Тк ка авария в АЕЦ "Козлодуй". Под това заглавие съботният "24 часа" съобщава за принудителното спиране на III блок заради авария в реакторното отделение. В съобщението от централата се посочва, че III реактор е бил напълно заглушен в 8 ч. вчера. През нощта монтираната на блока система за ранно откриване на радиационно изтичане дала индикации, че в реакторното отделение има признаци за теч. Започнало е разхлаждане, обяснява "24 часа". То продължава до полунощ в събота и тогава може да заработи спешната група по отстраняването на дефектите.

"Труд" пък се пита дали ще се фризира кабинетът, след като, недоволен от работата на вицепремиера Николай Василев, министър-председателят Симеон Сакскобургготски обсъждал освобождаването му от вицепремиерския пост. Една от версиите според вестника била Василев да бъде заместен спешно от зам.-министъра на финансите Красимир Катев. Другата - за вицепремиер да бъде поканен княз Кирил. "Това не е вярно", заявил по телефона за "Труд" от Майорка премиерският син. Царистите се кълнели, че ще удържат единството до срещата на върха в Прага. Само Прага ли е оправданието?, недоумява изданието. Дотогава ще царят мир и любов, а всички ще са вторачени в Прага. На тази дата там ще се реши дали България ще бъде поканена за член на НАТО.

Прага обаче е потопена и дори се породиха съмнения дали ще е в състояние да домакинства фаталния за София форум, коментира "Труд". Ами ако натовската среща се отложи за неопределено време? Това ли ще е причината да се отложат и правителствените рокади?, пита се още "Труд".

Розовият период на НДСВ свърши, категорично е изданието и илюстрира казаното със социологическите данни на агенция "Медиана". Макроикономическите показатели сочат позитивни тенденции. Хората обаче са недоволни, обезверени, разочаровани. Какво се случва - макроикономическите показатели ли лъжат или българите се заблуждават? Нито едното, нито другото. Магията е просто в думите "бавно", "слабо", "леко", "малко", твърдят социолозите пред "Труд". За първи път от встъпването на жълтите във властта общественото мнение се е обърнало и оценило управлението на Костов като по-добро, изтъкват те. На любимия въпрос на социолозите - ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували, 14,8% дават гласа си за БСП, 10,9% за НДСВ и 8,4% за СДС.

"Булгартабак" може да свали всеки кабинет, предупреждава в интервю пред "Монитор" бившият вицепремиер Александър Божков. В Източна Европа "Булгартабак" е наистина уникален, никъде няма такава структура. А да не говорим за чисто финансовия ефект - Милен Велчев може веднага да съобщи каква част от приходите в бюджета идват от акциза върху тютюна и цигарите. Как такъв огромен отрасъл да не е политика, коментира пред "Монитор" Божков. Според доклада на "Ърнст енд Йънг" холдингът отчита необложената печалба от 10,4 млн. лева за 2001 г., изтъква изданието.

Искат нов търг за "Булгартабак", допълва по темата "Труд". До седмица решават за повишаване на офертите, съобщава "Дума". Правилата на конкурса за приватизация на "Булгартабак" дават право на АП да поиска повишаване на офертите при съществено подобряване на състоянието на продаваното дружество, обяснява вестникът.

"Монитор" вади на първата си страница новини за катаклизмите в световния климат. Машината на времето се счупи, твърди пред вестника шефът на предалпийския геофизически център във Варезе проф. Салваторе Фуриа. Някогашните лета повече няма да се върнат и изглежда ще трябва да свикнем с това. Метеоролозите и климатолозите най-сетне постигнаха съгласие: това време, което ни подлуди и което ни опропастява отпуските с темпо на буря всеки ден, "не е нормално", заявява "Монитор". Станалото това лято бегло подсказва, какво ни очаква през идните 50 години, цитира вестникът учените от института по метеорология "Макс Планк" в Хамбург. Този век и Тракия ще заприлича на пустиня, прогнозира пред "Монитор" агрометеорологът проф. Никола Савов.

Засега обаче родопчани не помнят такова изобилие на диворастящи гъби, особено на манатарки, какво има това лято, репликира "Труд". Манатарката е хлябът на народа. Тълпи от хора мъкнат гъби в чували, кофи, щайги. Родопчани бъхтят здраво, защото изобилието по гората води след себе си и ниски изкупни цени. От 2000 до 7-8 хиляди на сезон са изкарвали от гъби през предишните години хората тук, отбелязва вестникът.

