Водата е изключително ценен ресурс за живите същества. Тя снабдява хората и сухоземните животни с енергия и утолява жаждата им, а водните същества снабдява с необходимия им кислород. Но невинаги отдаваме дължимото на водата.

Ние, хората, не показваме благодарност към този ценен ресурс, а тъкмо обратното, приемаме водата за даденост. Изхвърляме отпадъците си в реките и езерата, корабите изливат нефт в моретата и океаните и водата страда от това. По този начин унищожаваме подводната флора и фауна. По тази причина по света напоследък зачестяват цунамитата, земетресенията и бурите. 

Така природата ни се „отплаща” за нашия непукизъм, дори унищожава градове и убива хора. Тя не иска да ни навреди, а само да ни даде урок, да ни научи, че трябва да се грижим за нея, за да може и тя да се погрижи за нас. Жалко, никой не искаше да чуе еколозите, които непрекъснато се стремят да спасят най-ценния ресурс – водата, и дори след унищожителните природни бедствия отново никой не си взе поука да съхрани планетата ни. Озоновата дупка се отвори заради хората, заради газовете, които отделят автомобилите, корабите и самолетите. И пак благодарение на нас – хората, става все по-горещо на Земята и водата се изпарява. И може би след стотина години водата ще липсва на планетата.

Много хора не са на ясно, но водата има и лечебни свойства и в България има много лечебни извори, които се използват за лекуване на различни заболявания. Водата в различните извори има различен състав. Тя е съставена от два вида йони – анийони и катийони, които определят минерализацията на водата. Това значи, че каквито йони съдържа даден вид вода – минерална, трапезна и т.н., съдържа и даден вид минерали. Затова трябва да се сменя питейната водата. Не трябва да пием само минерална или само трапезна, защото така в организма попадат само един вид вещества и се получава недостиг на други. Водата лекува бъбречни, стомашно-чревни, реваматични, кожни и други видове заболявания. Това е доказателство какъв безценен дар е водата. Водата наистина е извор на живот.

Има един случай в моя живот, когато водата се опита да ме убие, но ме и спаси. Може би това звучи парадоксално. Бях на море с моето семейство. Предния ден беше валял много силен дъжд, морето беше изключително мръсно. Имаше водорасли навсякъде и вълните бяха много силни и големи. Реших да вляза в морето с баща ми, защото сама ме беше страх да не се удавя. Както спокойно с баща ми си прескачахме вълните, изведнъж се появи една, висока около три метра. Хванах баща ми за ръката и точно тогава вълната ме заля. След секунди бях на около половин метър от повърхността. Не усещах ръката на баща си и се паникьосах. Опитах се да изплувам, но кислородът не ми стигаше и нямах нужните сили, като че нещо ме теглеше към дъното. Започнах да губя съзнание, но тогава водата ме изтегли нагоре и ме понесе към брега, където родителите ми викаха за помощ. На брега успях да си поема въздух и най-после да отворя очи. Спасителят каза, че подобно нещо никога не се било случвало и според мен водата ме остави жива, за да поправя грешките, които съм допускала спрямо природата и да променя отношението си към нея.

Няма да ни коства нищо, ако не изхвърлим отпадъка си на земята или в реката, а изминем още пет метра до кошчето за рециклиране. Не приемайте водата за даденост. Пазете я и се грижете за нея, за да може и тя да се погрижи за нас. И не забравяйте, че водата е извор на живот!

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
дрон

Атака с дрон на пазар в Судан уби 10 души

Свят Преди 5 часа

Не се съобщава кой е отговорен за удара

Пхенян: Ядрените амбиции на Япония трябва да бъдат предотвратени "на всяка цена"

Пхенян: Ядрените амбиции на Япония трябва да бъдат предотвратени "на всяка цена"

Свят Преди 5 часа

В съобщението не се споменава ядрената програма на самия Пхенян, който проведе ядрени опити в нарушение на резолюциите на ООН

,

След Австралия: Швейцария може да забрани социалните мрежи за деца

Свят Преди 7 часа

Това заяви министърката на вътрешните работи Елизабет Бом-Шнайдер

.

Песков: Русия и САЩ могат да реализират множество проекти в близко бъдеще

Свят Преди 7 часа

Това заяви говорителят на руския президент днес

,

Американският сенатор Линдзи Греъм обвинява "Хамас" и "Хизбула", че се превъоръжават

Свят Преди 8 часа

Спиране на огъня между Израел и "Хизбула" влезе в сила през ноември 2024 г. в Ливан, след два месеца на открита война

Мариета Георгиева: Антарктида е като океан, замръзнал с всичките си вълни

Мариета Георгиева: Антарктида е като океан, замръзнал с всичките си вълни

България Преди 8 часа

Тя разказа, че първият ден е бил най-труден по време на експедицията от последния градус до Южния полюс

Защо сърдечните болки се появяват по-често през зимата?

Защо сърдечните болки се появяват по-често през зимата?

Любопитно Преди 8 часа

Студът, късите дневни часове, инфекциите и промените в начина на живот увеличават риска от инфаркт и инсулт, дори при хора, които се смятат за здрави

САЩ преследват трети петролен танкер близо до Венецуела

САЩ преследват трети петролен танкер близо до Венецуела

Свят Преди 9 часа

Това е втората подобна операция през уикенда и третата за по-малко от седмица, отбелязва агенцията

.

Силен взрив отекна в Одеса след ракетна атака

Свят Преди 9 часа

Това съобщават местни канали в "Телеграм"

Орбан: Колапсът на Украйна би бил катастрофа за Унгария

Орбан: Колапсът на Украйна би бил катастрофа за Унгария

Свят Преди 9 часа

По време на речта си в южния град той се спря на външната политика на Унгария

Многохилядни протести в Румъния

Многохилядни протести в Румъния

Свят Преди 10 часа

На фокус са съдебната система и борбата с корупцията

.

Тревожна тенденция: Все повече хора използват изкуствения интелект като психотерапевт

Технологии Преди 10 часа

Повече по темата може да прочетете в следващите редове

Зеленски иска да разговаря с представители на ЕС след преговорите със САЩ

Зеленски иска да разговаря с представители на ЕС след преговорите със САЩ

Свят Преди 11 часа

Той обвинява Русия във военни престъпления

,

Руски войски са отвлекли 50 украинци от граничната Сумска област

Свят Преди 11 часа

Това написа украинският омбудсман Дмитро Лубинец в Telegram

Макрон в ОАЕ: Разговори за сигурност и наркотрафик

Макрон в ОАЕ: Разговори за сигурност и наркотрафик

Свят Преди 12 часа

Очаква се Макрон да се срещне с президента на ОАЕ Мохамед бин Зайед Ал Нахян