В н нежна хватка.
"Девет области в страната продължават да се в бедствено положение", извежда "Труд" на фона на снегорини, опитващи се да се справят със стихията, и допълва: "866 коли бяха извлечени от преспите само за едно денонощие".

Хеликоптер на ВМС доставяше вчера храна на села във Варненско, пише "Монитор". Благодарение на това 680-те жители на с. Каменар се сдобили с хляб, макарони и брашно, тъй като пътят е затворен от четвъртък и не може да се изчисти от големите преспи.

В съседство виждаме снимка как е и в Европа - спасяват по въздуха туристи, затрупани в австрийски курорт в Алпите.
Двойно по-скъп хляб в преспите, извежда във водещото си заглавие "Стандарт". Спекуланти надули цените, по левче вървял вчера хлябът във Варна и Добрич.

Въпреки това жителите на морската столица са запасявали, грабели по пет-шест самуна, разказва кореспондент на изданието.

"За минути от варненските супермаркети изчезнаха макароните и юфката. Това изнерви хората, които чакали да си напазаруват. Пенсионери размахваха бастуни, майки се тръшкаха по опашките, а децата ревяха от глад и студ", четем в "Стандарт".

За да не приемаме студовете само апокалиптично, "Монитор" публикува снимка на първа страница на огромната ледена скулптура "Огън от любов", изваяна на Бъндеришка поляна над Банско, където ски сезонът е в разгара си.

Край пистата, носеща името на Алберто Томба, имало невероятни ледени изваяния, в близост свирели "Гравити ко.", а най-добрият ваятел заминава за Финландия.

"24 часа" решава допълнително да "подгрее читателите си" и излиза на първа страница единствено с фотоси от карнавалите, които заливат цял свят - Венеция, Канарските острови, както и кукери в град Раковски от Сърбия, Македония и България, които традиционно гонят злите духове.

А как стоят нещата с разбунените духове в българската политика?

НДСВ тръгва в атака, ще дава на съд вота срещу Герджиков, пише "Монитор".

Аргументите на жълтите - имало груби нарушения на закона и конституцията, не е било дадено на министрите да се изкажат.

Опозицията обаче е сигурна във в успеха на вот срещу кабинета, подчертава "Монитор".

У вас няма криза, заявява пред "Труд" посланикът на Германия Харолд Киндерман и се обосновава: "Ако всичко, което става в България, е съобразено с конституцията и с европейските правила, тогава за Германия и за ЕС криза няма."

И пак на въпроса ще попречи ли това на парафирането на предприсъединителния ни договор с ЕС на 25 април, посланик Киндерман отговаря: "Разбира се, че ще подпишем, защото членството не е на кабинета, нито на парламента, а на България."

В същото време "24 часа" и "Стандарт" излизат на първа страница с почти идентичните заглавия: "Симеон е отличен лидер", като снимката под твърдението е на Джордж Буш, а "24 часа" го прави по-описателно: "САЩ ценят лидера Симеон".

Съобщението се появило вчера на сайта на американското посолство в София, научаваме от "24 часа", а в основата на всичко бил телефонен разговор на "господаря на света" (както пише "Труд") със Симеон Сакскобургготски в петък вечер.

Със същата чест бил удостоен и румънският президент Бъсеску, а повод са "изключително успешните избори в Ирак и бъдещето на страната". Говорителят на правителството Цонев потвърждава, че е имало телефонен разговор, но не дава подробности.

Пред "24 часа", пак по повод на Ирак, военният министър Свинаров заявява, че в края на март ще бъде взето решение за изтегляне на контингента ни. Неговата прогноза е, че няма да имаме военен контингент в Ирак след края на годината, всичко зависело от сформирането на иракски сили за сигурност.

Пред "Монитор" Николай Свинаров казва: "Не можем да опростим дълга на Ирак, както искат САЩ."

Военният министър дава подробности от посещението си във Франция, като заявява: "Франция ще съдейства за включването ни в агенцията по въоръжаване на ЕС още преди приемането ни в съюза, което е важно за интеграцията на българската армия".

