Renault-Nissan-Mitsubishi твърди, че е най-големият производител в света
Източник: netinfo

„Дизелгейт” не спря Volkswagen Group, който изпрати една изключителна година. Концернът отчете ръст на продажбите от 4,3%, който помогна да бъдат продадени 10,74 милиона автомобила.

Достатъчна ли е тази цифра, за да може VW Group да се нарече най-големият производител в света? Според Карлос Гон, шефът на Renault-Nissan-Mitsubishi, отговорът е „НЕ”. Той твърди, че концернът, който ръководи, е продал в света над 10,6 милиона леки и лекотоварни автомобили.

Да, 10,6 млн. < 10,74 млн.

Но човекът, ръководещ френско-японския концерн има друго мнение. Гон заявява, че в неговия отчет не са включени тежкотоварни камиони, докато германският концерн, собственик на Scania и MAN, е добавил около 200 000 продадени тежкотоварни камиона, за да стигне до цифрата 10,74 млн.

Без тези камион VAG е втори. Той завършва, че „не може да има повече дискусии по темата” за това кой е най-големият производител в света. Алиансът Renault-Nissan-Mitsubishi е собственик още на AvtoVAZ, Dacia и Datsun.

Продажбите на Toyota все още не са публикувани, но компанията очаква да е продала 2% повече коли спрямо 10,35 милиона от 2016 г. Това означава, че Toyota, в чийто състав влизат още Lexus, Daihatsu и Hino, е завършила 2017 г. с около 10,5 млн.

При луксозните марки също има недоразумение. Mercedes заяви, че е най-големият производител в луксозния сегмент, реализирайки 2,3 млн. коли. BMW контрира дни по-късно, че той държи короната, но като Група, разчитайки на продажбите на MINI. Тези на smart се доста повече, затова Daimler е продал по-малко коли спрямо BMW Group. Но това не променя факта, че Mercedes (2,3 млн.) e продал повече автомобили от BMW (2,08 млн.). Трети се нарежда Audi с доставени 1,87 млн. автомобила.

Напомняме, че 2016 г. подредбата бе следната: Volkswagen Group (10,3 млн.), (10,2 млн.) и Renault-Nissan (9,96 млн.).

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

Още новини може да откриете на нашата Facebook страница ТУК

Ford Fiesta е „Автомобил на 2018 година в България”

Най-малкият двигател за „Кортеж“ е с 245 к.с.

Индустрията влага над $90 млрд. в електромобили

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Тейлър Суифт съди фирма за спално бельо заради името "Swift Home"

Любопитно Преди 9 минути

Правният екип на поп звездата твърди, че марката „Swift Home“ имитира нейния почерк и подвежда феновете, че тя рекламира продуктите

о

Тежка катастрофа с ТИР на АМ "Струма", има пострадал

България Преди 22 минути

Тежкотоварното превозно средство се е движило в посока Дупница

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

България Преди 26 минути

Булевардът свързва бул. „Цар Борис III“ и бул. „Черни връх“ и осигурява директна връзка между кварталите „Кръстова вада“ и „Манастирски ливади“

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 38 минути

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 38 минути

Шефът на шефовете е категоричен: “Това ще е най-великият сезон досега”

<p>Три нови изригвания на вулкана Семеру в &quot;Огнения пръстен&quot;</p>

Три нови изригвания на вулкана Семеру - изхвърлил пепел на височина 4,7 километра

Свят Преди 40 минути

Семеру е четвъртият по височина вулкан в Индонезия (3,6 км над морското равнище - бел. ТАСС) и най-високият на остров Ява

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

Свят Преди 50 минути

Много от жертвите на сексуалния престъпник Джефри Епстийн са млади момичета от Чехия и Словакия

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

България Преди 54 минути

Криминалистът Апостол Славов отхвърля популярни версии от социалните мрежи за връзки с мексикански картели, дървена мафия или трафик на бежанци

<p>Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците</p>

"Те искат да се отърват от мен": Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците

Свят Преди 56 минути

По думите му, Украйна е готова както за произвеждането на избори, така и на референдум

ФБР дава двойна награда за информация за изчезването на майката на американска ТВ водеща

ФБР дава двойна награда за информация за изчезването на майката на американска ТВ водеща

Свят Преди 1 час

Агенцията предлага до 100 000 долара за информация, която да доведе до установяване на местонахождението ѝ или до ареста на отговорните лица

Трагичен пожар край Будапеща - три жертви и десетки ранени

Трагичен пожар край Будапеща - три жертви и десетки ранени

Свят Преди 1 час

На мястото са били изпратени повече от 40 парамедици и 18 линейки

=

Кремъл: Русия все още не е взела решение за участието си в Съвета за мир

Свят Преди 1 час

Русия е единствената страна в света, която е решила да задели един милиард долара за помощ за Палестина, каза Песков

<p>Вебер пожела успех на ГЕРБ и Бойко Борисов</p>

Вебер поздрави България за присъединяването към Еврозоната на среща с Желязков

България Преди 1 час

Председателят на ЕНП изрази подкрепа за ГЕРБ и проевропейските политики преди парламентарните избори

Евростат: България е трета по икономически растеж в еврозоната

Евростат: България е трета по икономически растеж в еврозоната

България Преди 1 час

Това сочат предварителните сезонно коригирани данни, публикувани на страницата на европейската статистическа агенция