Ео опа ще настоява за освобождаване на сестрите ни от Либия, съобщават малкото излизащи днес издания.

Брюксел ще поиска това навръх 8 март, пише на първа страница "Труд", а "24 часа" допълва, че се очаква специална резолюция на пролетната сесия на Европейския парламент, която трае от 7 до 10 март.

Според докладчика за България Джефри ван Орден вече са събрани 50 подписа, но за да стане декларацията факт, са необходими 367 подписа.

По информация на "Труд" Съветът на министрите и Еврокомисията на 8 март директно ще призоват Триполи да отмени смъртните присъди на българките и да ги освободи.

А иначе националният празник на България - Трети март, задава тон в пресата.

"Стандарт" хваща нещата с днешна дата: "Властта се изнася по курортите". Министри и депутати запалиха колите и отпрашиха по курортите, за да разпускат четири дни, отбелязва изданието. Премиерът Сакскобургготски и министърът на енергетиката Севлиевски - на Боровец, министрите на правосъдието и на вътрешните работи - в по-дълбоката провинция.

"Труд" връща лентата назад, към вчерашните тържества, в репортажа "127 г. Освобождение". Виждаме снимки от зарята пред Народното събрание, четем къде в страната "топчето пак пукнало" и как 4000 души посетили приема, даден от президента в Националния исторически музей.

"24 часа", далеч по-остро, се вглежда в тържествата на Шипка. Защото премиерът Сакскобургготски бе честван като Цар освободител, разказва изданието.

От словата на владиците хората разбрали, че "Господ направлява действията на Н.В. Премиера, че той е "богопомазан пратеник, а решенията на Министерския Му съвет били не само "богоблагословени", но и "ангелски низпослания".

През цялото време, докато траела службата, гражданството гадаело коя е дамата вдясно от премиера (всъщност областната управителка Мария Нейкова) и дали не е дъщеря му, а човек в черна тужурка и яркожълт шал дълго време бил в центъра на вниманието (да не се окаже някой принц), докато си изяснило, че е обикновен служител от Агенцията по вероизповеданията, четем в "24 часа".

Репортер на "Труд" директно пита премиера не му ли е било неудобно по време на литургията, когато са го величаели като цар. Отговорът на Симеон Сакскобургогтски: "Вижте, има известни традиции. Има нашето минало и нашата история. Цар, който спазва известни традиции."

А по време на цялото това въодушевление полицията едва спряла скинари в похода им към Шипка, четем в "Стандарт".

Група момчета от цялата страна, на възраст от 14 до 20 г., пътували натам и били много пияни. Намесата на полицията се наложила, след като един от тях дръпнал аварийната спирачка край с. Съботковци.

"24 часа" чрез снимка на първа страница е уловил друга група скинари, стигнала до върха. Тя развява българския флаг, а по пътя към Шипка е набила група туристи и изгорила руски знамена, защото "чужди флаг нямал място в България".

Същевременно премиерът Сакскобургготски вече е бил в Казанлък, където направил първа копка на мащабния културно-исторически проект "Долината на царете". Той включва тракийските паметници в долината, където наскоро бе открита гробницата на Севт Трети, разказва отново "Стандарт". А за да има предизборен момент, домакините услужливо били боядисали дръжките на двете кирки за първата копка в жълто, допълва изданието.

Някои текущи скандали също продължават да тътнат из пресата.

Момче от ромски произход от Бургас разказва пред "Труд" как е било снимано от германския педофил Дирк и свидетелства: снимаше ни в детско порно. Снимките са били правени в Германия. Младежът сега е травестит и се представя с различни имена, например Паула. Смятат го за първата жертва на педофила Хозанг у нас.

А "24 часа" публикува специално интервю с германския върховен прокурор Петер Фогтс, разплел случая "Дирк". В интервюто прокурор Фогтс съобщава: Арестувахме шестима българи за детска порнография.

Във въпроси на броя си "Труд" много държи, след като знаем мнението на американския посланик Пардю за българските бандити и прокурори, да чуем мнението му и за американските педофили.

Американци ще преглеждат българи без пари, е водещото заглавие пък на "24 часа". Става дума за инициатива по време на учението "Черноморски доброволец" (1-15 юни т.г.), по време на което 4500 души от Ямболско ще имат възможност за безплатни прегледи от американски и български лекари, съобщава директорът на Военномедицинска академия ген. Стоян Тонев.

А дотогава, внимание - върлуващият грип отключва опасни болести, предупреждава във водещо заглавие "Труд". Завръща се опасната бактериална инфекция "червен вятър, която до средата на миналия век дори е била смъртоносна.

