различието, което придава многообразие, а не води до разделение или срив.

„Председателството ще завърши с убеждението на европейските партньори, че патриотичните формации са надежден партньор”, подчерта Сидеров.

Източник: БГНЕС

„Политическото събитие, с което започва новата година за страната безспорно е поемането на председателството на Съвета на ЕС. България влиза в тази отговорна роля за първи път. Ние от ДПС осъзнаваме колко е важно за страната да изпълним със съдържание тази роля, да покажем на европейските партньори гостоприемство, управленския ни потенциал и активна роля при решаването на европейските проблеми”, каза от своя страна председателят на ДПС Мустафа Карадайъ.

„Трябва да настояваме в дневния ред на европейските институции да влязат и важните за страната ни теми - Шенген и еврозоната, темата за мястото на страните от Западните Балкани в ЕС”, добави Карадайъ.

Той каза още, че по време на определянето на приоритетите ни за председателството не е бил чут гласът на ДПС.

„България може да представи българския етнически модел като модел за мирно развитие, устойчива демокрация и просперитет. Българският етнически модел, чиито идеолог е д-р Ахмед Доган, е моделът, който не само създаде условията, но и успешно реализира мирния преход от тоталитаризъм към демокрация”, подчерта председателят на ДПС.

„Никой няма да ни прости ако не поставим важните за всеки български гражданин проблеми. Включването на националистите във властта официализира езика на омразата, който разделя нацията по опасната етнорелигиозна ос. Европейските политици не гледат с добро око на замитането на проблемите под килима”, смята Карадайъ.

„ДПС няма да участва в процес „Стани да седна”, а иска да даде на страната проспект за ускорено развитие. Това управление не е добро за страната и трябва да се появи не нещо политическо управленски подобно, а мнозинство, което да осъществи нуждите на страната и на хората”, добави лидерът на ДПС.

Източник: БГНЕС

„Воля” ще работим за повишаване на стандарта на живот във всичките му компоненти – доходи, сигурност, образование, здравеопазване, възможност за спорт. Надяваме се, че в това наше благородно, богоугодно и народоудобно дело ще бъдем последвани в максимален брой народни представители от всички политически партии”, каза Веселин Марешки в декларация от името на „Воля”,.

След изказванията на лидерите Народното събрание отхвърли искането на БСП премиерът Бойко Борисов да бъде изслушан в пленарна зала относно ситуацията със сигурността в страната.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Свят Преди 3 часа

Хокинг е бил сред 21 учени, посетили частния остров на Епстийн

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Свят Преди 3 часа

Шестима други са били ранени

Протест срещу Сарафов пред Съдебната палата в София

Протест срещу Сарафов пред Съдебната палата в София

България Преди 4 часа

Акцията е в подкрепа на искането на служебния правосъден министър Янкулов

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 5 часа

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

България Преди 5 часа

Инж. Стоян Николов ще изпълнява временно длъжността

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

България Преди 6 часа

Според решението на съда заповедта била написана неправилно

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Свят Преди 6 часа

Подаденото уведомление се основава на спогодбата между Швейцарската конфедерация и Република България

Русия обяви за терористична, организация в България

Русия обяви за терористична, организация в България

Свят Преди 6 часа

В списъка са включени и четири физически лица

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 7 часа

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 7 часа

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 7 часа

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 7 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

<p>Президентът освободи главния секретар на МВР</p>

Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията и освобождаване от длъжност на главния секретар на МВР

България Преди 7 часа

Президентът Илияна Йотова подписа указ за освобождаването на Мирослав Рашков

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 7 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“