Създателите на Instagram пускат нова платформа
Архив   
Източник: iStock

С ъздателите на Instagram Кевин Систром и Майк Крийгер се завръщат в бранша. Те са създали нова компания с цел да открият следващото поколение на социалните мрежи, съобщава Platformer.

Първият им проект се казва Artifact. Това ще е социална мрежа за новини. Тя ще комбинира в себе си статии, факти и изкуствен интелект, като ще е своеобразен "TikTok за текст".

Приложението ще събира новини и статии от множество източници, като ще опознава навиците и интересите на потребителя. Изкуственият интелект ще използва тази информация, за да препоръчва други материали.

Пристрастените във Facebook имат една цел

Artifact ще взима предвид прекараното време за четене на публикациите като по-голям индикатор за интерес, отколкото кликове и коментари. Платформата ще показва новини от всички гледни точки, но ще блокира и премахва публикации, които не отговарят на истината.

Приложението все още е в "затворена бета" и се предлага само с покани. Планирано е с времето да се добавят още функции, включително възможност за следване на профили на потребители, споделяне на публикации от тях, добавяне на коментари и мнения за даден материал и др. Ще има и възможност за лични съобщения.

Meta: ChatGPT не е нищо иновативно или интересно

Създателите на Instagram напуснаха компанията през 2018 г. заради различния с ръководството на Facebook. Първоначално си взеха почивка, но постепенно се завръщат с по-малки проекти. Систром казва, че не са искали да започнат нова компания докато не изпълнят три неща - нова вълна технологии, свързване на тази вълна със социалните мрежи и идея, която да решава проблем.

Тези фактори са налице и това ги мотивира да започнат Artifact - потенциалното начало на новото поколение социални мрежи. Създателите на приложението казват, че планират да канят нови потребители сравнително бързо, като засега  има списък с чакащи. Условието за момента е регистрацията да стане чрез телефонен номер.

Microsoft подготвя нова, по-умна интернет търсачка

Китай забрани съдържание от изкуствен интелект

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

- Кажете, докторе, какви упражнения да правя за отслабване? - Препоръчвам ви да въртите главата си наляво и на дясно. - А колко често? -…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
НС направи промени в съставите на част от парламентарните комисии

НС направи промени в съставите на част от парламентарните комисии

България Преди 5 минути

Те се наложиха заради оттеглянето на Кирил Петков като народен представител и клетвата на Васил Стефанов, който влезе на неговото място

Желязков: Нека да уважаваме принципите на демократичната правова държава

Желязков: Нека да уважаваме принципите на демократичната правова държава

България Преди 12 минути

Премиерът присъства на най-голямото национално военноморско учение – „Бриз 2025“

"Тръмп с удоволствие би гледал как Кремъл гори"

"Тръмп с удоволствие би гледал как Кремъл гори"

Свят Преди 42 минути

Това каза политоложката Нина Хрушчова

Ръкостискането в орбита, което направи възможна Международната космическа станция

Ръкостискането в орбита, което направи възможна Международната космическа станция

Любопитно Преди 1 час

През 1975 г. среща между американски и съветски космонавти в орбита показа, че суперсилите могат да работят заедно

,

Краткото съдържание в социалните мрежи ни разтопява мозъците, а ИИ ще влоши нещата

Технологии Преди 1 час

Съдържанието с лошо качество, създадено специално, за да привлече вниманието ни, е известното като slop съдържание

Лейди Гага разкри любимата си напитка - феновете я пробваха и са шокирани

Лейди Гага разкри любимата си напитка - феновете я пробваха и са шокирани

Любопитно Преди 1 час

За тези, които обичат да опитват нови вкусове, емблематичната напитка на Лейди Гага може би си струва да опитат

Депресия ли е причината за катастрофата със самолета на Air India?

Депресия ли е причината за катастрофата със самолета на Air India?

Свят Преди 1 час

Кои са двамата пилоти, управлявали разбилия се самолет на „Еър Индия“

ЕС одобри 18-ия пакет от санкции срещу Русия

ЕС одобри 18-ия пакет от санкции срещу Русия

Свят Преди 1 час

Той включва понижаване на тавана на цените на руския петролен износ

Над 5000 евакуирани и 4 жертви в Южна Корея след смъртоносните дъждове

Над 5000 евакуирани и 4 жертви в Южна Корея след смъртоносните дъждове

Свят Преди 1 час

Рекордните валежи продължават трети ден

<p>Премиерът Желязков даде старт на ВИП деня на &bdquo;Бриз 2025&ldquo;</p>

Премиерът Росен Желязков даде старт на ВИП деня на „Бриз 2025“

България Преди 1 час

В „Бриз 2025“ участват 18 бойни и спомагателни кораби и катери, 4 самолета, 2 вертолетa и над 1500 военнослужещи

Трима мотористи са в болница след тежка катастрофа в Бургас

Трима мотористи са в болница след тежка катастрофа в Бургас

България Преди 2 часа

Инцидентът е станал в четвъртък вечер

Доналд Тръмп

Белият дом призна за хронично заболяване на Доналд Тръмп

Свят Преди 2 часа

След като наскоро получи подуване на краката, Тръмп се подложи на „цялостно изследване“, включващо съдови изследвания

Огромен пожар бушува в Испания, димът стигна до Мадрид (ВИДЕО)

Огромен пожар бушува в Испания, димът стигна до Мадрид (ВИДЕО)

Свят Преди 2 часа

Огънят избухна в провинция Толедо

<p>Преди 188 години се ражда Васил Левски &ndash; животът, делото и идеалът на Апостола</p>

Отбелязваме 188 години от рождението на Васил Левски

България Преди 2 часа

За кратките години, които прекарва на земята, Апостолът оставя след себе си богато наследство и мечтата за чиста и свята република

Тръмп поиска разсекретяване на стенограмите по делото "Епстийн"

Тръмп поиска разсекретяване на стенограмите по делото "Епстийн"

Свят Преди 2 часа

Toва обаче трябва да бъде одобрено от съда