СофтУни празнува 11 години знания и успехи!
Източник: СофтУни

11 години целеустременост и отдаденост на знанията и практическите умения – СофтУни празнува своя 11 рожден ден. Образователната институция, която стартира като смела идея на съмишленици, днес е утвърден лидер в технологичното и практическо образование в България.

Вече над десетилетие, всеотдайната работа на екипа подкрепя стремежа на курсистите към по-добър стандарт, повече кариерни възможности и по-добър живот тук. Заедно със своите студенти, СофтУни създаде сплотена общност от амбициозни хора, жадни за знания и умения.

Още от създаването си през 2013 година, СофтУни цели да вдъхновява, а не просто да обучава следващото поколение технологични лидери. Цели да изгражда амбициозни професионалисти, които да оформят дигиталното бъдеще на бизнеса.

Посрещайки своя 11 рожден ден, лидерът в качественото, достъпно и практически насочено образование в България изразява дълбоката си благодарност към всички, които се доверяват на екипа – невероятните студенти, отдадените преподаватели и верните партньори. Именно това доверие ежедневно вдъхновява всички, ангажирани с каузата на СофтУни, за да постигат все повече в името на образованието.

А ето и какво беше постигнато за тези 11 години:

  • Екатерина Темелкова: СофтУни е еталон за образование

Вече две години Екатерина Темелкова уверено ръководи СофтУни като CEO. Под нейното ръководство компанията успя да реализира едни от най-амбициозните си проекти – стартът на програмата по QA инженерство, новите Upskill програми и революцията от последните години в българското образование, а именно цялостната програма за прилагане на изкуствен интелект (AI) в ежедневието и бизнеса.

Екатерина е част от развитието на СофтУни от над 9 години и е напълно отдадена на образователната кауза и изграждането на дигитална България:

„Гордея се, че вече 11 години СофтУни е мост между образованието и бизнеса. Днес сме посрещнали над 450 000 души в образователните инициативи и не само обучаваме бъдещите дигитални експерти в сферите на програмирането, маркетинга, дизайна и QA инженерството, а и допринасяме за развитието на обществото и икономиката. Подпомагаме реализацията и усъвършенстването на хиляди българи всяка година и им даваме възможност да променят живота си към по-добро чрез иновативност, качество, практика и достъпност. А техните успехи ни мотивират да продължаваме собственото си развитие,“ споделя Екатерина Темелкова по повод 11-та годишнина на образователната институция.

  • Светлин Наков: СофтУни е възможност

„Когато създавахме СофтУни, мечтата ни беше не просто да изградим образователна институция, която да е лидер в технологичното образование, а и истинска общност. Място, където хората да се развиват и да разгръщат потенциала си. Днес това дава възможност на хиляди българи да преследват едно по-добро бъдеще, с което да допринесат и за това на България.

Вярвам, че практическото и качествено образование е ключът към по-добра и конкурентна икономика, към общество, в което всеки може да бъде успешен. И съм горд, че СофтУни може да даде този ключ на всеки, който го поиска“, споделя Светлин Наков, идеолог и съосновател на СофтУни, в навечерието на 11 рожден ден на институцията.

  • Христо Тенчев: СофтУни предлага нещо различно

Христо Тенчев, вторият от съоснователите на СофтУни, също споделя: „Вече 11 години СофтУни е онази алтернатива, която предизвика революция в българското образование. Тя дава възможност на хората да се учат и развиват през целия си живот, да направят нещо ново и различно за себе си във всеки един момент.

Знанията и уменията, които всеки може да придобие, са ключ към прогреса, възможност за по-добра професионална реализация и врата към един по-добър живот. Днес повече от всякога образованието трябва да предлага динамика и да е в крак с новите технологии, които изпреварват собственото ни развитие с все по-сериозни темпове. Наша мисия е да помогнем на българите да не изостават от глобалните тенденции, така че да отключат потенциала си и да останат конкурентоспособни.“

  • Иван Ненков: СофтУни е носител на промяна

„Създадена с мисията да запълни пропастта между образованието и бизнеса, образователната институция, която е СофтУни днес, е резултат от осигуряването на практически умения, обвързани с реалните изисквания на компаниите. През годините се убедихме, че практическото образование, предадено от лектори-практици, има силата да промени не само професионалния път, а и живота на хората и икономиката на страната.

