"Ролинг стоун" - България - специален рожден ден
Една от главните героини в броя е и супергорещата Яна Титова   
Източник: Ролинг стоун

В юбилейния си брой, който ще е на пазара от 2 ноември и с който отбелязва една година в България, списание "Ролинг стоун" представя най-популярните изпълнители и най-чаканите филми.

И още: най-значимите открития в света на модата и дизайна и новото на българската арт сцена. Предлага и отговор на въпроса защо възлагаме надежди на Лотар Матеус и на клубните футболисти.

Една от главните героини в броя е супергорещата Яна Титова, която дебютира на голям екран с филма "HDSP: Лов на дребни хищници".

Колко близо сме до следващата екологична катастрофа? Ледниците както в Антарктида, така и в Гренландия се топят два пъти по-бързо, отколкото през 2002 г., като губят по около 400 млрд. тона лед годишно. Според данни на НАСА ледниковият щит в Антарктида, където се намират 91% от световните ледници, е изтънял драстично през последното десетилетие. Почти целият шелфов лед в региона се отдръпва, осем ледника напълно или частично са се разпаднали. Новите проучвания сочат, че топящите се ледници могат да превърнат 153 млн. души в бежанци. От новия брой на "Ролинг стоун" можете да разберете всичко за процесите, които ни водят към поредния природен катаклизъм.

Джинджър Бейкър, 70-годишният барабанист на "Крийм", е човекът "изобретил" солото на барабани в рока. През петдесетгодишната си кариера той е един от най-влиятелните и иновативни барабанисти. Свирил е с всички - от Ерик Клептън и Джони Ротън до Макс Роуч и Фела Кути, но е не по-малко известен заради факта, че е един от първите луди наркомани в музиката, отчуждили се постепенно от семейството си, от приятелите си и от членовете на бандата си.

"Хората твърдят, че "Крийм" са заченали хеви метъла - казва Бейкър. - Ако случаят е такъв, трябвало е да направим аборт." От 1999 г. Бейкър живее в самоналожено изгнание в Южна Африка, след като е изхвърлен от няколко жилища в Англия, Нигерия, Италия и Америка. "Ролинг стоун" разкрива как той продължава да си печели врагове и оттам.

Списанието разказва и за шеметния възход на банда хакери, които са се нарекли "Зелени шапки". Избират за името си цвета на доларите, защото, заредени с впечатляващо разнообразие от наркотици, съчиняват код за пробив, чрез който източват милиони банкови сметки с помощта на откраднатите номера на кредитни и дебитни карти.

Тримата другари на практика извършват най-голямото киберпрестъпление на планетата, което за кратко им позволява да живеят мечтите на половината човечество - да празнуват рожден ден в суперяк клуб в Ню Йорк за сумата от 75 хил. долара или да отсядат в луксозните апартаменти на свръхскъпи хотели. Но всяко удоволствие си има цена. В момента всички са зад решетките, като главният мозък зад кибероперацията "Стани богат или умри, докато се опитваш" ще остане там за поне 20 години.

И още:

- Джери Лий Люис - Ерик Клептън
- Рон Ууд
- Светът чества
- 70-годишнината на Джон Ленън
- Хелоуин

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Какво решиха лидерите на Европейския съвет днес

Какво решиха лидерите на Европейския съвет днес

Свят Преди 5 часа

Урсула фон дер Лайен съобщи, че ще предложи стъпки, свързани със завършването на единния пазар

Румъния преговаря със САЩ за Съвета за мир

Румъния преговаря със САЩ за Съвета за мир

Свят Преди 6 часа

Румънският президент потвърди на 6 февруари, че е получил покана

Денев: Служители на ДАНС не е имало при хижа „Петрохан“

Денев: Служители на ДАНС не е имало при хижа „Петрохан“

България Преди 7 часа

От "Продължаваме промяната-Демократична България" днес поискаха оставката на Денев

Росен Желязков за случая "Петрохан": В момента нямаме право политически да налагаме внушения

Росен Желязков за случая "Петрохан": В момента нямаме право политически да налагаме внушения

България Преди 9 часа

Премиерът в оставка призова да се спазва презумпцията за невинност

Адвокатът на Гюров: Той няма да се върне в БНБ след като изпълни мандата

Адвокатът на Гюров: Той няма да се върне в БНБ след като изпълни мандата

България Преди 9 часа

Христев: След няколко месеца трябва да имаме и окончателно решение на Съда на Европейския съюз

<p>Мъж живял цял живот с троен полов орган</p>

79-годишен мъж живял цял живот с тройна анатомична аномалия, без дори да подозира

Свят Преди 10 часа

Поради местните разпоредби не се знае много за медицинската история на мъжа преди смъртта му и предоставянето на тялото му на изследователите, извън установеното по време на прегледа в Медицинския факултет

Тодоров: Камерите в козметични салони в Бургас не са за охрана

Тодоров: Камерите в козметични салони в Бургас не са за охрана

България Преди 10 часа

На установените седем адреса на лекарски кабинети в София са извършени процесуално-следствени действия

Заради Епстийн норвежката полиция претърси имотите на бивш премиер

Заради Епстийн норвежката полиция претърси имотите на бивш премиер

Преди 10 часа

Срещу Ягланд се води разследване

Затвориха дискотека в София, нощен клуб в Русе и сватбена зала в Дулово

Затвориха дискотека в София, нощен клуб в Русе и сватбена зала в Дулово

България Преди 10 часа

Проверките са след трагедията в дискотека „Пулс“ в Кочани, в която загинаха 63 души, а над 200 бяха ранени

Обиск в Европейската комисия заради сделка с имоти за 900 млн. евро

Обиск в Европейската комисия заради сделка с имоти за 900 млн. евро

Свят Преди 11 часа

ЕК е „наясно с текущо разследване“ относно продажбата на 23 сгради

<p>Ивайло Калушев е можело да бъде спрян още през 2022 г.</p>

Ивайло Калушев е можело да бъде спрян още през 2022 г.: Бивш ученик с разказ за пропуснатите сигнали преди трагедията край Петрохан

България Преди 11 часа

В обширен аудио разговор пред разследващия екип на bird.bg — Мария Черешева, Атанас Чобанов, Димитър Стоянов и Александър Леви — Валери разкрива шокиращи подробности за „разпити с бира“, течове на информация към Ивайло Калушев и пълното бездействие на полицията спрямо сигналите за сексуално и финансово робство.

Бризи Джонсън получи предложение за брак след инцидент на Олимпиадата

Бризи Джонсън получи предложение за брак след инцидент на Олимпиадата

Любопитно Преди 11 часа

По време на самото състезание 30-годишната Джонсън закачи десния си ски-стълб във вратата малко след излизането си от улея за набиране на скорост на трасето, загуби равновесие и падна

ДНСК със скандални разкрития за незаконни сгради край Тунджа

ДНСК със скандални разкрития за незаконни сгради край Тунджа

България Преди 11 часа

Незаконно са изградени 45 масивни жилищни обекта