Щи ите ни искат три военни бази, обявява "Телеграф". САЩ искат бази в Атия, Безмер и Ново село, уточнява "Труд".

Ген. Джоунс избра пет бази у нас, отбелязва обаче "Монитор". И уточнението на "24 часа": Пентагонът оглежда пет бази у нас, засега са харесали три.

След месец ще предложа на Конгреса четири-пет обекта за американски бази в България, цитира изданието ген. Джеймс Джоунс, шеф на европейското командване на САЩ и главнокомандващ на войските на НАТО в Европа, който бе на посещение у нас.

Бъдещите бази ще се използват съвместно от американската и българската армия, уточнява вестникът. В тях Пентагона ще докара техника и въоръжение, а негови войници периодично ще идват да тренират.

Командоси на НАТО се обучават у нас, приглася "Стандарт". Ловим атентатори в Черно море.

След "Биг брадър" по телевизията, Големият брат дойде и на живо, коментира "24 часа". Чрез ген. Джоунс САЩ официално заявиха желание да ползват полигона край Ново село.

"Но няма какво да си хвърляме шапките от радост или да мърморим. Американците идват тук не заради черните ни очи, а за собствените си интереси. И генералът го каза ясно - няма да строят у нас големи бази като в Германия", отбелязва вестникът.

Е, при престоя на рейнджърите за обучение можело да намажат отделни жрици на любовта. Главната печалба пък щяла да бъде подобряване на националната ни сигурност.

Продължават предизборните новини около отделните политически сили: Надежда протегна ръка към Костов и Мозер, обявява "Труд". СДС кани десните в една листа, даже и Костов, приглася "24 часа".

Националният съвет на СДС поискал всички десни сили да се явят на изборите с една листа. Изключение правела НДСВ, тъй като в момента е на власт.

На въпрос дали и Иван Костов е поканен, синята лидерка отвърнала: Вратите са отворени за всички.

И нейният коментар за опасността малките само да се прикрепят към СДС и да не й донесат голяма полза - Михайлова отбелязала: "Популярността е абстрактна величина. У нас има много популярни хора, на които обаче хората не вярват, че могат да работят за тях. Можем и фолкпевица да вземем, но шоу ли ще правим, или политика?"

Коментарът на вестника е озаглавен "СДС и 10-те малки негърчета" и в него се казва:

"Екзотични лидери се прилепят към синята партия като малка риба към акула."

Идва ред на следващата най-важна битка на СДС. И за десницата изобщо, коментира от своя страна "Труд".

Разпилените й гласове могат да бъдат събрани, ако обаче лидерите й се научат да извличат поука от грешките си, прогнозира изданието.

От грешките си трябва да се поучи и защитата на медицинските ни сестри в Либия - губим всяка юридическа битка, цитира "Телеграф" бившия адвокат на медиците Владимир Шейтанов.

Неговият коментар за делото срещу мъчителите на българите, което трябва да започне на 25 януари: ако Либия и либийското правосъдие са били загрижени за съдбата на българските медици, е трябвало да заведат това дело още преди пет години, а сега процесът няма никакъв шанс да докаже вината на либийските служители.

Колкото до либийското законодателство - безумен мотив на съда в Бенгази: "Българските медсестри отвратиха и Сатаната", обявява "Труд".

Вестникът е успял да получи текста от мотивите за присъдите от 6 май и публикува част от него.

Там е записано, че петте български медицински сестри били обзети от Сатаната и дори той би се отвратил от тях.

Ами това са аргументи на средновековната инквизиция, коментира изданието.

"Съвременният човек започва да забравя да се движи умствено и емоционално. И тогава остават най-примитивните и агресивните чувства - злоба, яд, тъга. Радостта все повече изчезва. Замества я друга дума - кеф", споделя режисьорът Теди Москов в интервю за "24 часа".

"Всичко, което се случва днес, се нарича целенасочено унищожаване на потенциалните възможности на човека - любопитството му, желанието да преодолее нещо. Ако Одисей беше взел самолета и се беше прибрал в Итака, Омир въобще нямаше да има за какво да пише. Няма вече хора, които да избират трудния път. Но все пак - допълва той - не всичко върви на зле. Човешките пориви, мечтите, надеждата, очакването са вечни. Но човекът стана голям консуматор и зависи от предмета. Това е потресаващо. Той губи душата си."