Горд съм, че СофтУни е пионер в налагането на този образователен модел у нас и доказа, че една образователна кауза може да остави траен, положителен отпечатък върху обществото ни“, допълва и Иван Ненков, Board member в екосистемата на СофтУни.

  • Успехът на СофтУни в българското образование

През изминалите 11 години СофтУни се утвърди като водеща образователна институция и сила за положителна промяна. Стотици хиляди вече избраха ориентираното към практика и достъпно образование и това личи по резултатите:

  • Software University

Инициативата Софтуерен Университет стартира през 2013 година и до днес това е водещата институция, която предлага технологично образование на хора от всички сфери на дейност. За последни 11 години, над 260 000 души са кандидатствали за безплатния курс Programming Basics, за да проверят дали програмирането е за тях.

Източник: СофтУни

В първата по рода си програма по QA инженерство пък се включиха над 31 000 души от старта ѝ през 2023 година. През 2024 година 140 души от първата вълна кандидатствали получиха и своите дипломи.

  • SoftUni AI

През 2024 стартира революционната програма за приложение на AI в ежедневието и бизнеса. Екипът на SoftUni AI посрещна над 13 000 жадни за нови умения курсисти, записали се за първото издание. Това беше огромно постижение и признание за усилията на СофтУни, а и ясен знак за необходимостта от подготовка по темата, за да запазят българите конкурентоспособността си.

Източник: СофтУни

Още по-впечатляващ беше броят на хората, които гледаха първата лекция – над 6 000 души, от които 3 000 се включиа в реално време и имаха възможност да зададат своите въпроси директно на д-р Светлин Наков, преподавател в пилотното издание на програмата.

  • SoftUni Digital

През 2016 СофтУни създаде и първата по рода си най-задълбочена програма по дигитален маркетинг, която и до днес няма алтернатива. В SoftUni Digital курсистите могат да придобият професия за Social Media Marketing Expert, Performance Marketing Expert или SEO & SEM Expert. За 8 години, над 9 000 души станаха част от програмата с тази цел.

Източник: СофтУни

Над 83 000 са тези, които са решили да проверят дали сферата на дигиталния маркетинг е за тях и са направили първите си крачки в темата с помощта на безплатния входящ курс Marketing Basics. А над 66 000 души са записали някой от отворените курсове на маркетинг тематика в инициативата, за да разширят и натрупат нови знания и умения.

  • SoftUni Creative

От 2017 година насам, SoftUni Creative също играе ключова роля сред инициативите на СофтУни, осигурявайки качествено, достъпно и практически насочено образование в областта на дизайна, криейтива и визуализацията. За седем години, през програмата, която осигурява диплома за графичен или UX/UI дизайнер, са преминали над 7 000 души.

Източник: СофтУни

Над 71 000 души са направили първите си стъпки в сферата на дизайна през последните 7 години в безплатния входящ курс Design Basics. Други над 53 000 души са трупали специфични знания и умения в отворените курсове на специфична дизайн тематика.

  • Експертите започват в СофтУни!

11 години след създаването си, СофтУни продължава да е двигател на образованието. Успехите си постигат заедно със стотици хиляди курсисти, лектори-практици и доверени партньори, изграждайки силна общност от амбициозни хора и бъдещи технологични лидери.

По повод поредната успешна за инициативата година, Екатерина Темелкова споделя: „Наша цел остава да помагаме на хората по света да подобряват качеството си на живот, развивайки уменията си в най-бързо развиващите се и перспективни сфери. Продължаваме да подпомагаме растежа на технологичната индустрия, създавайки истински експерти и бъдещи лидери, осигурявайки практическо, качествено и достъпно образование в областта на дигиталните и информационните техмологии.

