Ширак: Саркози е буен, вероломен и нефренски
Източник: netinfo

Френският президент Никола Саркози бил на крачка от уволнението по времето на предшественика си Жак Ширак, разказва самият Ширак в мемоарите си.

Причината била неподчинение, но в крайна сметка Ширак решил да избегне конфронтацията, пише британският в. "Индипендънт".

Във втория том на своите спомени, който трябва да излезе от печат следващата седмица, бившият френски президент предприема

закъсняло и злонамерено отмъщение срещу някогашното си протеже.

Десет месеца преди Саркози да се впусне в тежка кампания за преизбиране на президентския пост, популярният бивш държавен глава описва някогашния си подчинен като буен, вероломен, неблагодарен, предизвикателен и - най-лошото -

с нефренски политически възгледи,

отбелязва изданието.

На всичко отгоре Ширак възхвалява бившия лидер на социалистите Франсоа Оланд, който се очертава като най-опасния съперник на Саркози на президентските избори догодина, определяйки го като "истински държавник".

Ширак избягваше да отправя публични нападки срещу Саркози, откакто той стана президент.

Затова времето на публикуване на втория том от мемоарите му и съдържанието на книгата сигурно ще се възприемат като отмъщение за

поредицата от предателства, за които се твърди, че е извършвал Саркози,

като се започне от решението му през 1995 г. да обърне гръб на Ширак и да подкрепи друг десноцентристки кандидат за президент, посочва вестникът.

Въпреки че през септември го очаква съдебен процес по обвинения в злоупотреба с държавни средства, 78-годишният Ширак е най-популярната политическа фигура във Франция.

В същото време обществената подкрепа за Саркози е доста ниска въпреки усилията му да подобри образа си на президент и въпреки признаците за възстановяване на френската икономика, изтъква "Индипендънт".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Може ли Ивет Лалова да докаже, че е невинна

Може ли Ивет Лалова да докаже, че е невинна

България Преди 9 часа

Лекари и федерация застанаха зад голямата ни спортистка

Пуснаха под 200 000 франка гаранция Жак Морети

Пуснаха под 200 000 франка гаранция Жак Морети

Свят Преди 10 часа

Съпругата му Джесика Морети остава на свобода под принудителни мерки

Забравете Гренландия - слънчевите очила на Макрон превзеха Давос

Забравете Гренландия - слънчевите очила на Макрон превзеха Давос

Свят Преди 12 часа

Френският президент беше с авиаторски слънчеви очила, заради спукан кръвоносен съд на окото си

„Още едно момче тръгна нагоре“: Ники Кънчев се сбогува емоционално с Калин Терзийски

„Още едно момче тръгна нагоре“: Ники Кънчев се сбогува емоционално с Калин Терзийски

България Преди 13 часа

На 22 януари вечерта на 55-годишна възраст почина писателят, поетът, сценаристът и психиатър по образование Калин Терзийски

<p>Румен Радев напусна: Не могат да спрат вълната</p>

Румен Радев напусна президентската институция

България Преди 13 часа

Радев беше изпратен на парадния вход на институцията от вицепрезидента Илияна Йотова

Тези линии между веждите издават „злодея“ във вас

Тези линии между веждите издават „злодея“ във вас

Любопитно Преди 13 часа

Така наречените и много коментирани „11 линии“, гравирани между веждите, се образуват при раздразнение, досада, гняв или дълбока концентрация

Кръвната проба на шефа на парк "Рила" - близо 3 промила алкохол

Кръвната проба на шефа на парк "Рила" - близо 3 промила алкохол

България Преди 13 часа

След инцидента директорът на парк "Рила" е хоспитализиран