С кандалът със следовател номер 1, който е обвинен, че лобира за хазарт и черни каси", е водещо заглавие във всички вестници.


"Сега" допълва темата с коментар, озаглавен "Когато в следствието трещят компромати...". Подчертава се, че скандалът е още по-притеснителен, тъй като всичко това се случва по делото "Топлофикация", което се следи под лупа от прокуратурата, от европейските експерти, от обществото.

А разследването е поверено на специално създадено звено на Софийската градска прокуратура.

Въпросът е защо никой от разследващия екип, воден лично от зам.-градския прокурор Божидар Джамбазов, не се усъмни половин година, че има нещо нередно.

Явно връзките в системата са така оплетени, че всеки държи компромат срещу всеки и е готов да го размаха, когато се почувства застрашен. Целият скандал за пореден път доказва, че нова съдебна система със стари лица не
може да има, заключава "Сега".

"Депутати следят какво харчат министрите", отбелязва "24 часа". Специална парламентарна комисия щяла да следи бюджетните разходи на министерства, ведомства и на целия публичен сектор.

Практиката във всички европейски държави била да има две финансови комисии в парламентите си. Едната се занимавала с подготовката и приемането на бюджета, данъчните и финансовите закони. Другата пък имала изцяло изключително контролни функции спрямо целия публичен сектор.

"Депутатите увеличиха с 5 г. затвора за сводници", отбелязва "Монитор". Сводниците и онези, които примамват малолетни за порнографска продукция ще лежат в затвора по 8 вместо по 3 г., както беше досега. Ще им бъде налагана и глоба до 15 000 лв.

"До 2 години затвор за гавра с националните символи", съобщава "Новинар". Който по какъвто и да е начин опетни герба, знамето или химна на България, ще се наказва с лишаване от свобода до 2 г. или с глоба до 3000 лв., предвиждат други поправки в Наказателния кодекс, които парламентът прие вчера.

"Чакам европейска заповед за арест на ключов престъпник", казва в интервю за "24 часа" д-р Огнян Шентов, председател на управителния съвет и основател на Центъра за изследване на демокрацията.

Преди два дни центърът оповести деветия си годишен доклад за оценка на корупцията в България. "Монитор" анализира доклада под заглавие "Над 2 милиарда лева ни е свила политическата корупция".

Отбелязва се, че за първи път в тазгодишния доклад е потърсен отговор за мястото на България спрямо останалите страни от Европейския съюз при разпространяването на опасното явление.

Изводите сочат, че от една страна равнището на корупция у нас е по-високо от средното за ЕС. Но от друга страна то е съизмеримо с това в редица стари и нови държави членки като Италия, Словакия, Латвия, Литва и Чехия.

"За кои избори всъщност говорим?", пита в. "Сега". Според автора в България започна предизборна кампания, само че за местните избори - на кметове и общински съветници - които ще се проведат наесен. Страхотните евролисти - млади, интелигентни и многоезични - нямат никакво значение за партиите. Те са важни в този момент единствено за вътрешнополитическо премерване на
силите.

"Тракия" става платена от 2010 г.", съобщава "Сега". Платено преминаване по магистрала "Тракия" ще се въведе най-рано в началото на 2010 г., след като се изгради част от трасето и се внедри ТОЛ-система. Цялото трасе от Калотина до Бургас заедно със северната дъга на софийския околоврвъстен път трябва да бъде завършено в срок от 3 години.

Това заявил вчера министърът на регионалното развитие Асен Гагаузов, след като подписа анекса към концесионния договор с представителите на
българо-португалското дружество "Магистрала Тракия".

"Кремиковци" ще спре да пуши", обещава в интервю за "Труд" Александър Томов, политик и шеф на ЦСКА. Той посочва, че сега комбинатът трябва да се концентрира върху два ключови въпроса - превръщането му в печеливша финансова организация, и второ - в решаването на сериозни екологични проблеми.