През последните 10 години имало по един-два случая на "червен вятър", а сега 2/3 от леглата в кожните клиники са заети от болни с "червен вятър". Симптомите са зачервявания, отоци по крайниците и висока температура.

Това по отношение на грипа и опасните последици, а в същото време здравите извиха огромни тричасови опашки за пържоли в супермаркетите, разказва на цели две страници "Стандарт".

И по Коледа, и по Великден не бяхме виждали такова чудо, разказват в "Билла", "Метро", "Рамстор" и Елемаг".

Да не забравяме, че тази неделя е Неделя Месопустна, тоест последният ден, в който се яде месо преди големия Великденски пост, напомня "Стандарт". Сигурно затова продажбите скачат двойно и тройно...

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Испания купува 30 изтребителя от Турция

Испания купува 30 изтребителя от Турция

Свят Преди 5 часа

Споразумението представлява важен етап за отбранителния сектор на Турция

САЩ обявиха санкции срещу Иран и Венецуела

САЩ обявиха санкции срещу Иран и Венецуела

Свят Преди 7 часа

Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на 10 лица и организации

Централните банки ще обменят левове в еврозоната до 2 март

Централните банки ще обменят левове в еврозоната до 2 март

Свят Преди 9 часа

Обмяната ще се предоставя на определени за целта места

Тревога в Истанбул, танкери се сблъскаха в Мраморно море

Тревога в Истанбул, танкери се сблъскаха в Мраморно море

Свят Преди 10 часа

На мястото незабавно са били изпратени спасителни екипи

Огромен банков обир за 30 млн. евро в Германия

Огромен банков обир за 30 млн. евро в Германия

Свят Преди 11 часа

Обирът е станал вчера и е засегнал над 2500 клиенти на трезор

<p>Грешка №1 по празниците, не я повтаряйте</p>

Грешка №1 по празниците, не я повтаряйте

Любопитно Преди 11 часа

Струва си да знаете как да сведете до минимум вредите от алкохолните напитки

Драма на лифт в Италия, ранени, близо 100 блокирани

Драма на лифт в Италия, ранени, близо 100 блокирани

Свят Преди 11 часа

Изглежда, че кабината е пристигнала на горната станция с прекалено висока скорост

Защо Дженифър Лопес все още не излиза с никого година след развода с Бен Афлек

Защо Дженифър Лопес все още не излиза с никого година след развода с Бен Афлек

Любопитно Преди 11 часа

Година след развода с Бен Афлек, Дженифър Лопес е щастлива сама и не излиза с никого, фокусирайки се върху работата и децата си - тя наскоро сподели, че бившите ѝ мъже никога не са я обичали истински, но двамата с Афлек запазват близки отношения

Кориандър

Тази подправка е супер здравословна, задължителна е за всяка кухня

Любопитно Преди 11 часа

Разберете защо трябва да включвате тази ароматна зелена съставка в диетата си всеки ден

Принц Уилям

Кралско богатство: Разкриха доходите на принц Уилям за 2025 г.

Любопитно Преди 12 часа

Ролята на принц Уилям като принц на Уелс е свързана със значителни финансови ресурси

Спряха всички влакове под Ламанша

Спряха всички влакове под Ламанша

Свят Преди 12 часа

Причината е прекъсване на електрозахранването

Откриха издирвания на Витоша млад мъж

Откриха издирвания на Витоша млад мъж

България Преди 13 часа

Той е контактен и в състояние, което му позволява да се придвижва

Какво застрашава децата по Нова година и как да ги предпазим

Какво застрашава децата по Нова година и как да ги предпазим

Любопитно Преди 13 часа

Могат да се идентифицират пет ключови области на безпокойство: рискове от хранително отравяне, пожароопасни декоративни елементи, използване на пиротехнически средства, измръзване и рискът дете да се изгуби в тълпата

Крал Чарлз удостои Идрис Елба с рицарско звание

Крал Чарлз удостои Идрис Елба с рицарско звание

Любопитно Преди 13 часа

Крал Чарлз III удостои Идрис Елба с рицарско звание за борба с младежката престъпност, а Синтия Ериво от „Wicked“ с MBE за музика и драма в новогодишния почетен списък за 2026 г., където са наградени още футболистки, фигуристи и общо 1157 души

Голяма авария в центъра на София, без парно и топла вода на Нова година

Голяма авария в центъра на София, без парно и топла вода на Нова година

България Преди 13 часа

Очаква се топлоподаването да бъде възстановено на 1 януари 2026 г.