Доналд Тръмп ще строи в Рио заедно с българи
Източник: veja.abril.com.br
Ми иардерът Доналд Тръмп (trump.com) има намерение да изпълни мегапроект в пристанищната зона на Рио де Жанейро.

Български инвеститори ща бъдат съдружници на магната в съвместното начинание, съобщи от Бразилия читател и приятел на Vesti.bg, като цитира последния брой на излизащото в Сао Паоло списание "Вежа" (veja.abril.com.br).

Тръмп водел преговори за купуване на терен от 32 000 кв. м. площ.

Комплексът с бъдещите шест 50-етажни небостъргача щял да се казва Trump Towers Rio.

Предвижда се този мегапроект да бъде завършен за Летните олимпийски игри през 2016 г. в Рио де Жанейро. Шестте небостъргача, според най-авторитетното бразилско списание ще са предназначени за офиси и луксозни магазини.

Списанието не казва кои са българските фирми, които ще участват в този суперамбициозен проект, нито дали има пристигнали български бизнесмени, които да се присъединят към проекта на американския милиардер.

В края на 2010 г. Доналд Тръмп за пореден път обяви, че иска да е президент на САЩ и обмисля дали да се кандидатира. Той каза, че всъщност няма желание да участва в кандидатпрезидентската надпревара, но е загрижен за бъдещето на страната, тъй като "всички разграбват САЩ", и смята, че може да е човекът, който да се изправи срещу съперниците на Америка.

Няколко месеца по-късно президентът Обама използва годишната вечеря на Асоциацията на кореспондентите, акредитирани в Белия дом, за да се присмее на президентските амбиции на евентуалния си републикански съперник. Тръмп упорито твърдеше, че Обама е роден в Кения, а не на Хаваите, и следователно заема незаконно поста на държавен глава.

Обама сложи точка на слуховете и представи оригинала на своя акт за раждане като доказателство за автентичността на електронния вариант, известен от години. На вечерята, на която по традиция президентите демонстрират чувството си за хумор, Обама забавляваше гостите за сметка на богаташа, който бе сред поканените знаменитости, политици и журналисти.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
САЩ пращат танкове в Румъния

САЩ пращат танкове в Румъния

Свят Преди 1 час

След решението на Вашингтон общият брой на американските и европейските военнослужещи, разположени в Румъния, остава около 3500

Експлозия в Гърция уби пет жени

Експлозия в Гърция уби пет жени

Свят Преди 2 часа

Разследването на причините за експлозията продължава

Тръмп праща "царя на границата" да овладее Минесота

Тръмп праща "царя на границата" да овладее Минесота

Свят Преди 4 часа

Тръмп: Том е строг, но справедлив и ще докладва директно на мен

Осъдиха тийнейджър, жестоко убил коте пред деца

Осъдиха тийнейджър, жестоко убил коте пред деца

България Преди 4 часа

Наложено му е наказание пробация за срок от една година

Андрю Маунтбатън-Уиндзор, бивш принц

„Крехки“: Сара Фъргюсън и бившият принц Андрю били на ръба

Любопитно Преди 4 часа

Малкото им останали приятели се притесняват за състоянието на бившите кралски особи

Израел намери последния заложник в Газа

Израел намери последния заложник в Газа

Свят Преди 5 часа

Ран Гвили, израелски полицай, е бил отвлечен в Газа и убит на 7 октомври 2023 г.

Младеж блъсна ученичка на пешеходна пътека

Младеж блъсна ученичка на пешеходна пътека

България Преди 5 часа

Пострадалата получила различни травми и е настанена в болница

Блокираха границите на Македония, Скопие ги подкрепи

Блокираха границите на Македония, Скопие ги подкрепи

Свят Преди 5 часа

Акцията е координирана със Сърбия

"Отчаяно търсене": Полицията издирва изчезнал роднина на Мик Джагър

"Отчаяно търсене": Полицията издирва изчезнал роднина на Мик Джагър

Свят Преди 5 часа

Александър Кий е видян за последно в Боскасъл миналия петък следобед

Две жестоки убийства през часове разтърсиха Варна

Две жестоки убийства през часове разтърсиха Варна

България Преди 5 часа

И двете престъпления са извършени по особено жесток и мъчителен за жертвите начин

Първата дама на САЩ Мелания Тръмп

Мелания Тръмп с „исторически момент“: Премиера на филма ѝ в Белия дом

Любопитно Преди 5 часа

Първата дама на САЩ Мелания Тръмп беше домакин на ексклузивна прожекция на предстоящия си документален филм в Белия дом, като я нарече „исторически момент“

<p>Смразяваща развръзка с млада учителка, само на метри от спасението</p>

Млада учителка бе открита мъртва в снега: Смразяваща развръзка само на метри от спасението

Свят Преди 5 часа

28-годишната Ребека излязла в ледената нощ без палто и телефон. Откриха я в гориста местност само на 300 метра от бара, в който била за последно. Вижте смъртоносната равносметка от бурята „Ферн“, която вече взе 13 жертви в САЩ и парализира 34 щата

Тенденцията "фибърмаксинг" завладя TikTok

Тенденцията "фибърмаксинг" завладя TikTok

Любопитно Преди 5 часа

Доказано е, че фибрите предизвикват „естествено срещащ се в нашите тела GLP-1“, добави тя, позовавайки се на потискащия апетита хормон в лекарствата за отслабване

Украйна нанесе тежки удари в Русия

Украйна нанесе тежки удари в Русия

Свят Преди 6 часа

Броят на убитите и ранените при тези удари се уточнява