СДС изтласква Софиянски от уличните ремонти, пише "Дневник" по повод решението на СОС, взето в рамките на одобрената нова структура на администрацията и районните кметства.

СДС и коалицията Дилов-Мозер-Праматарски иззеха от Стефан Софиянски контрола върху уличните ремонти в столицата, като прехвърлиха дейностите по възлагането им към зам.-кмета по транспорта Велизар Стоилов, пише вестникът. Софиянски обаче, който досега контролираше ремонтните дейности чрез заместника си Иван Гечев, даде да се разбере, че няма намерение да изпълни решението на съветниците.

Това е първият отказ на столичния кмет да изпълни решение на новия общински съвет, изтъква "Дневник". Битката за софийските улици е заради милионите левове, които потъват в дупките всяка година, обяснява изданието.

Започна голямото кърпене на дупки, обявява "Труд", като пресмята, че тази година кърпенето ще глътне 8 млн. лв. Според плана на общината поправката трябва да приключи до края на месеца, ако не вали.

С приоритет са улиците, по които се движи масовият градски транспорт, разкрива "Монитор". 70 млн. лв. не стигат в бюджета на София, подчертава "24 часа". За нормалното съществуване на столицата били необходими 452 млн. лв.

Режат наполовина парите за болниците, алармира по темата "Труд". Шестте общински болници вече няма да получават пари за издръжката си чрез общината, а основно от здравното министерство и според броя на лекуваните пациенти.

Слагат на тезгяха Общинската банка, отбелязва "Стандарт". Вече има единомислие сред съветниците от десни формирования в София общината да се раздели с банката, коментира пред изданието шефът на СОС Венцислав Кисьов. Общинска банка все пак ще бъде продадена до края на тази или в началото на другата година, допълва и "Сега".

Нямам машина за пари, подчертава в заглавие казаното от еврокомисаря Франц Фишлер "Труд" в отговор на въпрос ще получим ли повече субсидии от ЕС. Фишлер е у нас по повод организираната от Еврокомисията конференция за бъдещата обща селскостопанска политика и разширяването на ЕС, пояснява "Труд".

С кехлибарена сливова ракия, сирене, айрян, орехови ядки и домашна пита посрещна фермерът Васил Колев еврокомисаря Фишлер, министър Дикме и придружаващите ги лица, пише вестникът.
"Готови сме да ви дадем по-добри пазарни условия", декларира европейският гост. България според него има шанс в производството на биологично чисти храни, чието търсене в света рязко се е увеличило.

Бизнесът обвинява кабинета, че крие информация за преговорите с ЕС, отбелязва финансовият вестник "Пари". Проектозаконът за чуждестранните инвестиции ще бъде включен в преговорите по глава 6 "Конкуренция". Това се казва в писмо на еврокомисаря по конкуренцията Марио Монти до Министерството на икономиката.

Монти препоръчва проектът да бъде напълно хармонизиран с европейското законодателство за предоставяне на държавни помощи. В противен случай той може да е пречка за приключване на преговорите.

Специална дирекция към финансовото министерство разделя средствата от ЕС, разкрива "24 часа". Все още не се знае кои ще са центровете на шестте района, които ще усвояват европарите. Само селище до еврокоридор може да е център на икономически район, твърди часовият вестник. Изданието подчертава, че революционната идея Бургас да стане град държава или българския Сингапур е прекършена още в зародиш.

"Бургас да се превърне в град държава е все едно Козлодуй да си вземе АЕЦ и тогава да решава дали да пуска ток на Бургас", коментира пред "24 часа" Николай Василев искането на партията Бургаска инициатива на гражданите за европейски стандарт.

БСП пък "стегна юздите" на Първанов за Конституционния съд, коментира "Дневник" действията на юристи от "Коалиция за България". Те остро са се противопоставили на идеята президентът да сезира Конституционния съд за това трябва ли да се свиква Велико народно събрание във връзка с необходимите промени в основния закон, произтичащи от присъединяването ни към Европейския съюз.

По-стриктни мерки за сигурност за гражданите у нас и за рейнджърите ни в Ирак поиска президентът Георги Първанов. Не бива да има паника, но терористите действат нестандартно, обясни държавният глава, цитиран "Новинар". Президентът иска и оценка за рисковете от тероризъм от Съвета за сигурност, допълва "24 часа".

В същото време вестникът огласява желанието на жълтия депутат Камен Влахов да е доброволец в Ирак. Нещо повече, депутати доброволци, които да изкарат една седмица с българския военен контингент, ще набира Влахов. Идеята му депутатите да изпълняват всички задължения на рейнджърите, включително да патрулират по улиците.

Испанските социалисти смятат да изтеглят войниците си от Ирак от 1 юли, пише "Сега". Испанският и българският контингент в Ирак са част от 9- хилядна дивизия, командвана от Полша. Ще има ли повече наши бойци, ако испанците се изтеглят, пита се вестникът.

Последното заседание по делото срещу шестимата български медици, обвинени в заразяването на либийски деца с вируса на СПИН, ще бъде на 5 април. Това беше решението на Наказателния съд в Бенгази в края на заседанието в понеделник, отбелязват изданията.

