"София диша" съвсем завладя "Цар Шишман"
На улица "Цар Иван Шишман" в София - 7 август 2011   
Източник: Антон Станков / БГНЕС
"София диша" вече трайно завладява софийската улица "Цар Иван Шишман".

Организаторите от Столичната община го определят като "мултижанров фестивал", а в неделя, 7август, изненадите са спортни.

Христо Ангеличин, зам.- кмет по "Култура, образование, спорт и превенция на зависимости" не пропуска да отбележи, че фестивалът е част от програмата на София за кандидатстване на града за Европейска културна столица през 2019 г.

След миналогодишния успех и големия интерес към състоялите се през юни и юли Софийска седмица на дизайнаи фестивала "Мелоу мюзик", сега всяка неделя на август ще бъде с различен тематичен акцент.

Постоянната програма включва забавления за деца и възрастни - циркови артисти, фокуси, капоейра забавления, дартс, джаги, музика.

Тази неделя мотото е "Вдишай играта"

и на улицата ще се играят над десет вида спорт.

Спортен клуб "Левски" ще заеме платното по ул. "Гурко". Очаква се колоритният треньор Тити Папазов, да се включи в играта „Точен кош" заедно с баскетболната звезда отблизкото минало Георги Младенов.

На "Цар Иван Шишман" са обещали да се появят също Светльо от "Хиподил" и Влади Въргала, диджей Тишо.

А ще има спортни танци, футбол, таекуон-до, карате, гребен тренажор, бадминтон, художествена гимнастика, спортна стрелба, ръгби, дартс, шахмат, скейт шоу, джаги, тенис на маса, игри на ластик, мачирски спорт - Slacklining - ходене и игра по лента, бокс демонстрация - Мария Димитрова, мини голф, ходене на кокили, Sky Camp - състезание с хартиени ракетки и уоркшоп за сглобяване на дървени самолетчета, йо-йо демонстрации и обучение...

Улицата вече е затворена за автомобили - от днес, събота, 6 август, до 31 август.

Паркирането е забранено да края на август, а от понеделник до събота между 7 и 10:30 ч по нея ще се пускат колите на живеещите в района и автомобилите, с които се зареждат търговските обекти.

"Хората, които живеят на "Шишман", ще могат да паркират безплатно на паркинга до Паметника на Цар Освободител и на съседните улици.

Ще трябва само да сложат на видно място в колата копие от документ, който удостоверява, че живеят на ул. "Шишман", обясни Христо Ангеличин.

А ето и точното

съобщение на общината за ограниченията в движението:

От 6.00 часа на 6 август до 24.00 часа на 31 август се забранява престоят, паркирането и влизането на пътни превозни средства в двете посоки, с изключение на автомобилите обслужващи събитието по ул. "Цар Шишман" между ул. "Аксаков" и ул. "Граф Игнатиев".

От 6.00 до 22.00 часа на 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27, и 28 август 2011 г. се забранява влизането на пътни превозни средства в двете посоки, с изключение на автомобилите обслужващи събитието по ул. "Цар Шишман" между пл. Народно събрание и ул. "Граф Игнатиев".

От 6.00 до 22.00 часа на 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27 и 28 август се забранява влизането на пътни превозни средства в двете посоки, с изключение на автомобилите обслужващи събитието и автомобилите с регистрация на водача и/или МПС по местоживеене, както следва:

ул. "Аксаков" между бул. "Васил Левски" и ул. "Цар Шишман"; ул. "Хаджи Димитър" между бул. "Васил Левски" и ул."Цар Шишман"; ул. "Славянска" между ул. "6-ти септември" и ул. "Цар Шишман"; ул. "Иван Вазов" между бул. "Васил Левски" и ул. "Цар Шишман"; ул. "Ген. Гурко" между бул. "Васил Левски" и ул. "6-ти септември"; ул. "Юрий Венелин" между бул. "Васил Левски" и ул. "Цар Шишман"; ул. "Ген. Паренсов" между бул. "Васил Левски" и ул. "Цар Шишман".

