"БСП избира между Калфин и Паскалев за кмет на София", обявява "Сега".

Външният министър Ивайло Калфин, депутатът Костадин Паскалев и министърът на културата Стефан Данаилов са събрали най- много гласове при обсъждането на номинациите в районните организации на партията.

Данаилов обаче нямал голямо желание да участва във вота, защото вече е започнал проекти в министерството.

"Монитор" посочва, че столичното червено изпълнително бюро е утвърдило на вчерашното си заседание и петима претенденти за районни кметове.

Социалисти обвиниха лидера на столичната организация Румен Овчаров в манипулационни на избора, пише още вестникът.

"Станишев умува измежду трима за кмет на София", е коментарът на "Труд".

"Паскалев фаворит на БСП-София" пише в "Дума". В интервю за ежедневника социологът Михаил Мирчев казва, че БСП има шанс за добро представяне на изборите в София, ако изведе на терена кандидат, който има много подобен профил на този на Бойко Борисов.

Според него ГЕРБ все още е един много напомпан и надут балон, една партия с питанка.

"НДСВ губи кадри преди местния вот", прави извод "Сега", след като областният координатор на НДСВ за Пловдив-област Тошко Стоев обяви, че напуска партията и ще се кандидатира като независим за кмет на Карлово.

"ГЕРБ и ВМРО оглеждат банкери за Кърджали", обявява "24 часа" и допълва, че двете партии ще се явят с общ кандидат за кмет в Кърджали.

Под заглавие на анализ - "Кафене ИПОН", "Сега" коментира, че лидерът на СДС Пламен Юруков започна да прави политика така, както може - като бизнесмен.

"Бойко Борисов скастри СДС", анализира "Дневник". Според ГЕРБ сините имали "нагли условия" в замяна на подкрепата си.

Четири листа с подписите на 57 депутати от опозицията ще бъдат изпратени до Конституционния съд заради поправките в Закона за местните избори, информира "Труд".

Народното събрание прие текстовете в последния си работен ден преди ваканцията след множество скандали.

Опозицията иска тълкуване от страна на магистратите на новите текстове, включително и този за 10-месечната уседналост на гласоподавателите.

Изданията цитират премиера Сергей Станишев, който каза, че вероятно утре ще се състои заседание на комисията, която ще обсъди и направи анализ за състоянието на цените.

Според премиера зърнопроизводителите вдигат цените, за да се застраховат, посочва "Дума".

Изданието допълва, че шефа на федерацията на потребителите смята, че повишението на цените е спекулативно.

"24 часа" публикува втората част от интервюто от вчерашния си брой с премиера Сергей Станишев. Ще предложа отново данък наследство, обявява министър-председателят.

Бойко Борисов ще се чувства добре само ако го назначат за папа, защото началникът му е разпънат, казва Станишев.

Президентът Георги Първанов скастри правителството от морския бряг, пише "Стандарт".

Държавният глава, който е на почивка в "Евксиноград", разкритикува вчера кабинета, че не е осигурил сгради за административните съдилища, посочва изданието.

"ВСС престава да действа след 4 дни", отбелязва "Сега" и допълва, че новият Закон за съдебната власт ще бъде обнародван днес в Държавен вестник и ще влезе в сила в събота.

Президентът Георги Първанов издаде вчера указ за обнародването му. Законът прекратява предсрочно мандата на настоящия Висш съдебен съвет.

Новият постоянно действащ кадрови орган трябва да бъде конституиран до 28 септември. Тогава ще започне и процедурата за избор на председател на Върховния касационен съд.

Царят само моите имоти още не е взел, казва в интервю за "Труд" Христо Стоичков, който в момента е треньор на испанския "Селта".

НДСВ е групировка. Хората ги разкриха на последните избори, ама късно, смята спортистът.

Той посочва, че от България иска само повече да не забъркват името му и да крият чрез мъглата около него далаверите на хората с мръсни пари.

Хайде, г-н прокурор, пробуди се, сърце, призовава Христо Стоичков главния прокурор Борис Велчев.

По думите на Стоичков никога не е имал конкретно предложение за треньор на ЦСКА.

"24 часа" прави интервю с Владимир Каролев от НДСВ. Който напусне НДСВ, отива при тъща си, казва той. По думите му царят може да си тръгне, ако раздорът не спре.

Разследването за царската болница е приключило, е обявил за "Сега" наблюдаващият зам. градски прокурор Роман Василев.

Той е отказал подробности с мотива, че има един месец да се произнесе дали ще бъдат повдигнати обвинения или делото ще бъде прекратено.

Освободените от Либия медици напуснаха резиденция "Бояна", където бяха поканени от президента Георги Първанов след завръщането си у нас, информира "24 часа".

Те са били поканени да се настанят в луксозен частен хотел в Банкя, докато приключат ангажиментите им в столицата и оправят личните си жилища.

В друг материал изданието допълва, че сестрите са се съгласили Холивуд да направи филм за тях.

"Не мога да се справя с корупцията", извежда "Труд" от интервюто си с министъра на здравеопазването Радослав Гайдарски. Той посочва, че подкрепя идеята за доплащане в болниците.

Според Гайдарски доплащането дисциплинира хората, които търсят здравна помощ и едновременно нито лекарят, нито сестрата могат да вземат допълнително пари за услугата.