Съдията за трети път подчертава, че поредната дата е последна. В 30-дневен срок след това трябва да бъдат произнесени присъдите, изтъква "Монитор".

За още едно обвинение към Мария и Антония, удушили съученичката си Маргарита, пишат вестниците. Пловдивските ученички се заканили да умъртвят и друго 12-годишно момиче.

Накрая "Новинар" отбелязва любопитното открие на френски учени - хапче срещу затлъстяване и тютюнопушене. Ние пък си мислехме, че като спреш цигарите, трупаш килограми, коментира изданието.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пребиха човек от "Величие":  Ще те убием. Да го удавим в канала!

Пребиха човек от "Величие": Ще те убием. Да го удавим в канала!

България Преди 39 минути

Сигналът е за нападение, при което пострадалият е пребит с дървени пръти

Зеленски: Трябва ни поне 3 милионна армия срещу Русия

Зеленски: Трябва ни поне 3 милионна армия срещу Русия

Свят Преди 1 час

Документите за мир в Украйна са близо до финализиране

<p>365 дни управление: Как 47-ият президент прекрои САЩ</p>

365 дни управление: Как 47-ият президент прекрои САЩ с укази, мита и депортации

Свят Преди 3 часа

Първата година на "Тръмп 2.0" донесе депортации, мита и залавянето на президента Мадуро

Невиждан потоп заля Тунис, има жертви

Невиждан потоп заля Тунис, има жертви

Свят Преди 4 часа

Най-малко четирима души загинаха

Задържаните за обира на инкасо в Ихтиман остават в ареста

Задържаните за обира на инкасо в Ихтиман остават в ареста

България Преди 4 часа

Според държавното обвинение събраните по делото доказателства са достатъчни

Ето какво не е харесвала кралица Елизабет II в себе си

Ето какво не е харесвала кралица Елизабет II в себе си

Любопитно Преди 4 часа

По време на фотосесия за Златния си юбилей Елизабет II шеговито признава пред фотографа, че не харесва ръцете си – малка лична несигурност, която разкрива човешката страна зад кралския образ

ЦИК заличи четири партии от "БСП - Обединена левица"

ЦИК заличи четири партии от "БСП - Обединена левица"

България Преди 4 часа

Решението подлежи на обжалване

Нана Гладуиш е диагностицирана за трети път с рак

Нана Гладуиш е диагностицирана за трети път с рак

България Преди 4 часа

Тя уточни, че диагнозата е поставена навреме и според лекарите всичко е под контрол

Вижте неудобния момент, в който Дейвид Бекъм отказа да отговаря на въпроси за отношенията със сина си

Вижте неудобния момент, в който Дейвид Бекъм отказа да отговаря на въпроси за отношенията със сина си

Любопитно Преди 4 часа

Дейвид Бекъм демонстративно запази мълчание пред медиите в Давос, след като синът му Бруклин публично обвини него и Виктория Бекъм в контролиращо поведение, опити да разрушат брака му с Никола Пелц и години на емоционално напрежение

Декодираха Макрон: Какво написа на Тръмп и какво всъщност имаше предвид

Декодираха Макрон: Какво написа на Тръмп и какво всъщност имаше предвид

Свят Преди 4 часа

Апелът на френския президент разкрива по-дълбок подтекст за състоянието на геополитическия ред

Тайната история на Анна Стронг – забравената шпионка на Джордж Вашингтон

Тайната история на Анна Стронг – забравената шпионка на Джордж Вашингтон

Любопитно Преди 5 часа

Ето нейната история, включително и теорията, че тя е била мистериозният „Агент 355“ – неизвестна жена шпионин, за която се смята, че е помогнала да се промени ходът на Войната за независимост

В Русия: Ходът на Радев е изходът от кризата в България

В Русия: Ходът на Радев е изходът от кризата в България

Свят Преди 5 часа

ТАСС прогнозира коалиционно правителство с премиер Румен Радев

<p>Тръмп е Т-рекс, а &quot;жалките&quot;&nbsp;лидери трябва да му се противопоставят</p>

Тръмп е Тиранозавър рекс, а "жалките" лидери трябва да му се противопоставят, гневи се губернаторът на Калифорния

Свят Преди 5 часа

Водещият демократ атакува политиците, които се прекланят пред Тръмп: Или се сдушваш с него, или той те поглъща

МЗ с актуална информация за грипа у нас

МЗ с актуална информация за грипа у нас

България Преди 5 часа

Данните на Националната здравноинформационна система (НЗИС) за изминалата седмица (12-18 януари) показват, че 121 254 лица в страната са прегледани по повод грип и остри респираторни заболявания. Хоспитализирани са 4 194 лица

„Последно лято“ – премиерен сериал по DIEMA FAMILY

„Последно лято“ – премиерен сериал по DIEMA FAMILY

Любопитно Преди 5 часа

Новата турска поредица ще се излъчва всеки делничен ден от 20:00 ч.