Покрив на известна спортна зала падна с гръм и трясък под снега в Босна
Босна   
Източник: ЕПА/БГНЕС
Пр ривът на сараевски спортен комплекс падна вчера под тежестта на снега върху ледена пързалка, на която бяха проведени състезанията по фигурно пързаляне на Зимната олимпиада през 1984 г.

За щастие никой не е пострадал, тъй като спортният център "Скендерия", разположен в центъра на босненската столица Сараево, вчера е бил затворен.

Местни жители разказват, че са чули силен гърмеж, а когато излезли на улиците, видели, че витрините на съседните магазини са разбити.

Спортният център "Скендерия", състоящ се от три комплекса, бе построен през 1969 г.

Повече от седмица Босна и Херцеговина страда от рекордни снеговалежи. В Сараево снежната покривка е дълбока 90 см, а температурата на въздуха е стигнала до 25 градуса под нулата.

Метеорологичните условия затрудняват почистването на снега от комуналните служби. Градските власти бяха принудени временно да затворят училища и университети. Движението на транспорта се осъществява само по главните улици на града.

В Румъния в. "Евениментул зилей" информира за

проблемите с придвижването между България и Румъния

заради лошите метеорологични условия. Изданието съобщава, че петима румънци, пътували с влак от София до Букурещ, са останали блокирани в Русе и оттам е трябвало да продължат пътя си към румънската столица с микробус.

В. "Адевърул" пише, че жертви на студената вълна в Румъния са станали 68 души. Доктор Раед Арафат от министерството на здравеопазването уточни, че сред починалите от хипотермия 42-ма са били намерени на улицата, а останалите - в импровизирани жилища или домове без отопление.

На национално равнище остават затворени 83 окръжни шосета, а изолирани от света са 45 селища, пише още "Адевърул", като цитира държавния секретар в министерство на вътрешните работи Михай Капра. 13 селища в окръг Бузъу имат проблеми с електрозахранването.

В шест окръга на страната училищата ще останат затворени днес, а в други 20, включително в Букурещ, занятията ще се провеждат нормално. Над 3500 учебни заведения ще бъдат засегнати от лошото време и в тях няма да се учи поне в понеделник, съобщават от министерство на образованието.

Новите снеговалежи създават нови проблеми в Сърбия,

пише в. "Данас", отбелязвайки, че досегашната равносметка е 29 жертви на студа и снежните лавини и 229 спасени в откъснати от снега домакинства. В районите, откъснати от снега, през изминалите два дни бе разчистен пътят за около 20 хил. души.

Само в Южна Сърбия, където ситуацията е най-тежка, са изпратени 200 машини за чистене на снега. Заради лавина е затворен пътят от Приеполе към Черна гора.

13 моряци са блокирани в замръзналия Дунав край Смедерево на украинския кораб "Каменец Подолски", съобщава в. "Политика". Водата и храната на екипажа тревожно привършва. Градският и окръжният щаб за извърнредни ситуации поискаха спешна помощ от държавата, тъй като храна на кораба, който е блокиран от леда, може да се достави единствено с хеликоптер.

В. "Вечерне новости" съобщава, че заради продължителните студове

в Сърбия рязко се е увеличил броят на инфарктите

Само за първите три дни от началото на ледената вълна, която окова страната, в отделението за спешна кардиология на белградския клиничен център са били приети 32 пациенти със сърдечни проблеми. От тях повече от 20 били с инфаркт.

47-годишен мъж е починал в болница в северния град Хас в Албания след измръзване, с което става осмата жертва на студа в страната, предаде МИА.

Мъжът, заедно с още едно лице, се водели за изчезнали от над 24 часа, след като отишли в район с телевизионни антени, за да ги изчистят.

Заради лошото време, което ги застигнало, те се скрили в един бункер. Деветима души, тръгнали да ги търсят, ги открили в критично състояние и успели да ги транспортират до болница, където единият от тях по-късно починал. Животът на другия е извън опасност.

Лошото време в Албания вчера се влоши още повече. Много пътища в района на Скадар, Тропоя, Елбасан, Корча са затворени. В много райони е обявено извънредно положение. На някои места делебината на снежната покривка достига до 3 метра.

Стотици села са откъснати от света, а лошото време пречи на хеликоптерите да откарат помощ на бедстващите.