Българинът обаче не е в добро финансово положение, затова все още не е дошъл моментът за доплащане в болниците, смята министърът.

Всекидневниците отбелязват, че кандидатите за поста изпълнителен директор на "Пирогов" са четирима.

Здравното министерство обаче не посочи техните имена. В срок до три дни комисията за избора на директор трябва да излезе с решение.

България и Русия са се договорили да уредят взаимните си задължения чрез ремонт на кораби в завода на военното дружество "Терем" във Варна и с доставка на резервни части за авиацията и пехотата, разбрал "Дневник" от участници в разговорите между двете страни.

Окончателното споразумение трябва да се подпише през септември.

Изданията пишат за катастрофата между три автомобила, сред тях и джип "Хамър-3", управляван от Максим Стависки.

Десет години затвор заплашват световния шампион по фигурно пързаляне заради инцидента, който причини след употреба на алкохол.

При катастрофата загина 23-годишният Петър Петров, а съпътничката му - 18-годишната Мануела Горсова, е в кома.

Според МВР Стависки, който е бил сам в джипа, е карал с несъобразена скорост. Пробата му показала 1,1 промила алкохол в кръвта му.

"Скочиха цените на учебниците", констатира "Труд". Според проверка на изданието увеличението е с 20% и се дължи на ДДС-то, което правителството наложи на школската литература миналата година.

Комплектите са между 80 и 150 лв., като в тях не влизат речниците и книгите по чужди езици.

Цената на един учебник за прогимназия и гимназия е от 8 до 16,80 лв.

От уводната си страница "24 часа" посочва, че дори тройка на изпит е достатъчна за класиране в някои от специалностите в СУ "Св. Климент Охридски".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Мерц: Не виждам смисъл от по-нататъшни преговори с Русия за Украйна

Мерц: Не виждам смисъл от по-нататъшни преговори с Русия за Украйна

Свят Преди 27 минути

По думите му войната на Русия не е насочена само срещу териториалната цялост на Украйна

Първа масова въздушна тревога в Русия през войната с Украйна

Първа масова въздушна тревога в Русия през войната с Украйна

Свят Преди 9 часа

Поне осем от тези региони издават тревога за ракетна опасност за първи път

Тръмп: Не съм доволен от Иран

Тръмп: Не съм доволен от Иран

Свят Преди 9 часа

Тръмп посочи, че Ислямската държава „не е готова да ни даде това, което трябва да имаме“

МВнР призова българите да напуснат Близкия изток

МВнР призова българите да напуснат Близкия изток

България Преди 11 часа

Българските граждани, които в момента се намират краткосрочно в Близкия изток, да обмислят възможността за напускане

Тръмп предложи „приятелско поглъщане на Куба“

Тръмп предложи „приятелско поглъщане на Куба“

Свят Преди 11 часа

Тръмп: Те нямат пари, в момента нямат нищо

<p>Клинтън за Епстийн: Не видях нищо и не направих нищо лошо</p>

Бил Клинтън за Епстийн: Не видях нищо и не направих нищо лошо

Свят Преди 11 часа

Бившият президент предварително заяви, че „често“ ще казва: „не си спомням“

Трамвай дерайлира, загинал и най-малко 39 ранени в Милано

Трамвай дерайлира, загинал и най-малко 39 ранени в Милано

Свят Преди 12 часа

При дерайлирането трамваят е ударил няколко души на улицата

„Величие” се регистрира в ЦИК за предсрочните избори

„Величие” се регистрира в ЦИК за предсрочните избори

България Преди 12 часа

От партията внесоха над 11 000 подписа

Учител в детска градина в Германия сексуално насилвал деца

Учител в детска градина в Германия сексуално насилвал деца

Свят Преди 12 часа

Не може да се изключи възможността да са били извършени и други посегателства

Министерският съвет е готов да осигури пари за изборните паравани

Министерският съвет е готов да осигури пари за изборните паравани

България Преди 12 часа

Министерският съвет има готовност да предостави пълна подкрепа на ЦИК

ГДБОП разби мафията за фентанил във Варна

ГДБОП разби мафията за фентанил във Варна

България Преди 13 часа

Сред задържаните е основният дилър на фентанил и метамфетамин в района

Тежка катастрофа блокира АМ „Тракия” край Пловдив

Тежка катастрофа блокира АМ „Тракия” край Пловдив

България Преди 14 часа

Според предварителната информация е настъпил сблъсък между микробус и лека кола

30+1 Археологически чудеса, които пренаписаха човешката история

30+1 Археологически чудеса, които пренаписаха човешката история

Любопитно Преди 14 часа

От случайни открития до технологични пробиви: Хронология на артефактите, които разбиха историческите догми и разкриха изгубени цивилизации

Осъдиха Димитър Стилянов за наркотици в Англия

Осъдиха Димитър Стилянов за наркотици в Англия

Свят Преди 14 часа

Адвокатът на Стилянов, Рейчъл Смит, заявила, че той е имал обещаваща футболна кариера

Смениха шефовете на три областни дирекции на МВР

Смениха шефовете на три областни дирекции на МВР

България Преди 14 часа

Шефът на областната дирекция в София е преназначен