"24 часа" се вълнува повече от хаоса и рекета, които царят в българските болници. Не осигуряват и една марля без пари. Дори пациентите да платят, няма гаранция, че лекарите ще си свършат работата, разказва за преживелиците в българските болници часовият вестник. На един пациент са взели 300 лева за консумативи, на друг са поискали 200 лева за операция, на трети - 4000 лева за байпас. "О,ужас!", възкликва "24 часа" в съботния си очерк, посветен на фобиите. Нормално е да се страхуваш от самолетна катастрофа или земетресение. Но разумно ли е да ни облива студена пот всеки път, когато зърнем кокошка? Разумно обяснение за фобиите няма, отсича вестникът. 500 фобии мъчат човечеството. Има и някои съвсем екзотични фобии като страх от клоуни, видри или фъстъчено масло - по-точно, че то ще се залепи на небцето по време на ядене.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Андрей Арнаудов: Невиждана битка за имоти ще изненада зрителите на NOVA тази вечер

Андрей Арнаудов: Невиждана битка за имоти ще изненада зрителите на NOVA тази вечер

Любопитно Преди 48 минути

Тази вечер от 20.00 ч. по NOVA предстои поредната вълнуваща премиера, която даде сериозна заявка да се превърне в новата звезда на телевизионния ефир у нас

Емил Дечев: Взели сме мерки заради войната, няма опасност за България

Емил Дечев: Взели сме мерки заради войната, няма опасност за България

България Преди 1 час

Министърът обяви мащабни рокади в МВР и се ангажира с предотвратяване на нов опит за касиране на изборите

Пентагонът кръсти операцията срещу Иран „Епична ярост“

Пентагонът кръсти операцията срещу Иран „Епична ярост“

Свят Преди 2 часа

Миналогодишните удари срещу ядрените съоръжения на Иран носеха кодовото име „Операция Среднощен чук“ (Operation Midnight Hammer)

<p>Министър Нейнски сформира Кризисен щаб заради ескалацията между Израел и Иран</p>

Министър Нейнски сформира Кризисен щаб заради ескалация между Израел и Иран: Пълна мобилизация на българската дипломация

България Преди 2 часа

Призоваваме българските граждани в региона да запазят спокойствие и да проявяват бдителност, да останат по домовете си и стриктно да се придържат към указанията на местните власти, както и да следят съобщенията на интернет-страниците на българските посолства и на МВнР

.

148 години свобода: Специална програма на NOVA за националния празник

Любопитно Преди 2 часа

Празнични формати и телевизионната премиера на два български филма

,

Керемедчиев: Израелските удари слагат край на преговорите между САЩ и Иран

България Преди 3 часа

Очаква се мащабен отговор от Техеран, който може да въвлече американската армия в конфликта

Тръмп потвърди: САЩ започнаха военна кампания срещу Иран

Тръмп потвърди: САЩ започнаха военна кампания срещу Иран

Свят Преди 3 часа

Той заяви, че „ще унищожим ракетите им и ще сринем със земята ракетната им индустрия. Тя ще бъде напълно... заличена“.

Извънредно: Премиерът Андрей Гюров свиква Съвета по сигурността заради Израел и Иран

Извънредно: Премиерът Андрей Гюров свиква Съвета по сигурността заради Израел и Иран

Свят Преди 3 часа

На заседанието ще бъде обсъдена ситуацията в Близкия изток

Божидар Божанов: Нямаме нищо общо с „Петрохан”, това е пропаганда

Божидар Божанов: Нямаме нищо общо с „Петрохан”, това е пропаганда

България Преди 3 часа

Съпредседателят на ДБ обвини КЕВР и предишното мнозинство за високите сметки за ток и вода

„Скритото“ сирене: 10 тона имитации ни мамят в хотелите и закуските

„Скритото“ сирене: 10 тона имитации ни мамят в хотелите и закуските

България Преди 4 часа

Поради ниската си себестойност тези имитации масово изместват истинското сирене, а експерти предупреждават, че разликата става все по-трудна за разпознаване дори от професионалисти

.

„Тотална катастрофа“: Български картофи гният по складове заради евтин внос

България Преди 4 часа

Българската продукция гние и се изхвърля на полето като тор, защото никой не я изкупува

,

Версията за трагедията в Милано: Ватманът се почувствал зле преди катастрофата

Свят Преди 5 часа

Пътници в трамвая разказват, че все едно са били разтърсени от земетресение

.

Трагедия в Боливия: Военен самолет с банкноти се разби, поне 20 души загинаха

Свят Преди 5 часа

Машината „Херкулес С-130” излезе от пистата и помете автомобили на близка магистрала