Шокиращи параметри за Rimac C_Two: до 96 км/ч за 1,85 сек
Източник: Vesti.bg

Н а изложението в Женева, която посетихме, за да видим посоката на развитие на индустрията, Мате Римац показа второто си произведение: електрическият хипер автомобили Rimac C_Two. Параметрите му са такива, че граничат с невероятното, безумието.

Според твърденията на бутиковия производител, C_Two има мощност от 1915 к.с. и 2300 Нм въртящ момент. Тези параметри гарантират на това творение ускорение от 0 до 96 км/ч за невероятните 1,85 секунди, а максималната скорост е 412 км/ч. Ако не шофирате като луд, захранването на C_Two ще осигури автономен пробег от 650 км според цикъла NEDC.

ПОТОПЕТЕ С В АТМОСФЕРАТА НА ЖЕНЕВСКОТО ИЗЛОЖЕНИЕ С НАШАТА ГАЛЕРИЯ

Сравнението е очевидно. За Tesla Roadster се твърди, че ускорява до 96 км/ч за 1,9 секунди, което е по-бавно, но пък за Tesla се твърди, че ще предлага 10 000 Нм. ЩЕ. През 2020 г. Докато Rimac го предлага сега, но пък на много висока цена.

Източник: Rimac Automobili

Любопитното е, че, докато „оголения” Roadster ще предлага невероятната си динамика в малко е леко тяло, то C_Two го прави в големи, пищни и луксозни форми. Нещо повече. Мате Римац твърди, че неговият автомобил предлага Ниво 4 на автономност. Тя е постигната благодарение на около 400 сензора.

Източник: Vesti.bg

Другата разлика с Roadster е, че C_Two разчита на батерия с капацитет 130 kW, докато Tesla – на 200 kW. Ако Мате е запазил задвижването от Concept_One (IWD), с който Ричард Хамънд за малко не умря, то C_Two ще има по около 450 к.с. на колело от четири електромотора. Това не успяхме да разберем по време на салона.

Амбициите на Мате Римац са да произведе 150 бройки от автомобила, а блогърът Shmee 150 твърди, че цената на всяка ще гони прага от $1,2 млн. Да, това е 6 пъти повече от Tesla Roadster, но нека първо дочакаме творението на Илон Мъск.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe e всичко онова, което CLS не е

Renault смята, че EZ-GO е бъдещето на автономните автомобили

Volvo XC40 е „Автомобил на 2018 година в Европа”

Дъщеря към баща си: Утре ще дойдат пак да ме искат. Само ще кимнеш с глава и ще кажеш "ДА". А не както предния път…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Гръмни ме!“ – записът с версията на подсъдимия за фаталния изстрел срещу Красимира от Бегово прозвуча в съда

„Гръмни ме!“ – записът с версията на подсъдимия за фаталния изстрел срещу Красимира от Бегово прозвуча в съда

България Преди 5 минути

Запис от следствен експеримент, проведен дни след убийството на Красимира Куковска от село Бегово, бе възпроизведен днес в съдебната зала

Критики в Бразилия срещу Мерц заради коментарите му за Белем

Критики в Бразилия срещу Мерц заради коментарите му за Белем

Свят Преди 6 минути

Ларс Клингбайл каза, че думите на Мерц са предизвикали раздразнение и бразилски медии и политици са изразили недоволството си

Ферибот със 267 души заседна край Южна Корея

Ферибот със 267 души заседна край Южна Корея

Свят Преди 26 минути

Фериботът е пътувал от остров Чеджу към пристанище Мокпо

„Семейство Симпсън“ убиха дългогодишен герой

„Семейство Симпсън“ убиха дългогодишен герой

Свят Преди 35 минути

Това е вторият път, в който героинята умира, но този път смъртта ѝ е потвърдена като окончателна

САЩ одобри продажбата на "Пейтриът" оборудване за Украйна за 105 млн.

САЩ одобри продажбата на "Пейтриът" оборудване за Украйна за 105 млн.

Свят Преди 36 минути

Основните изпълнители по договора за продажба ще бъдат „Ар Ти Екс Корп“ и „Локхийд Мартин“

<p>Украинският парламент отстрани&nbsp;правосъдния министър</p>

Украйна отстрани правосъдния министър Галушченко заради корупция

Свят Преди 52 минути

За неговото уволнение гласуваха 323-ма депутати

Скандал между съседи за ток завърши с опит за убийство в Стара Загора

Скандал между съседи за ток завърши с опит за убийство в Стара Загора

България Преди 1 час

36-годишен мъж удари съседа си с длето след спор за електричество; пострадалият е с тежка черепно-мозъчна травма

Вулканът "Семеру" изхвърли 5,6 км пепел: Индонезия е в максимална степен на тревога

Вулканът "Семеру" изхвърли 5,6 км пепел: Индонезия е в максимална степен на тревога

Свят Преди 1 час

Жителите са предупредени да не се приближават на по-малко от 2,5 километра от кратера заради опасност от нови изригвания и свлачища

<p>&quot;Леопард 2А8&quot;: Най-добрият танк на Бундесвера</p>

Германия получава първия си танк "Леопард" от ново поколение

Свят Преди 1 час

Германия е поръчала 123 „Леопард“ 2А8, включително 18, които да заменят по-старите „Леопард“ 2А6, прехвърлени на Украйна

Ловът на обирджиите на Лувъра: Холивудски обрати и мистерия

Ловът на обирджиите на Лувъра: Холивудски обрати и мистерия

Свят Преди 1 час

Арестуваните заподозрени нямат опита за тази кражба - възможно ли е да не са действали сами?

15 жертви и 19 ранени след тежки наводнения във Виетнам

15 жертви и 19 ранени след тежки наводнения във Виетнам

България Преди 1 час

Около 20 000 къщи са наводнени, а хиляди хора са били принудени да се евакуират

Заподозреният за изчезването на Мади Маккан живее на палатка в гората (ВИДЕО)

Заподозреният за изчезването на Мади Маккан живее на палатка в гората (ВИДЕО)

Свят Преди 1 час

47-годишният Кристиан Брюкнер беше освободен от затвора в Германия по-рано тази година, след като излежа седемгодишна присъда

<p>&quot;Това действие от страна на Русия е изключително опасно&quot;</p>

Министър на отбраната: Руски шпионски кораб "насочи лазери" към британските сили

Свят Преди 1 час

Джон Хийли определи действията на "Янтар" като "изключително опасни" и предупреди, че военни варианти са готови, ако съдът промени курса си