Пп писваме за НАТО днес, извежда "Труд" на фона на емблемата на северноатлантическия алианс. На тържествена церемония в пленарната зала на Народното събрание се парафира ратификацията на Северноатлантическия договор от 1949 г. За първи път държавният глава подписва указ в парламента, подчертава "Труд".

България в истерия за НАТО, отбелязва "24 часа". Де що има атлантик из държавата е запретнал ръкави да сътворява събитие, достойно за влизането ни в пакта, пише изданието. За начало на мащабните чествания е избран 2 април, когато българското знаме ще се развее пред щаб-квартирата на НАТО в Брюксел. Кулминацията ще е на 28 юни в Истанбул, когато ще заседаваме официално с останалите страни членки.

Идеите за честването са всяко българско семейство да получи честитка от атлантиците (държавните пощи са се съгласили да разнесат 3 млн. честитки), съобщава "24 часа". Ще има пощенска марка, юбилейна монета. Ще има отпуски за войската. Барабанен тътен ще разтърси на 2 април площада пред Народния театър. Мегаконцертът се подготвя от Александър Морфов. Шоуто ще бъде дирижирано от Емил Табаков, ще участват Минчо Минчев, Валя Балканска, "Щурците", "Д-2".

Диджеите от "Метрополис" щели да прехвърлят шоуто по улиците и да раздават пътем сувенири на НАТО, отбелязва "Труд". Тържествата ще продължат до 28 юни, Жан-Мишел Жар е препотвърдил съгласието си за концерт пред НДК, в момента преговаря за хонорара си, съобщава часовият вестник. От първоначалните 3 млн. евро атлантиците довели пазарлъка до 1 млн. евро.

Пожарната ще мие улиците, извежда във водещото си заглавие "Стандарт". Столичната община чакала офертата на ген. Войнов, но градът е толкова мръсен, че има нужда от спешни действия. Пожарната щяла да се заеме с малките улички в центъра, някои от които не са почиствани от 15 години.

От снимки в "Труд" впрочем виждаме в колко окаяно състояние е дори "алеята на НАТО" между МС и президентството. Знамената на страните членки са свалени, а звездата на пакта - изпочупена. Следващата седмица ще оправим алеята, извинили се от общината.

Търсим решение и на социалните си проблеми: топла супа и безплатни учебници за бедни деца, съобщава "Виж". "24 часа" допълва: Анцуг и супа за всяко бедно дете - това е идеята на просветното министерство, като критериите ще се определят от социалното ведомство. Сега за бедни се смятат семейства с доход под 40 лв. на месец за член на домакинството.

"Стандарт" интервюира депутатка от НДСВ, член на комисията по образованието, която пък съобщава други две новини: И догодина няма да има матури в училищата, XI клас щял да се учи по желание - това предвиждали нови законодателни промени.

"Харчат ли се с отчет парите от Брюксел?", пита се "Монитор" и твърди, че точно това не прави вицепремиерът Панайотов. Изданието публикува документ, от който става ясно, че вицепремиерът по евроинтеграцията е получил 200 000 лв. за два проекта по "комуникационната стратегия на членството ни в ЕС", но за тези изхарчени пари не представил друго, освен името си върху справката.

Иде вълна от кандидат-българи, Европа ни превзема отвътре, продължава изследването си по демографските ни проблеми "Труд". Европейците ще станат по-скоро българи, отколкото българите - европейци, пише изданието, публикувайки свое проучване как чужденци масово купуват имоти в страната.

Пионерите на инвазията са англичаните, които купуват селски къщи в Елховско, Търновско и Варненско. В град Шипка от година живее японско семейство и чака последователи. За нас заселниците са шестица от тотото, казва доволен кметът на с. Гранитово, в полите на Сакар. Преди къща вървеше по 300-400 лв., сега стига до 18 000 лв. и щом се появи в интернет, се купува. На 100 км от Гранитово е морето, в Тунджа има богат улов на риба.

Въпреки че се европеизираме, половината обществени поръчки са спечелени с подкуп, пишат "Виж" и "Монитор". Проучването е на "Витоша рисърч". Според социолозите проблемът ще става все по-болезнен с евроинтеграцията, когато на държавни чиновници ще бъде възложено разпределянето на огромни субсидии в евро.

И един опит за корупция: Боков-младши дал 2000 евро рушвет, описва "Стандарт" поредните перипетии на сина на президентския съветник Филип Боков. Георги Боков бил задържан, когато се опитвал да се качи в откраднат "Фолксваген-Пасат", предложил парите, но полицаите отказали и му сложили белезниците.

"Монитор" дава друг отрицателен пример: шефът на Агенцията за следприватизационен контрол (АСК) Мустафа Карадайъ се държал арогантно, заплашвал с уволнения подчинените си и на всичко отгоре отказвал да покаже документи как е закупил с компенсаторки ведомствено жилище. Аман от чиновници еднодневки, стъпили на жълтите плочки и усетили вкуса на властта, коментира "Монитор".