Благодарим на всички, които споделят пътя и визията ни за бъдещето!“

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Снимката е илюстративна

Американската армия планира масивно увеличение в използването на дронове

Свят Преди 5 часа

В Украйна и Черно море дроновете променят начина, по който се водят войните

,

Зеленски: Сделката за полезните изкопаеми е първият резултат от срещата с Тръмп

Свят Преди 6 часа

Зеленски каза още, че сделката за полезните изкопаеми отваря пътя за модернизиране на промишлеността в Украйна

,

Какво предвижда споразумението между САЩ и Украйна

Свят Преди 7 часа

То беше подписано след дълги преговори и обрати

Нетаняху: Разбиването на „Хамас“ е по-важно от освобождаването на израелските заложници

Нетаняху: Разбиването на „Хамас“ е по-важно от освобождаването на израелските заложници

Свят Преди 8 часа

„Върховната цел е победата над враговете ни и ще я постигнем“, заяви още той

Майк Уолц и заместникът му напускат след скандала „Сигналгейт“

Майк Уолц и заместникът му напускат след скандала „Сигналгейт“

Свят Преди 8 часа

Президентът Доналд Тръмп публично подкрепи Уолц след избухването на скандала „Сигналгейт“

,

Преговорите между Иран и САЩ се отлагат, обяви Оман

Свят Преди 9 часа

Оман играе посредническа роля в дипломатическия процес

Вучич от Маями: Малък съм в сравнение с Тръмп, ЕС се чуди как да ме накаже

Вучич от Маями: Малък съм в сравнение с Тръмп, ЕС се чуди как да ме накаже

Свят Преди 9 часа

Вучич също така заяви, че ще напусне политиката сам, а не защото някой ще го свали от власт

.

Гърция арестува мъж за шпионаж в полза на Русия

Свят Преди 10 часа

Изглежда, че заподозреният е снимал, записвал и разпространявал материали с военно значение в продължение на поне шест месеца

,

Агата Кристи "ще води" курс по творческо писане с помощта на AI

Любопитно Преди 10 часа

Обучението включва ИИ, изображения и възстановени аудиозаписи, пресъздаващи думи на авторката

д

От днес декларираме коли, купени от чужбина

България Преди 11 часа

Тези стоки се използват често в схеми за данъчни измами

18-годишната Магдалена от Хасково е удушена с примка, тялото ѝ - открито в бидон

18-годишната Магдалена от Хасково е удушена с примка, тялото ѝ - открито в бидон

България Преди 11 часа

17-годишен е с повдигнато обвинение и е направил пълни самопризнания, съобщиха още от прокуратурата

Камала Харис с остра критика към Тръмп в първата си голяма реч след напускането на поста

Камала Харис с остра критика към Тръмп в първата си голяма реч след напускането на поста

Свят Преди 11 часа

Тя обвини американския президент, че е изоставил в американските идеали

,

Нова Зеландия е връхлетяна от разрушителни ветрове, проливни дъждове, сняг и високи вълни

Свят Преди 11 часа

В района на столицата около 1000 домакинства нямат ток

Най-търсените умения и професии в България и Европа през 2025 г.​

Най-търсените умения и професии в България и Европа през 2025 г.​

Пари Преди 12 часа

Технологичният напредък, демографските промени и преходът към зелена икономика оформят новите правила

Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Свят Преди 12 часа

Регионът се намира западно от Донецка област и северно от Запорожка и Херсонска област

Снимката е илюстративна

Първото изображение от най-големия слънчев телескоп в света улови Слънцето с невиждани детайли

Любопитно Преди 12 часа

Снимката е първата, направена от новия видимо регулируем филтър на Слънчевия телескоп на Националната научна фондация на САЩ „Даниел К. Инуйе“.