Виж 10-дневна прогноза за времето по света и у нас на Sinoptik.bg.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Барън Тръмп

„Къде да убием Барън Тръмп?“: Ирански медии със смразяващо видео за сина на президента на САЩ

Свят Преди 30 минути

Клипът, свързван с медии, близки до Корпуса на стражите на ислямската революция, съдържа заплахи срещу 20-годишния син на Доналд Тръмп

Тайните сигнали: Какво се промени в отношенията между Мелания и Доналд Тръмп

Тайните сигнали: Какво се промени в отношенията между Мелания и Доналд Тръмп

Любопитно Преди 38 минути

Президентът на САЩ Доналд Тръмп и първата дама Мелания Тръмп се разходиха в Розовата градина в четвъртък, хванати за ръце, по изключително премислен начин, съобщиха експерти по езика на тялото

<p>&quot;Той лежи пред мен, а майка му още не знае, че е мъртъв&quot;</p>

"Той лежи пред мен, а майка му още не знае, че е мъртъв": Невидимата битка на украинските съдебни медици

Свят Преди 1 час

Десетки хиляди украински семейства живеят в мъчителна неизвестност за съдбата на близките си. В Днипро съдебните медици ежедневно сглобяват пъзела от кости и ДНК, за да върнат имената на загиналите и да дадат последен покои на телата им у дома

Унгарски изтребител „Грипен“ се разби

Унгарски изтребител „Грипен“ се разби

Свят Преди 1 час

Министърът на отбраната Ромулус Русин-Сенди потвърди, че пилотът е жив

Правната комисия прие тест за почтеност за държавните служители на рискови постове

Правната комисия прие тест за почтеност за държавните служители на рискови постове

България Преди 2 часа

Във вторник парламентът ще гласува текстовете на второ четене

Сигналът за инцидента е подаден около 20.00 часа на 23 август

Куче нахапа 2-годишно дете в Кубрат, момчето е в болница

България Преди 2 часа

Сигналът за инцидента е подаден около 20.00 часа на 23 август

Почина германският милиардер Клаус-Михаел Кюне

Почина германският милиардер Клаус-Михаел Кюне

Свят Преди 2 часа

Той си е отишъл от този свят на 89-годишна възраст

Джъстин и Хейли Бийбър отпразнуваха 2-рия рожден ден на сина си Джак

Джъстин и Хейли Бийбър отпразнуваха 2-рия рожден ден на сина си Джак

Любопитно Преди 2 часа

Синът на Джъстин и Хейли Бийбър, Джак Блус, навърши 2 години. Моделът показа празничната закуска на момченцето си, докато двамата с певеца продължават стриктно да пазят личния му живот и лицето му далеч от светлините на прожекторите

Кейт Мидълтън

Без следа от драма: Кейт Мидълтън прикова погледите с нов цвят на косата

Любопитно Преди 2 часа

Уилям и Кейт бяха сред няколкото членове на кралското семейство, които присъстваха на службата в малката енорийска църква „Крати Кърк“ след семейна „среща на върха“ в шотландското имение на кралското семейство

Иран: Присъствието на американските самолети в България бе нарушение на международното право

Иран: Присъствието на американските самолети в България бе нарушение на международното право

България Преди 2 часа

Това заяви говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи

Взрив на газова бутилка в Брезник, трима са с опасност за живота

Взрив на газова бутилка в Брезник, трима са с опасност за живота

България Преди 2 часа

Ранените са настанени за лечение в „Пирогов“

49-годишен мъж намушка с нож тийнейджър в Троян

49-годишен мъж намушка с нож тийнейджър в Троян

България Преди 3 часа

По първоначална информация двамата се познавали и в миналото между тях имало противоречия

Обявиха частично бедствено положение в Хасковско

Обявиха частично бедствено положение в Хасковско

България Преди 3 часа

Причината за мярката е пожара край селата Любеново, Динево, Малево, Криво поле и Корен, който гори от вчера

Тежка катастрофа с автобус с германски ученици в Нидерландия, има ранени

Тежка катастрофа с автобус с германски ученици в Нидерландия, има ранени

Свят Преди 3 часа

Превозното средство е пробило мантинелата и е спряло в насрещното платно на магистрала А28

Фаталното падане на д-р Ивелина Божкова под Мальовица: Прокуратурата се зае със случая

Фаталното падане на д-р Ивелина Божкова под Мальовица: Прокуратурата се зае със случая

България Преди 3 часа

Целта е да бъдат установени всички обстоятелства и причините, довели до смъртта ѝ