Б лизо 50 селища в Сибир са наводнени, над 10 000 души са евакуирани, съобщава ИТАР-ТАСС, черпейки информация от Националния център за управление при кризисни ситуации на министерството на извънредните ситуации.
Организирани са 40 пункта на временно настаняване на пострадали.
По предварителни данни в 17 общини на република Алтай и Алтайския край, в Хакасия и Тува са наводнени 50 селища и над 4000 жилища, в които живеят близо 12 000 души в това число 3000 деца. Под водата са обширни участъци от пътната мрежа, повредени са шест моста, уточнява центърът. За ликвидиране на последствията от наводнението са мобилизирани повече от 17 000 души - както хора от местните гарнизони за пожарна охрана, така и от министерството на извънредните ситуации на Русия. Задействани са 4600 единици техника, включително хеликоптери.
Както БГНЕС вече информира, проливните дъждове през последните седмици предизвикаха безпрецедентни за последните сто години наводнения в Сибир. В Алтайския край, република Алтай и Хакасия е въведен режим на извънредно положение. /БГНЕС /
Голямото наводнение в Сибир
Близо 50 селища в Сибир са наводнени, над 10 000 души са евакуирани, съобщава ИТАР-ТАСС, черпейки информация от Националния център за управление при кризисни ситуации на министерството на извънредните ситуации.
1 юни 2014, 09:05