Защото е важно да познаваш бъдещия си работодател
Източник: netinfo

– Коя е ПроКредит Банк?

– ПроКредит Банк в България е създадена през 2001 г. като част от немската ПроКредит Груп. Нашият собственик, ПроКредит Холдинг със седалище във Франкфурт, е поставил на банките от групата основна цел – да предлагаме смислени финансови услуги, с които да подпомагаме развитието на малките и средните предприятия в държавите, в които работим. Уверени сме, че те създават работни места и имат жизненоважен принос за икономиките си.

Ние имаме единен подход в работата си в Германия, Източна Европа и Латинска Америка и сме се фокусирали навсякъде в една и съща клиентска група. Стремим се да насърчаваме културата на спестовност и финансова отговорност у нашите клиенти. Ценим прозрачността в общуването и целим да изграждаме дългосрочни партньорски отношения с всеки от тях.

– Споменахте, че банката е собственост на немски холдинг. Бихте ли ни разказали малко повече?

– ПроКредит Холдинг е собственост на утвърдени международни финансови институции като консултантската компания IPC GmbH и дъщерната IPC Invest, чрез която служителите на ПроКредит банките участват като собственици, немската банка за развитие KfW, холандската фондация за подкрепа на устойчивото развитие DOEN, най-голямата глобална инициатива за икономическо развитие и член на Световната банка IFC. Това определя начина ни на работа – работим спрямо най-добрите европейски практики. Освен това, ние сме единствената банка в България, която подлежи на надзор не само от БНБ, но и от немските банкови регулатори – BaFin и Централната банка на Германия Bundesbank.

Когато си клиент на банка е важно да знаеш кой стои насреща, кой е собственик на банката, кой приемаш за свой партньор. Същото е и когато избираш бъдещия си работодател, когато кандидатстваш за работа. Трябва да си сигурен, че можеш да разчиташ на отношения, основани на взаимно доверие и уважение, разбиране, стабилност.

– Каква е ПроКредит Банк като работодател?

– В ПроКредит Банк държим на прозрачността и на принципите си за открита комуникация, толерантност, почтеност и лична ангажираност. Ето защо всеки кандидат за работа минава през един и същи процес на подбор. При нас не може да започнете работа, само защото някой ви е препоръчал.

Изключително стриктни сме и в трудово-правните отношения – спазваме всички изисквания и регулации по отношение на месечните възнаграждения, осигуровките и отпуските. 

Стараем се да осигурим отворена и продуктивна работна среда. Активно провеждаме обучения за всички служители, без значение от заеманата позиция. Обученията варират от чисто специализирани като финанси, икономика и английски език, до такива свързани с комуникационни умения и етика.

ПроКредит Банк не е от банките, които награждават своите служители с парични бонуси за постигнати добри резултати. Подходът ни е различен в това отношение – всички служители получават фиксирани заплати. По този начин са стимулирани да изграждат дългосрочни партньорски отношения с клиентите, вместо да се стремят към реализиране на единични сделки. Същевременно не попадаме в ситуации на необмислени рискове при кредитиране, породени от желанието за получаване на бонус. 

Ние предоставяме професионално и качествено обслужване на клиентите си, което се гарантира от значителните инвестиции от наша страна в служителите ни. Това означава, че не само внимателно подбираме бъдещите си колеги, които искаме да споделят нашите ценности, но и предоставяме непрекъсната възможност за обучения на вече присъединилите се към нас. 

– Какви са служителите на ПроКредит Банк?

– Ние сме екип от хора на различна възраст, с различни интереси, опит и образование. Истината е, че държим на разнообразието и целенасочено търсим такова. В моята практика съм се убедила, че колкото по-разнороден е един екип, толкова по-успешен е той. И това е нормално, ако хората са достатъчно любознателни и любопитни, те ще се учат един от друг. Именно това ни прави по-силни и успешни.

Това, което обединява нашия екип и което искаме да ни обединява и в бъдеще, е не това да сме еднакви, а споделените ценности, откритостта в поведението и ангажираността с целите на банката. Ние работим и искаме да работим с колеги, които са отговорни както към себе си, така и към институцията. Търсим хора, които не се притесняват да изразят мнението си на глас, които желаят да комуникират директно с клиенти и целенасочено работят в посока подобряване на своите умения. 

– Какво допълнително търси у бъдещите си служители банката?

– Важно е бъдещите служители да се припознават с профила на настоящите ни колеги, както и да търсят дългосрочност в професионалното си развитие с ПроКредит Банк. Динамиката днес е голяма, свикнали сме да живеем бързо и искаме да постигаме бързо мечтите и целите си. Но когато става въпрос за кариерно развитие, тогава нещата е по-разумно да се случват поетапно. И това важи в особена степен за млади хора без професионален опит.

