Оо ободиха българина сред заложниците в Гърция, обявява "24 часа". Нашенец се спаси от отвлечен рейс, пише и "Стандарт". Българин - заложник в гръцка драма, отбелязва "Труд".

Христо Христов бе освободен, след като бе взет за заложник от терористи които похитиха автобус край Атина.

Българинът бе сред 26-имата заложници. Часове след началото на екшъна нашенецът бе освободен и е добре, отбелязва "Труд".

Похитителите заплашваха да взривят автобуса, ако не получат 1 млн. евро и самолет за Русия.

Междувременно терористите се предадоха на властите и последните шестима заложници бяха освободени.

Суперлативи за София в Европарламента. Без критични забележки към България, обявява "Монитор".

Евродепутатите искат да не чакаме Румъния, допълва информацията "Труд".

Приемът на България да не бъде обвързан с други държави и тя да подпише индивидуален договор с ЕС - именно това бе записано в доклада за готовността на София за ЕС, който бе приет от Европарламента в Страсбург.

Така на практика депутатите приеха предложението на докладчика за България Джефри ван Орден, че страната ни трябва да бъде оценявана според собствения й напредък и да се присъедини сама към ЕС, без да чака изоставащата Румъния, допълва изданието.

Европарламентът прие и първата си писмена декларация за СПИН делото в Либия. В нея депутатите изразяват дълбоката си загриженост за съдбата на петте български медицински сестри и настояват за освобождаването им при първа възможност.

През това време у нас: Хаос с бюджета, дават го на съд, обявява "Пари".

Приемането на бюджет 2005 премина при пълен хаос, а гласуването на парите за съдебната власт се превърна в грандиозен скандал, разказва вестникът, а "Монитор" коментира: Депутатски номерца спъват бюджета.

Същевременно влизаме в развод с МВФ, отбелязва "Труд". Днес българското правителство и МВФ най-вероятно ще обявят развод, прогнозира вестникът.

Причината - фондът не приема плана за повишаване на минималната заплата у нас догодина от 120 на 150 лева.

Затова се очаква днес финансовият министър Милен Велчев и шефът на мисията на МВФ у нас Ханс Фликеншийлд да заявят, че няма да подпишат споразумение.

И поглед към поредното нововъдение при кандидатстудентските изпити.

Двоен шанс за кандидат-студентите в СУ, коментира "Виж"; "Нови приемни изпити в университета", обявява "Новинар" във водещото си заглавие.

Пак ново за кандидат-студенти - есе върху цитат, допълва "24 часа", а "Дневник" уточнява, че СУ промени изпитите по български и по история.

Кандидатите за СУ вече ще могат да избират между традиционната тема и литературно-историческо разсъждение на изпита по литература, отбелязва "24 часа", като цитира шефката на катедра "Български език и литература" проф. Милена Кирова.

На изпита ще се изтегли тема върху автор от конспекта и един, или по-вероятно два цитата, свързани с историята на българската литература.

В случай че не са учили падналия се писател или поет, младежите така щели да имат шанс с втория вид съчинение.

Оценките от двата варианта на изпита ще бъдат с еднаква тежест при класирането.

И след новината, която може да е зарадвала някои, веднага уточнението - в училище не се преподава новият вид съчинение, затова професори препоръчват частните уроци, отбелязва "24 часа".

Ами СУ запази традицията добрата новина за образованието у нас да върви задължително в комплект с разочароващата, коментира изданието.

"Възможността за кандидатите да избират какво съчинение да пишат е безспорна стъпка към модернизиране. Но уточнение, че новият вид съчинение не се изучава в училище и за него е нужна допълнителна подготовка поражда мисли за преследване на съсловни интереси. Защото зад формулировката безсрамно надничат познатите ни частни уроци от по 15-20 лева на час", констатира вестникът.

Най-доброто от френския дизайн гостува в София, обявява открилата се снощи изложба "Дневник".

Най-доброто от разработки на френски дизайнери може да се види в Националната галерия за чуждестранно изкуство.

Изложбата "Дизайнът и неговите състояния", организирана от Френския културен институт, ще продължи до 20 януари.

Френската певица от български произход Силви Вартан бе наградена от президента Георги Първанов с орден "Стара планина" (втора степен) за високоблагородната й благотворителна и хуманитарна дейност и по случай 60-годишния й юбилей, отбелязва "Пари".

"24 часа" допълва: Вартан благодари с "Vive la Bulgarie", или "Да живее България!".

Утре Силви Вартан ще се разписва, както се изразява от своя страна "Труд", върху автобиографията си "Между сянката и светлината" в рамките на Панаира на книгата.