Момиченце гледа сватбена снимка: – Мамо, а това ли е денят, в който си хванала татко в капан?
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
САЩ затягат визовия режим за студенти и журналисти

САЩ затягат визовия режим за студенти и журналисти

Свят Преди 16 минути

Това става ясно от предложение за нов правителствен регламент

<p>&quot;Оцеляването на Франция е заложено на карта&quot;</p>

Байру: Оцеляването на Франция е заложено на карта

Свят Преди 19 минути

Френското правителство вероятно ще падне следващия месец заради плановете на премиера за ограничаване на разходите

Омбудсманът и НОИ започват кампания „Пенсиите в евро“

Омбудсманът и НОИ започват кампания „Пенсиите в евро“

Пари Преди 35 минути

Тя ще е насочена към възрастните хора

Майката на стрелеца от Минеаполис е работила в училището, където той уби две деца

Майката на стрелеца от Минеаполис е работила в училището, където той уби две деца

Свят Преди 41 минути

Мотивите на 23-годишния Робин Уестман остават неясни, но полицията идентифицира майка му като Мери Грейс Уестман

<p>&quot;Лична&nbsp;химия&quot;: Защо Путин не бърза с мира, въпреки уверенията на Тръмп</p>

Путин едва ли ще се съгласи на среща на върха, защото не иска войната да свърши

Свят Преди 44 минути

Тръмп залага на "личната химия", а не на детайлите - нещо, от което руският лидер се възползва

Арестуваха трима, залели с екскременти жена в Димитровград

Арестуваха трима, залели с екскременти жена в Димитровград

България Преди 54 минути

Потърпевшата разказа, че през последните 10 дни е била системно заплашвана на работното си място и по телефона

.

САЩ забраняват на китайци достъп до облачните системи на Пентагона

Свят Преди 57 минути

От институцията обявиха, че доверието към „Майкрософт“ е било нарушено

<p>Аржентинският президент Милей беше замерян с камъни от протестиращи</p>

Протестиращи замеряха колата на аржентинския президент Хавиер Милей с камъни

Свят Преди 1 час

Тълпата скандираше антиправителствени лозунги като „Махай се, Милей“

Русия набира жени от страни с ниски доходи, за да произвеждат дронове

Русия набира жени от страни с ниски доходи, за да произвеждат дронове

Свят Преди 1 час

В ЮАР за наемането на персонал са използвани структурите на групата БРИКС

Зеленски изпраща делегация в САЩ за преговори за гаранции за сигурност

Зеленски изпраща делегация в САЩ за преговори за гаранции за сигурност

Свят Преди 1 час

Ръководителят на украинската президентска канцелария Андрий Ермак и бившият министър на отбраната Рустем Умеров ще се срещнат с американски представители в Ню Йорк

<p>Как да разберете, че&nbsp;някой&nbsp;е сериозен към вас?</p>

Тайните признаци, че някой е сериозен към вас

Свят Преди 1 час

Това се усеща в усилието, в постоянството, в начина, по който ви карат да се чувствате спокойни и сигурни, без да има нужда от големи речи

<p>Важно назначение: Нов посланик на Украйна в САЩ&nbsp;</p>

Олга Стефанишина е новият посланик на Украйна в САЩ

Свят Преди 1 час

Украинският президент подчерта, че дългосрочната сигурност на Украйна до голяма степен зависи от отношенията ѝ със САЩ

Министърът на транспорта Гроздан Караджов

Министър Гроздан Караджов предлага: Джетове да не се дават на лица под 18 г.

България Преди 1 час

Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов коментира няколко нашумели теми в неговия сектор от последните седмиц

Скандал с багаж на летище София: Онкоболна жена не успя да се качи на самолет

Скандал с багаж на летище София: Онкоболна жена не успя да се качи на самолет

България Преди 1 час

По думите ѝ тя пожелала да доплати, за да бъде допусната

Путин, Ким Чен-ун и още над 20 световни лидери ще присъстват на военния парад в Пекин

Путин, Ким Чен-ун и още над 20 световни лидери ще присъстват на военния парад в Пекин

Свят Преди 2 часа

На събитието ще бъде представена най-съвременна военна техника като изтребители, системи за противоракетна отбрана и хиперзвукови оръжия

ФБР разследва стрелбата в Минеаполис като вътрешен тероризъм

ФБР разследва стрелбата в Минеаполис като вътрешен тероризъм

Свят Преди 2 часа

Две деца на 8 и 10 години бяха убити, а 17 други души бяха ранени при стрелба в католическо училище в Минеаполис