Търсим хора, на които им се работи ежедневно с клиенти, които искат да са сред бизнеса. Очакваме да полагат усилия за наистина професионално обслужване. Искаме да имат широка обща култура и да показват интерес към случващото се в света около тях. За да си добър в работата си, трябва да си информиран, да търсиш, да питаш. Трябва и да четеш, и то много. Да мислиш и анализираш. Имаш ли това, останалото се учи и надгражда.

procredit

 
Учител по физика към жена си: - Скъпа, дай от хладилника "ускорителя на елементарни частици". - Какво е това? - Ракията дай!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Италия под снежна обвивка (СНИМКИ)</p>

Италия под снежна обвивка

Свят Преди 20 минути

Снежинки прехвърчаха и в Милано, около Бергамо, в Лигурия, както и по хълмовете на Тоскана

<p>&quot;Няма да влезем в тези два капана&quot;</p>

Кая Калас: Надявам се да няма решение за отлагане на санкциите на САЩ срещу Русия

Свят Преди 33 минути

По нейните думи всички искат мир, но той няма да бъде траен

<p>След 3 седмици зад решетките: Никола Саркози издава &quot;Дневникът на един затворник&quot;</p>

След 3 седмици зад решетките: Никола Саркози издава "Дневникът на един затворник"

Свят Преди 1 час

"Подобно на пустинята, вътрешният живот се укрепва в затвора", пише бившият президент

Радио "Свободна Европа" прекрати дейността си в Унгария

Радио "Свободна Европа" прекрати дейността си в Унгария

Свят Преди 1 час

Затварянето на унгарската "Свободна Европа" се появява в момент, когато САЩ значително съкрати средствата за международни медии

<p>Вучич е разследван за &quot;снайпер туризъм&quot; в Сараево</p>

Журналист подаде жалба срещу Александър Вучич за участие в "снайпер туризъм" в Сараево

Свят Преди 1 час

В жалбата се твърди, че снайперисти от Италия и други държави са пътували до босненската столица, за да убиват цивилни по време на четиригодишната обсада на града през 90-те години

Украйна твърди, че удържа фронта в северната част на Покровск

Украйна твърди, че удържа фронта в северната част на Покровск

Свят Преди 1 час

Москва обяви, че руските сили са превзели няколко селища в Донецка област

Песков: САЩ не са обсъждали в детайли с Москва плана за постигане на мир в Украйна

Песков: САЩ не са обсъждали в детайли с Москва плана за постигане на мир в Украйна

Свят Преди 2 часа

Говорителят на Кремъл добави, че неговата страна е отворена за преговори

Расте броят на жертвите на удара в Тернопол

Расте броят на жертвите на удара в Тернопол

Свят Преди 2 часа

Продължава издирването на оцелели в развалините на сградата, ударена от крилата ракета

МКЧК намалява бюджета си, съкращава 2900 служители

МКЧК намалява бюджета си, съкращава 2900 служители

Свят Преди 2 часа

Хуманитарният сектор е изправен пред недостиг на средства, тъй като страните, които предоставят финансови средства, пренасочват вниманието си към отбраната

Стармър, Макрон, Мерц и Зеленски разговаряха

Стармър, Макрон, Мерц и Зеленски разговаряха

Свят Преди 2 часа

Te са изразили пред Зеленски тяхната продължаваща и пълна подкрепа за Украйна по пътя към постигане на траен и справедлив мир

<p>Принцеса&nbsp;Даяна се &quot;завърна&quot; в Париж</p>

28 години по-късно: Принцеса Даяна получи фигура в музея "Гревен", датата и тоалетът не са случайност

Свят Преди 2 часа

Години след трагичната ѝ смърт в Париж, принцеса Даяна най-сетне получи своята восъчна фигура в музея „Гревен“

Фалшиви съобщения от името на НЗОК заливат потребители

Фалшиви съобщения от името на НЗОК заливат потребители

България Преди 2 часа

Съобщенията „информират“ за готовност на НЗОК за възстановяване на средства

Минувач наблюдава дима, издигащ се след катастрофата с индийнски изтребител по време на авиошоу в Дубай, 21 ноември 2025 г.

Индийски изтребител се разби в Дубай, пилот загина

Свят Преди 2 часа

Индийските ВВС потвърдиха смъртта на пилота

<p>Откриха паметник на Захарий Стоянов до историческата сграда на НС</p>

Откриха паметник на Захарий Стоянов до историческата сграда на Народното събрание

България Преди 2 часа

Статуята беше официално открита от председателя на Инициативния комитет за изграждане на паметника и председател на Сметната палата Димитър Главчев

Заснеха Бритни Спиърс да се отправя към колата си с чаша в ръка, близките ѝ са притеснени

Заснеха Бритни Спиърс да се отправя към колата си с чаша в ръка, близките ѝ са притеснени

Любопитно Преди 2 часа

Изпълнителката е опитала да остане незабележима, скривайки се зад слънчеви очила и бял дантелен шал

<p>Домашен ужас в София - син душил майка си, заканил ѝ се с убийство</p>

Домашен ужас в София - 19-годишен душил майка си и ѝ се заканил с убийство

България Преди 3 часа

Младежът е обвинен за телесна повреда и закана за убийство в условията на домашно насилие