"Договарянето на пари по ФАР е започнало след спирането им", разкрива от първа страница . "Дневник".

Агенцията по програма ФАР в министерството на Асен Гагаузов е започнала да сключва договори по проекти от последния пакет за еврофинансиране малко преди Брюксел да й отнеме акредитацията през лятото, а е удвоила темпото през последните месеци, непосредствено преди окончателно да бъде лишена от правото да работи с европейски средства.

Според изчисления на вестника финансирането на замразени пътни проекти ще струва на бюджет 2009 около 60 млн. евро.

"В България едва се различава независимост от невменяемост", коментира "Сега". Вестникът пише, че решението на ЕК да отнеме на България нови 220 млн. евро представлява не само оценка за българските власти, но и послание, адресирано към българското общество. Диагнозата според автора е, че българското общество не съумява да излъчва елити, които да водят рационална политика и да защитават обществения интерес.

Западните Балкани трябва да се присъединят към ЕС, заявил премиерът и лидер на БСП Сергей Станишев на заседанието в Мадрид на съвета на Партията на европейските социалисти, цитиран от "Труд".

Ако не бъде осигурена перспектива за ЕС на тези страни, не е изключено всички конфликти и проблеми - етнически и религиозни, да бъдат разбудени от националистическите сили в региона, предупредил председателят на БСП.

"Доган отрича слух за разкол", съобщава "Труд". Опровергава се слухът, че ДПС обмисля да напусне управляващата коалиция и да остави партньорите си във властта БСП и НДСВ сами да довършат мандата.

"В левицата никой не е чувал подобно нещо", е коментарът на депутата от БСП Петър Кънев. Зам.-председателят на НДСВ Милен Велчев също не бил чувал за такъв вариант, а и не очаква това да се случи.

Самият лидер на ДПС Ахмед Доган, потърсен от "Труд", категорично отрича. "Такъв проблем няма, и през ум не ми е минавало да напускаме коалицията. Ние сме лоялни партньори и ще останем такива до края", заявява той.

Попитан откъде може да идват тези слухове, Доган отговаря, че е "възможно някоя група в БСП, която отсега прави коалиционни схеми с ГЕРБ и Бойко Борисов, да се опитва да клати собственото си управление".

"Станишев да подава оставка", призовава в интервю за "Новинар" Надежда Михайлова. Изчерпа се и нашето доверие, и това на ЕС, мотивира се бившата председателка на СДС. Парадоксът е, че тройната коалиция се сформира в името на европейското ни членство, а днес именно тя ни отдалечава от него, заявява тя.

"С царя на палатка в пустинята" е озаглавен трогателен репортаж на в. "Труд", който описва как над 100 дипломати, аристократи и журналисти живели два дни като номади в пустинята на Мароко от 28 до 30 ноември по време на Петия фестивал на бита, културата и обичаите на пустинните племена край град Тан Тан.

Там бил и Симеон Сакскобургготски със зет си Китин Муньос, дъщеря си Калина и внучето Симеон-Хасан.

Преди 4 години Муньос, който е роден в Мароко, възродил този празник, а на следващата година фестивалът бил обявен от ЮНЕСКО за шедьовър на нематериалното наследство.

Вестникът публикува интервю с лидера на НДСВ."Кардам е много як. Има надежда", казва Сакскобургготски по повод състоянието на катастрофиралия си син.

"По време на криза се гласува повече", твърди пред "Труд" дългогодишният зам.-председател на Централната избирателна комисия Михаил Константинов.

Според професора по математика заради финансовата криза повече хора ще искат да накажат управляващите с вота си. Вероятно било ГЕРБ и БСП да направят коалиция, защото ще са първите две политически сили след парламентарните избори.

Константинов не отхвърля варианта за коалиция между ГЕРБ и десницата, но ако традиционните десни успеят да вкарат 25 депутати. Разумната политика изисква обединение между СДС и ДСБ, и то предизборно, отбелязва професорът.

"ГЕРБ е заложник на своя лидер", казва за "Дума" социологът Живко Георгиев. Докато е лидерска партия, ГЕРБ е заложник на политическото влияние и доверие към лидера й, а доверието в политически личности не е особена константа в българския политически живот, отбелязва той.

Социологът прогнозира, че силата на ГЕРБ навярно ще бъде търсена в така наречения протестен вот. Сама по себе си това не е сила, която трябва да пренебрегваме, но едва ли ще бъде достатъчна за победа - на тези избори хората ще търсят и други послания, посочва Георгиев.

"Драшков е организирал добре измамата", заявява пред "Труд" Иван Петров, прокурор по аферата "Златното пате". Той е убеден, че Петър Драшков не може да е бил подведен при купуването на недвижимия имот, както прие съдът.

Като логическа конструкция версията на Драшков е неиздържана, от доказателствата по делото се вижда, че той не е бил пострадал, а самият е организирал - и то добре - измамата, смята той.

