о ора бомба за полицаи", "За седмица срещу едно РПУ на София - две бомби честитки за полицаи" това е водешата тема за "Труд" и "24 часа". Основна тема във в. "Новинар" пък е акцията "Чисти ръце", започната от правителството. "Арести на министри след 30 октомври, 30 сделки на бивши управници влизат в прокуратурата", обявява още "вестникът на българското семейство".

Резултатите от акцията ще бъдат ясни в края на октомври, като след тази дата са възможни арести на бивши министри, разкрива в интервю министърът на държавната администрация Димитър Калчев. Тогава щял да бъде готов и докладът на антикорупционната правителствена комисия. В интервюто той обаче отказва да разкрие за кои сделки става въпрос. От 18 хиляди обаче били проверени една четвърт от тях. "30 случая са много фрапиращи и те определено ще ви изненадат", обещава още Калчев.

До седмица ще бъде подписан договорът за приватизацията на банка ДСК с инвестиционната банка Джей Пи Морган, разкрива "Труд" новините от посещението на финансовия министър Милен Велчев на срещата на Международния валутен фонд и Световната банка. Средствата от МВФ може да се ползват само опри нужда, държавата ще бъде миноритарен акционер в рисковия инвестиционен фонд, допълва някои от плановете "Дневник".

Световната банка обаче ни критикува, че не усвояваме заемите й, бърза да уточни "24 часа". Същата забележка сме получили и от Европейската инвестиционна банка, след като при уговорени заеми за 1 милиард долара сме усвоили само 300 милиона. Като критична точка в реформата пък оставала високата безработица и разликата между доходите в България и Европейския съюз.

"Бой за салам в центъра на София" е друго от заглавията в "Новинар". "Още в ранни зори изгладнели софиянци се трупаха, за да се докопат до палка шпек салам. За втори ден продуктите се раздаваха безплатно от Националния синдикат Земеделие срещу параф в подписка срещу властта", допълва "Стандарт" под голяма снимка. Под още по-образна снимка на протегнали ръка и блъскащи се хора пък "Труд" приглася - "стотици столичани протягаха ръце за парче салам и самун хляб. Ситуацията просто ги доведе дотам", коментира вестникът.

Какво ще бъде положението след няколко години си задават въпроса в "24 часа". "През 2012 година средната класа у нас ще са 15-20%, бедните ще са също толкова. Или пък бедните може да съставляват 43% от населението", така разединени в прогнозите си са социолозите, прогнозиращи бъдещото развитие на страната. Поводът е публикация в списание Нюзуик, предвещаваща как през 2012 година старци ще поемат света. Те ще са моторът на нова технологична революция, пригодена към нуждите им. Старият континент пък щял да стане новата суперсила в икономиката, а Тони Блеър да бъде държавния ръководител на Европа. Колкото до страната - ще има конфликти, но те няма да бъдат фатални. Основният проблем ще бъде интегрирането към Европа.

Общо 2259 фирми от 42 държави от днес до 5 октомври ще участват на Международния панаир в Пловдив. Броят на представените фирми надминава миналогодишния рекорд на десетилетито на най-голямото ни международно изложение, обявяват в специалното си приложение, посветено на панира "Труд" и "24 часа". Жандармерия пази панаира за първи път, отбелязва от своя страна "Монитор". За засилените мерки за сигурност нямало конкретен повод, официалните данни дори отчитали спад на престъпността през последните две години.

За любителите на киното Френският културен институт ще покаже утре "Симфония на тишината" на режисьора Виген Чалдранян, номиниран за Оскар в категорията чуждоезичен филм. За първи път в летоброенето на седмото изкуство арменска творба попада в селекцията на киноакадемията в Съединените щати, припомня "Стандарт".

За първи път пък у нас се наблюдават опашки за картини, отбелязва "Новинар". "Дълга опашка се изви пред Шипка 6, където са изложени над 200 творби на Владимир Димитров-Майстора. Тук е показан Майстора в целия му блясък, виталност и страдание", допълва "Стандарт".