И накрая "Труд" свързва в едно снега и политиката, питайки в редакционния си коментар "За кого ще цъфнат минзухарите?"

"Защото се смрази не само времето, смрази се и вътрешното положение. Върховната власт в републиката остана без глава. Вледениха се отношенията в коалицията НДСВ-ДПС. Кой е виновен?", пита "Труд".

И си отговаря: "Пак времето. От топлия януари от зимен сън се събудиха не само мечките, но и опозицията. А жълтите мислеха, че са зазимени и чакаха цъфтежа на минзухарите."

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Йотова ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността</p>

Президентът Илияна Йотова ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността

Свят Преди 36 минути

В нея се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял ​​свят

САЩ и РСМ обявиха рамка на търговско споразумение

САЩ и РСМ обявиха рамка на търговско споразумение

Свят Преди 1 час

То премахва всички мита на балканската държава върху американски промишлен и селскостопански внос

7 лесни протеинови обяда, които помагат срещу глада и умората

7 лесни протеинови обяда, които помагат срещу глада и умората

Любопитно Преди 1 час

Ето седем предложения за обеди с високо съдържание на протеини, които могат да ви държат сити, без да водят до следобедна умора

Зеленски: Украйна не се страхува от нищо

Зеленски: Украйна не се страхува от нищо

Свят Преди 2 часа

"Няма да се съгласим на сделка, която вреди на интересите ни", заяви президентът

<p>Пропастта между Европа и САЩ -&nbsp;във фокуса&nbsp;на Конференцията по сигурността в Мюнхен</p>

Лидери от цял свят се събират в Мюнхен за Конференцията по сигурността

Свят Преди 2 часа

Годишният Мюнхенски доклад за сигурността зададе мрачен тон преди събитието, определяйки Тръмп като „разрушител“ на международния ред след 1945 г.

Не сте в TikTok? Те така или иначе ви следят

Не сте в TikTok? Те така или иначе ви следят

Любопитно Преди 2 часа

TikTok събира чувствителна и потенциално неудобна информация за вас, дори ако никога не сте използвали приложението

,

Петък 13-и идва три пъти през 2026 г.: Митове, факти и страховити съвпадения

Любопитно Преди 2 часа

Денят петък 13-и от незапомнени времена досега предизвиква у много хора неясното усещане на страх

Крепостта Венсен

13.02: Арестът, който превърна маркиз дьо Сад в символ на забраненото

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Жълт код за значителни валежи в петък - топло време ни очаква през уикенда

Жълт код за значителни валежи в петък - топло време ни очаква през уикенда

България Преди 2 часа

Максималните температури ще бъдат между 5° и 10°

Тръмп нанесе фатален удар на борбата с климатичните промени

Тръмп нанесе фатален удар на борбата с климатичните промени

Свят Преди 10 часа

Тръмп: Официално прекратяваме така наречената Констатация за застрашеност

Какво решиха лидерите на Европейския съвет днес

Какво решиха лидерите на Европейския съвет днес

Свят Преди 11 часа

Урсула фон дер Лайен съобщи, че ще предложи стъпки, свързани със завършването на единния пазар

Йотова: Ключово е да увеличим доверието в еврото

Йотова: Ключово е да увеличим доверието в еврото

България Преди 11 часа

Йотова: Еврото е само инструмент за постигането на много по-големи цели

Експерт: Покровск и Мирноград падат до седмици

Експерт: Покровск и Мирноград падат до седмици

Свят Преди 12 часа

Русия разполага със 150-хилядна армия в това направление

Румъния преговаря със САЩ за Съвета за мир

Румъния преговаря със САЩ за Съвета за мир

Свят Преди 12 часа

Румънският президент потвърди на 6 февруари, че е получил покана

Съд пак спря промените за паркирането в София

Съд пак спря промените за паркирането в София

България Преди 12 часа

Спрените промени са свързани със синя и зелена зона