"Стандарт" коментира темата в материал "Индулгенция от Темида". Вероятно Драшков ще бъде поредният късметлия, който ще се измъкне от българското правосъдие чист като сълза, в най-добрия случай рекетиралата го Ивалина Трифонова ще обере пешкира, коментира авторът.

"144 града без общински болници", е челното заглавие на "Монитор". Болниците в общините с население под 40 хил. души ще бъдат преструктурирани, съобщил за вестника министърът на здравеопазването Евгений Желев. Това ще стане, когато бъде готова Националната здравна карта.

Независимо, че общинските болници ще бъдат преструктурирани, населението няма да бъде оставено без медицинска помощ, уверил Желев.

"Поне 25 000 остават без работа след Нова година", обявява от първа страница "Сега". Допълнителен натиск върху пазара на труда щели да окажат и емигрантите, които са останали без работа в Европа и се завръщат по родните места.

"Проекти с реална цена 10 млн. лв. се печелят за 17 милиона", казва пред "Монитор" Иван Атанасов, изпълнителен директор на Национална агенция "Пътна инфраструктура". Той коментира, че са установени и други нередности при проекти, които са спрени - критериите за селекция са използвани и като критерии за оценка, нарушения при провеждане на самите процедури и др. В момента започнал преглед по всички стари договори, сключени преди 2003 г.

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Мерц и Макрон водят &bdquo;поверителни разговори&ldquo;</p>

Мерц и Макрон водят „поверителни разговори“ за европейското ядрено възпиране

България Преди 21 минути

Смята се, че американски ядрени бомби Б61 са разположени в Северна Италия, Белгия, Нидерландия и Западна Германия

<p>Украйна разкри кога и къде ще се проведе следващият кръг преговори с Русия и САЩ</p>

Канцеларията на Зеленски: Следващият кръг преговори с Русия и САЩ ще бъде в Женева на 17 и 18 февруари

Свят Преди 32 минути

По-рано днес Москва обяви, че съветникът в Кремъл Владимир Медински ще оглави руската делегация вместо началника на военното разузнаване Игор Костюков

Къде изчезнаха коргитата на Елизабет II?

Къде изчезнаха коргитата на Елизабет II?

Любопитно Преди 57 минути

След отнемането на титлите му и изгонването от „Кралската ложа“ заради скандала „Епстийн“, принц Андрю се мести в нова резиденция в Норфолк, вземайки със себе си коргитата на покойната Елизабет II, които остават под негова лична грижа

о

Тежка катастрофа с ТИР на АМ "Струма", има пострадал

България Преди 59 минути

Тежкотоварното превозно средство се е движило в посока Дупница

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

Започва строежът на последните 80 метра от бул. "Тодор Каблешков" в София

България Преди 1 час

Булевардът свързва бул. „Цар Борис III“ и бул. „Черни връх“ и осигурява директна връзка между кварталите „Кръстова вада“ и „Манастирски ливади“

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 1 час

Шефът на шефовете е категоричен: “Това ще е най-великият сезон досега”

<p>Три нови изригвания на вулкана Семеру в &quot;Огнения пръстен&quot;</p>

Три нови изригвания на вулкана Семеру - изхвърлил пепел на височина 4,7 километра

Свят Преди 1 час

Семеру е четвъртият по височина вулкан в Индонезия (3,6 км над морското равнище - бел. ТАСС) и най-високият на остров Ява

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

"Мръсна търговия с хора": Връзките на Епстийн с Източна Европа

Свят Преди 1 час

Много от жертвите на сексуалния престъпник Джефри Епстийн са млади момичета от Чехия и Словакия

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

България Преди 1 час

Криминалистът Апостол Славов отхвърля популярни версии от социалните мрежи за връзки с мексикански картели, дървена мафия или трафик на бежанци

<p>Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците</p>

"Те искат да се отърват от мен": Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците

Свят Преди 1 час

По думите му, Украйна е готова както за произвеждането на избори, така и на референдум

ФБР дава двойна награда за информация за изчезването на майката на американска ТВ водеща

ФБР дава двойна награда за информация за изчезването на майката на американска ТВ водеща

Свят Преди 1 час

Агенцията предлага до 100 000 долара за информация, която да доведе до установяване на местонахождението ѝ или до ареста на отговорните лица

Трагичен пожар край Будапеща - три жертви и десетки ранени

Трагичен пожар край Будапеща - три жертви и десетки ранени

Свят Преди 1 час

На мястото са били изпратени повече от 40 парамедици и 18 линейки

=

Кремъл: Русия все още не е взела решение за участието си в Съвета за мир

Свят Преди 2 часа

Русия е единствената страна в света, която е решила да задели един милиард долара за помощ за Палестина, каза Песков

<p>Вебер пожела успех на ГЕРБ и Бойко Борисов</p>

Вебер поздрави България за присъединяването към Еврозоната на среща с Желязков

България Преди 2 часа

Председателят на ЕНП изрази подкрепа за ГЕРБ и проевропейските политики преди парламентарните избори