С особена симпатия авторът описва банските механи, които според него са над 100. Не скъпи комплименти за обстановката, музиката, ястията и напитките като подчертава, че за една богата вечеря с много ядене и пиене чужденецът плаща толкова, колкото за една супа в някой алпийски курорт.

Механите в Банско нямат нищо общо с кича на тиролските кръчми, разказва германският вестник. В тях музиката е като от филм на Емир Костурица. Повечето механи предлагат музика на живо, а музикантите са истински виртуози на кларинета и акордеона. Който иска кларинетистът да му свири на ухо, само трябва да му залепи на челото 10-левова банкнота.

"Ди цайт" разказва, че в банските механи едно основно ястие излиза над 2
евро и 50 цента, а цените на бутилка вино започват от 3 евро.

Банско обаче има и друго лице, продължава "Ди цайт", това е техномузиката. В клуб "Кислород" има всичко друго, но не и чист въздух. Там се събират напушилите се предварително с канабис сноубордисти. В клуб "Амнезия" пък човек може да види как англичаните се опитват да изтрият всички мисли от хард дисковете в главите си и вместо да пеят планинарски песни, танцуват рок.

Не са за изпускане и дамите от еротичния бара, които обхождат работното си място на високи токчета като куртизанки от 20-те години.

Една от най-големите забележителности на Банско, пише Ханиш, е църквата "Света Троица", в която свещите за живите са в пъти повече от свещите за мъртвите.

Журналистът е смаян от гледката, която се простира от най-високата станция на лифта под връх Тодорка. Той вижда прясно навалелия сняг като част от поредната артинсталация на българина Кристо, който уж се е опитал да спусне от небето бели чаршафи.

В края на своя подчертано рекламен репортаж авторът дава и подробна информация за цените:

Кола с шофьор от София до Банско - 79 евро; нощувка в частна квартира - от 5 евро нагоре; една седмица с фирмата ТУИ - полупансион в четиризвездния хотел "Стражите" - 579 евро, в петзвездния "Кепински" - 1029 евро.

Дневната карта за скисъоръженията струва 25, шестдневата - 140евро. Скиекипировката - 15 евро на ден или 75 евро за шест дни.

Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име, и пет кучета дойдат при теб!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ръждавичка от “Игри на волята”: Най-големият ми враг в Игрите бях самата аз! (ВИДЕО)

Ръждавичка от “Игри на волята”: Най-големият ми враг в Игрите бях самата аз! (ВИДЕО)

Любопитно Преди 23 минути

Тя признава, че точно амбицията ѝ я е извадила от фокус

<p>Хиляди останаха без дом след огромен пожар в Бангладеш</p>

Хиляди останаха без дом след огромен пожар в столицата на Бангладеш

Свят Преди 41 минути

Няма съобщения за жертви, но жителите казаха, че разрушенията са големи

,

Песков: Ще съобщим, ако има контакти между Путин и Орбан

Свят Преди 43 минути

"Ще съобщим за евентуални контакти", каза Песков

Куба: САЩ готвят опасен и безотговорен удар във Венецуела

Куба: САЩ готвят опасен и безотговорен удар във Венецуела

Свят Преди 53 минути

Кубинският външен министър Бурно Родригес заяви, че отстраняването на правителството на Мадуро би било в нарушение на Устава на ООН

Борисов: Протестите показват, че има демокрация

Борисов: Протестите показват, че има демокрация

България Преди 1 час

"Каквото и да правят ПП-тата и ДБ-тата от 1 януари 2026 година ще ви вкарам в еврозоната", заяви лидерът на ГЕРБ

<p>Ще има ли коледни добавки за пенсионерите</p>

МС гласува коледните добавки към пенсиите

България Преди 1 час

По 120 лева допълнително към пенсиите си за декември могат да получат около 536 хиляди възрастни хора

Сър Киър Стармър в училището в Питърбъро

„Не бях аз, госпожице“ – Киър Стармър предизвика манията „6-7“ в училище

Любопитно Преди 1 час

Премиерът на Великобритания се извини за поведението си при посещение в училище

Асен Василев: Протестът срещу новия бюджет ще бъде мирен, но ще блокираме парламента

Асен Василев: Протестът срещу новия бюджет ще бъде мирен, но ще блокираме парламента

България Преди 2 часа

Предупреждението, което отправяме, е "не приемайте бюджета в този вид, защото ще сгафите", каза председателят на "Продължаваме Промяната"

България е световен лидер по износ на патешки черен дроб

България е световен лидер по износ на патешки черен дроб

България Преди 2 часа

Вижте колко и какви стоки изнася България и в кои сектори сме световни първенци

След катастрофата край Пловдив: Жители и бизнес настояват за обезопасяване на пътя

След катастрофата край Пловдив: Жители и бизнес настояват за обезопасяване на пътя

България Преди 2 часа

При трагичния инцидент загинаха трима души, а 7-годишно момиче е в кома

Най-малко четирима пострадали при поредна атака с дронове срещу Запорожие

Най-малко четирима пострадали при поредна атака с дронове срещу Запорожие

Свят Преди 2 часа

Всички спешни служби оказват помощ на ранените жители

Ръждавичка отпадна на крачка от финалите в “Игри на волята”

Ръждавичка отпадна на крачка от финалите в “Игри на волята”

Любопитно Преди 3 часа

Тя даде своето първо интервю в официалния подкаст “След Игрите”