От напълно банкрутирало предприятие "Кремиковци" се превърна във фирма с фактически решени дългове. За две години в бюджета, в НЕК и "Булгаргаз" са внесени 756 млн. лв., което е безпрецедентен случай.

Дали "Кремиковци" ще стане модерна европейска фирма ще покажат следващите пет години.
"ДПС не пуска контрола над "Булгартабак", отбелязва "Дневник".

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кой празнува имен ден днес

Кой празнува имен ден днес

Любопитно Преди 34 минути

На 6 февруари отдаваме почит на светите Вукол Смирненски, Варсануфий Велики и на Фотий, цариградски патриарх

Ключови преговори: САЩ и Иран се срещат в Оман

Ключови преговори: САЩ и Иран се срещат в Оман

Свят Преди 46 минути

Това се случва на фона на кризата, която породи сериозни опасения от военен конфликт между двете страни

<p>Тръмп иска ядрено споразумение, което да&nbsp;замени договора Нов СТАРТ с Русия</p>

Тръмп: Необходимо е ядрено споразумение, което да замени договора Нов СТАРТ с Русия

Свят Преди 2 часа

Нов СТАРТ беше договорен между САЩ и Русия през 2010 и влезе в сила година по-късно

<p>Мъск с предупреждение за&nbsp;&bdquo;най-интересното място в интернет в момента&ldquo;</p>

Мъск за Moltbook: Навлизаме в етап, в който изкуственият интелект надминава човека

Любопитно Преди 2 часа

Първата по рода си платформа за чатботове Moltbook предизвика вълна от въпроси за съзнанието на машините, след като ботове започнаха да координират действията си без човешка намеса

Месец на поевтиняване: Какво се случва с цените на горивата?

Месец на поевтиняване: Какво се случва с цените на горивата?

България Преди 2 часа

През последната седмица дизелът е запазил цената си без промяна

Учени разкриват зимен навик, който може да убива хиляди всяка година

Учени разкриват зимен навик, който може да убива хиляди всяка година

Свят Преди 2 часа

Изследователите установяват, че т.нар. битово изгаряне на дърва допринася за около 21,9% от зимните емисии на фини прахови частици

Петък с две лица: От дъжд и поледици до слънце и пролетни температури

Петък с две лица: От дъжд и поледици до слънце и пролетни температури

България Преди 2 часа

Вижте прогнозата за времето за следващите няколко дни

Парламентът няма да заседава в петък

Парламентът няма да заседава в петък

България Преди 8 часа

Дневният ред предвиждаше блиц контрол

Приеха на второ четене промени в Закона за киберсигурност

Приеха на второ четене промени в Закона за киберсигурност

България Преди 9 часа

С промените се въвеждат разпоредби на европейската Директива МИС 2

Съветник на Макрон на тайно посещение в Москва

Съветник на Макрон на тайно посещение в Москва

Свят Преди 9 часа

Емисарят на френския държавен глава се е срещнал дискретно с Юрий Ушаков

Тръмп: Имах нужда от това за собственото си его

Тръмп: Имах нужда от това за собственото си его

Свят Преди 10 часа

Тръмп обяви, че трябвало да спечели изборите през 2020 г. заради егото си

БСП предложи предизборно гласуване на бюджета

БСП предложи предизборно гласуване на бюджета

България Преди 11 часа

Темата за държавните финанси се върна в дневния ред на парламента

Украйна показа нова ракета, която може да удари Москва

Украйна показа нова ракета, която може да удари Москва

Свят Преди 11 часа

По-мощна от ATACMS и достигаща до Москва

Преговорите между Украйна, Русия и САЩ ще продължат през следващите седмици

Преговорите между Украйна, Русия и САЩ ще продължат през следващите седмици

Свят Преди 11 часа

Зеленски заяви днес, че те вероятно ще се проведат в САЩ

Пуснаха африканска златна монета с Паисий Хилендарски

Пуснаха африканска златна монета с Паисий Хилендарски

Свят Преди 12 часа

Образът на монаха е изсечен на 1000 гвинейски франка