Това, че след новогодишното парти ме цепи главата и не помня нищо, почти се понася. По-лошото е, че в офиса колегите съчуствено питат: "Шефът вика…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Китай стартира мащабни учения с бойни стрелби около Тайван

Свят Преди 1 час

Тайван отхвърля претенциите на Китай за суверенитет над него, твърдейки, че само неговите жители могат да решат бъдещето на острова

,

Новогодишно меню: 5 съвета за избягване на преяждане

Любопитно Преди 1 час

Празниците не са причина да изпитвате издръжливостта на стомаха си

САЩ удариха пристанище във Венецуела, обяви Тръмп

САЩ удариха пристанище във Венецуела, обяви Тръмп

Свят Преди 10 часа

Тръмп: Имаше голяма експлозия в района на дока

Тежка катастрофа с две жертви затвори пътя към Прохода на Републиката

Тежка катастрофа с две жертви затвори пътя към Прохода на Републиката

България Преди 11 часа

Леките автомобили се пренасочват през град Дебелец

Въоръжен грабеж в магазин в София

Въоръжен грабеж в магазин в София

България Преди 11 часа

Заподозреният е избягал в неизвестна посока

Протести в София и Бургас в защита на лева

Протести в София и Бургас в защита на лева

България Преди 12 часа

Противници на еврото се организираха в социалните мрежи

Путин ядоса Тръмп, каза му за украинската атака

Путин ядоса Тръмп, каза му за украинската атака

Свят Преди 13 часа

Ушаков: Позицията на Русия ще бъде преразгледана по редица договорености

Русия: Украйна опита да убие Путин

Русия: Украйна опита да убие Путин

Свят Преди 14 часа

Зеленски отрече твърденията, наричайки ги "лъжи"

Протест и контрапротест пред общината в Минерални бани

Протест и контрапротест пред общината в Минерални бани

България Преди 14 часа

Общинският съвет гласува увеличение на такса "Битови отпадъци" за 2026 г.

Бриджит Бардо

Разкриха къде ще погребат Бриджит Бардо, няма да зачетат волята ѝ

Свят Преди 15 часа

Френската филмова икона е починала в присъствието на четвъртия си съпруг Бернар д’Ормал. „Тя прошепна дума на любов към него… и си отиде“, каза представител на нейната фондация за защита на животните

Мъжете посочиха най-неприятните навици на жените

Мъжете посочиха най-неприятните навици на жените

Любопитно Преди 15 часа

Мъже в Reddit обсъдиха кои женски навици намират за най-отблъскващи – обсебеност от социалните мрежи, хвалене с мъжко внимание и обвиняване на партньора за всичко, като според тях това прави отношенията „досадни и опасни“

Кирил Петков отговори на Борисов: Как не го е срам!

Кирил Петков отговори на Борисов: Как не го е срам!

България Преди 15 часа

Мирчев: Имам лоши новини за Борисов

Кейт Уинслет разкри, че е имала интимни преживявания с момичета като тийнейджърка

Кейт Уинслет разкри, че е имала интимни преживявания с момичета като тийнейджърка

Любопитно Преди 15 часа

Кейт Уинслет разкри в подкаст, че първите ѝ интимни преживявания като тийнейджърка са били с момичета – откровение, което свързва с ролята си в „Небесни създания“ и отражението на ранните ѝ отношения върху актьорската ѝ кариера

Търсят 22-годишен мъж на Витоша, използват и дрон

Търсят 22-годишен мъж на Витоша, използват и дрон

България Преди 15 часа

Към момента се събира и анализира информация

Путин: Руската армия уверено напредва в Украйна

Путин: Руската армия уверено напредва в Украйна

Свят Преди 15 часа

Путин: Целта за освобождаване на регионите Донецк, Луганск, Запорожие и Херсон се реализира поетапно