От 10 до 40% по-евтини книги в НДК, разкрива за читателите си "Труд" и допълва, че отново в рамките на панаира няколко издателства, които тиражират женски романи, свикват дискусия на тема "Какво е да си жена в този мъжки свят".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Риана нае трансджендър дъщерята на Илон Мъск за гореща реклама на бельо

Риана нае трансджендър дъщерята на Илон Мъск за гореща реклама на бельо

Любопитно Преди 15 минути

Младата звезда уверено си проправя път в модната индустрия

Ограничаването правата на Спецов в „Лукойл" мина в бюджетната комисия

Ограничаването правата на Спецов в „Лукойл" мина в бюджетната комисия

България Преди 21 минути

Със законопроекта се предлагат промени, насочени към преодоляване на установени проблеми

Рядък шанс през юни: 4 зодии навлизат в период, който ще промени живота им

Рядък шанс през юни: 4 зодии навлизат в период, който ще промени живота им

Любопитно Преди 30 минути

Разберете кои са целунатите от късмета знаци, които ще оставят всичко токсично зад гърба си и ще започнат начисто

„Онкало“: Финландия отваря първата в света гробница за ядрени отпадъци

„Онкало“: Финландия отваря първата в света гробница за ядрени отпадъци

Свят Преди 43 минути

Държавите по света се борят с проблема какво да правят с опасните ядрени странични продукти още от изграждането на първите централи през 50-те години на миналия век

След взрив с мощност 300 тона тротил: НАСА обясни как да се извади падналият метеорит с магнит

След взрив с мощност 300 тона тротил: НАСА обясни как да се извади падналият метеорит с магнит

Свят Преди 45 минути

Въпреки че освободи огромна енергия в атмосферата, парчето от космическата скала лежи на плитка дълбочина и е достъпно за търсачи на силни усещания

Ден преди крайния срок: Само 16 участници в изборите са отчели разходите си

Ден преди крайния срок: Само 16 участници в изборите са отчели разходите си

България Преди 45 минути

До 3 юни партии, коалиции и инициативни комитети трябва да представят информация за приходите и разходите си по време на предизборната кампания

Кристин Лагард: Няма място за самодоволство, еврото трябва да стане по-силно

Кристин Лагард: Няма място за самодоволство, еврото трябва да стане по-силно

Свят Преди 59 минути

През 2025 г. еврото е съставлявало около 20% от валутните резерви в световен мащаб, в сравнение с 57% за долара

<p>Подпалиха две коли на бившия окръжен прокурор на Търговище</p>

Подпалиха две коли на бившия окръжен прокурор на Търговище Драгомир Сяров

България Преди 1 час

Сигналът за пожара е подаден на телефон 112 малко преди полунощ

„Един от хвърчащите хора“: Политици, артисти и общественици скърбят за Любен Дилов - син

„Един от хвърчащите хора“: Политици, артисти и общественици скърбят за Любен Дилов - син

България Преди 1 час

Съболезнования изказа и примата на българската музика Лили Иванова

<p>Изкусна&nbsp;операция разплете убийство отпреди 42 години</p>

Изкусната операция, която разплете убийство отпреди 42 години и доведе до присъди за двама братя

Свят Преди 1 час

Тайна полицейска операция използва семейна вражда, за да изправи пред правосъдието убийците на държавния служител Антъни Литлър

Михаела Доцова: Ще бъдат положени всички усилия за гарантиране на предвидим и прозрачен законодателен процес

Михаела Доцова: Ще бъдат положени всички усилия за гарантиране на предвидим и прозрачен законодателен процес

България Преди 1 час

Председателят на НС взе участие в шестото издание на Green Transition Forum в София

„Кой разпореди това безобразие?“ отново отекна в Комисията по бюджет и финанси

„Кой разпореди това безобразие?“ отново отекна в Комисията по бюджет и финанси

България Преди 1 час

Депутатите разглеждат на второ четене промените в удължителния закон за бюджета

„Малко е страшно“: Бившата на Хю Хефнър проговори за тъмната страна на „Плейбой“

„Малко е страшно“: Бившата на Хю Хефнър проговори за тъмната страна на „Плейбой“

Любопитно Преди 1 час

Бившата любима на Хю Хефнър, Холи Мадисън, разкрива шокиращи подробности за живота в имението на „Плейбой“. Пред Page Six тя споделя за хищниците в индустрията, липсата на хонорари в известното риалити и защо днес съжалява за някои признания

След съдебната война с Блейк Лайвли: Джъстин Балдони става защитник на фалшиво обвинените

След съдебната война с Блейк Лайвли: Джъстин Балдони става защитник на фалшиво обвинените

Любопитно Преди 2 часа

Това съобщи неговият адвокат Брайън Фридман само броени седмици след като ожесточената съдебна битка между звездата и колежката му Блейк Лайвли приключи с извънсъдебно споразумение