"24 часа" подхваща дебат по инкриминирането на наркоманите. За майцеубийство дават три години, за марихуана - двойно, недоумява политологът Евгений Дайнов. Като стане депутат, да отмени текста, отговаря му вносителят на поправката Мирослав Севлиевски и го съветва да поспори с организациите на майките, борещи се с наркоманията.

Дрогата пак победи депутатите, коментира "Монитор" и пита дали парламентът не гласува закон, който осъжда жертвите, вместо убиеца.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Японският премиер Такаичи обмисля предсрочни избори

Японският премиер Такаичи обмисля предсрочни избори

Свят Преди 10 минути

Това означава, че е "много вероятно в началото или средата на февруари да има предсрочни избори"

Стачка блокира частично ГКПП "Капитан Петко Войвода"

Стачка блокира частично ГКПП "Капитан Петко Войвода"

България Преди 1 час

Нормално е движението и на граничните пунктове със Сърбия

Мъск: Възмущението от дийпфейковете на „Грок“ е „извинение за цензура“

Мъск: Възмущението от дийпфейковете на „Грок“ е „извинение за цензура“

Свят Преди 2 часа

Настройките на „Грок“ са вече променени

Великобритания отпуска £200 млн. за подготовка на войски в Украйна

Великобритания отпуска £200 млн. за подготовка на войски в Украйна

Свят Преди 2 часа

Лондон не е посочвал колко войници ще изпрати

Лидерът на ФАРК  призовава за единство срещу американския интервенционизъм

Лидерът на ФАРК призовава за единство срещу американския интервенционизъм

Свят Преди 2 часа

Сянката на интервенционисткия орел надвисва над всички, каза Иван Мордиско

Южнокорейски дрон е навлязъл във въздушното пространство на КНДР

Южнокорейски дрон е навлязъл във въздушното пространство на КНДР

Свят Преди 2 часа

Южнокорейските власти „никога няма да избегнат отговорността за ескалацията на напрежението“

Тръмп: САЩ трябва да притежават Гренландия, за да възпират Русия и Китай

Тръмп: САЩ трябва да притежават Гренландия, за да възпират Русия и Китай

Свят Преди 3 часа

Тръмп отбеляза, че САЩ трябва да придобият Гренландия, въпреки че вече имат военно присъствие на острова съгласно споразумение от 1951 г.

<p>Геополитически разлом: Иран обвини&nbsp;САЩ в подклаждане на хаос</p>

Иран обвини САЩ за насилието на протестите пред Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 3 часа

Иран осъжда "продължаващото, незаконно и безотговорно поведение на САЩ"

БСП избира нов състав на Изпълнителното си бюро

БСП избира нов състав на Изпълнителното си бюро

България Преди 3 часа

"Членовете на ръководството на левицата взеха това решение като акт на колективна отговорност"

Украинската посланичка в Киев Олга Стефанишина

Посланикът на Украйна във Вашингтон: Има украински граждани на борда на завзетия от САЩ танкер "Бела-1"

Свят Преди 3 часа

Украинските дипломати са във връзка с американските власти, за да осигурят консулски достъп до членовете на екипажа

<p>САЩ ще решават кои петролни компании могат да инвестират във Венецуела</p>

Тръмп: САЩ ще решават кои петролни компании могат да инвестират във Венецуела

Свят Преди 3 часа

Добивът на петрол във Венецуела спадна под един милион барела на ден

<p>CES 2026 ни показа, че AI излиза от виртуалния свят</p>

CES 2026 ни показа, че AI излиза от виртуалния свят и навлиза във физическия

Технологии Преди 3 часа

Най-голямото изложение за електроника тази година отправи ясно послание. Изкуственият интелект вече не се "събира" само в смартфоните и е готов да навлезе в реалния свят чрез все повече умни системи, роботи и дори автомобили, за да е навсякъде

Кой не трябва да яде авокадо: Разберете дали сте в списъка

Кой не трябва да яде авокадо: Разберете дали сте в списъка

Любопитно Преди 3 часа

Авокадото се счита за здравословен плод, богат на здравословни мазнини, витамини и минерали

Защо Великобритания забрани рекламите на тези храни

Защо Великобритания забрани рекламите на тези храни

Свят Преди 3 часа

Във Великобритания отдавна има данък върху захарта и захарните изделия, а сега влезе в сила и нова мярка за борба срещу затлъстяването

<p>&bdquo;Ще се опитам да постигна безсмъртие до 2039 г.&ldquo;</p>

Милионер планира да постигне безсмъртие до 2039 г.

Любопитно Преди 3 часа

Крайната цел на технологичния предприемач Брайън Джонсън е да живее вечно

"Хитра и проницателна": Какво се знае за съпругата на Мадуро

"Хитра и проницателна": Какво се знае за съпругата на Мадуро

Свят Преди 3 часа

Силия Флорес от години е най-влиятелната жена във венецуелската политика