От 7.00 до 10.30 часа в периода от понеделник до събота през месец август се разрешава влизането и престоят на пътни превозни средства по ул. "Цар Шишман" между пл. "Народно събрание" и ул. "Граф Игнатиев" за живущи и обслужващи на обекти.

"Център за градска мобилност" от 6.00 часа на 6 август до 24.00 часа на 31 август ще закрие паркинг "синя зона", както следва:

на ул. "Цар Шишман" между пл. Народно събрание и ул. "Граф Игнатиев"; на югозападната част на пл. Народно събрание между бул. "Цар Освободител" и ул. "Цар Шишман", която да се използва за паркиране на автомобилите с регистрация на водача и/или МПС по местоживеене на ул. "Цар Шишман" между пл. Народно събрание и ул. "Граф Игнатиев".
Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име, и пет кучета дойдат при теб!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Принцеса Даяна

Принцеса Даяна направила съкрушително признание 10 дни преди смъртта си

Любопитно Преди 7 минути

Даяна споделила пред една от най-близките си приятелки лично признание за принцовете Уилям и Хари, към което така и не получила шанс да се върне

След катастрофата край Пловдив: Жители и бизнес настояват за обезопасяване на пътя

След катастрофата край Пловдив: Жители и бизнес настояват за обезопасяване на пътя

България Преди 1 час

При трагичния инцидент загинаха трима души, а 7-годишно момиче е в кома

Най-малко четирима пострадали при поредна атака с дронове срещу Запорожие

Най-малко четирима пострадали при поредна атака с дронове срещу Запорожие

Свят Преди 1 час

Всички спешни служби оказват помощ на ранените жители

Ръждавичка отпадна на крачка от финалите в “Игри на волята”

Ръждавичка отпадна на крачка от финалите в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Тя даде своето първо интервю в официалния подкаст “След Игрите”

Тръмп се отказа от крайния срок за приемане на мирния му план от Украйна

Тръмп се отказа от крайния срок за приемане на мирния му план от Украйна

Свят Преди 2 часа

"Крайният срок за мен е, когато всичко приключи", отбеляза той

СГС решава за ареста на Никола Барбутов

СГС решава за ареста на Никола Барбутов

България Преди 2 часа

Според прокуратурата бившият зам.-кмет на София оказвал натиск върху районните кметове на "Люлин" и "Младост", за да изберат определени фирми в обществени поръчки

НСТС обсъжда промени в здравното осигуряване и Кодекса на труда

НСТС обсъжда промени в здравното осигуряване и Кодекса на труда

България Преди 3 часа

Предлага се държавата да поеме здравните осигуровки по време на двете години майчинство

Тръмп изпраща Уиткоф при Путин в Москва

Тръмп изпраща Уиткоф при Путин в Москва

Свят Преди 11 часа

Той каза, че министърът на сухопътните войски Дан Дрискол ще се срещне с украинската страна

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Свят Преди 11 часа

По думите му, Русия действа "цинично", нанасяйки удари по Украйна по време на мирните преговори

Тръмп помилва пуйки, но не пощади политическите си опоненти

Тръмп помилва пуйки, но не пощади политическите си опоненти

Свят Преди 11 часа

Той се пошегува, че ще изпрати пуйките в печално известен затвор в Салвадор

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 11 часа

Той взе участие по видеоконферентна връзка в среща с лидерите от „Коалицията на желаещите“

<p>Желязков: Границите не могат да бъдат променяни със сила</p>

Премиерът Желязков за постигането на мир в Украйна: Границите не могат да бъдат променяни със сила

България Преди 12 часа

Коалицията на желаещите обсъди рамката за мир в Украйна, договорена в Женева

Европейците призоваха САЩ да продължат натиска върху Русия

Европейците призоваха САЩ да продължат натиска върху Русия

Свят Преди 12 часа

Коалицията на желаещите ще продължи да подкрепя Украйна

Окончателно: 27 години затвор за Жаир Болсонаро

Окончателно: 27 години затвор за Жаир Болсонаро

Свят Преди 12 часа

Болсонаро беше осъден през септември за неуспешен опит за организиране на преврат