Ми ийните йерихонски тръби няма разбира се да срутят стените на омразата, подчертава коментаторът на "Фигаро Магазин". Но все пак гълъб прелетя над това кътче на планетата, което си оспорват толкова много хора, след като от това място е дошло Откровението на единия Бог...

Нещо се променя, не крие убедеността си "Фигаро Магазин", доколкото и Ариел Шарон, и Махмуд Абас търсят компромиса. Най-важното и за двата народа, обобщава седмичникът, е те да проумеят, че историята е не само източник на вражди, но и на ново начало".

В новия близкоизточен мирен процес американската стратегия е доста "изменчива", смята "Нувел Обсерватьор". Изводът на изданието: Буш не иска да бъде "приклещен" както Клинтън, който шест пъти посети региона и председателства четири срещи на върха.

Интервюиран от "Пелрен Магазин", равинът Филип Хаддад определя "пътната карта като алтернатива на насилието". Според равина "еврейският народ не може да приеме неговата армия за господства над друг народ чрез сила. Затова и мирът е едничкото решение". Списание "Политис" отбелязва, че в този "театър на сенките, Ариел Шарон е усетил, че трябва публично да приеме картата, ако иска мълчаливо да я саботира под масата". Мнение, което се споделя и от коментатора на списание "Ентелижан". Според него "мирният близкоизточен план е само прах в очите". А "Жьон Африк" пише, че "единственият конкретен текст в плана е за съдбата на еврейските заселници".

"Юманите Ебдо" пък пита доколко вдъхва доверие самият г-н Шарон, човек на "свършения факт". "Курие Ентернасионал" превежда и публикува статия от "Маарив", в която се твърди, че "заселниците си имат свой мирен план. Те са готови да отстъпят 30 % от териториите на Западния бряг и по ивицата Газа на палестинците... Но целта била все пак да се възпре евакуирането на колониите и създаването на жизнена палестинска държава.

"Експрес" и "Поен" пък се спират на нашумялата във Франция "Афера в Тулуза". В нея действащи лица са сериен убиец, полицията, правосъдието и властта като цяло. Защото убиецът (вече осъден за пет убийства и шест изнасилвания) допълнително попада в центъра на внимание на медиите, след като заявява, че е вършел убийства... по заповед на бившия кмет на Тулуза. "Дали става дума за най-чудовищната афера на последните десетилетия?, пита "Експрес". Или пък за още по-чудовищна манипулация?

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Свят Преди 7 часа

Хокинг е бил сред 21 учени, посетили частния остров на Епстийн

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Свят Преди 8 часа

Шестима други са били ранени

Протест срещу Сарафов пред Съдебната палата в София

Протест срещу Сарафов пред Съдебната палата в София

България Преди 9 часа

Акцията е в подкрепа на искането на служебния правосъден министър Янкулов

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 10 часа

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

България Преди 10 часа

Инж. Стоян Николов ще изпълнява временно длъжността

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

България Преди 10 часа

Според решението на съда заповедта била написана неправилно

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Свят Преди 11 часа

Подаденото уведомление се основава на спогодбата между Швейцарската конфедерация и Република България

Русия обяви организация в България за терористична

Русия обяви организация в България за терористична

Свят Преди 11 часа

В списъка са включени и четири физически лица

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 12 часа

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 12 часа

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 12 часа

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 12 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

<p>Президентът освободи главния секретар на МВР</p>

Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията и освобождаване от длъжност на главния секретар на МВР

България Преди 12 часа

Президентът Илияна Йотова подписа указ за освобождаването на Мирослав Рашков

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 12 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“