П иян шофьор на маршрутно такси се удари в лек автомобил пред бл. 206 в столичния жк "Дружба 2". Водачът на маршрутката и един пътник са пострадали леко при инцидента, който е станал малко преди обяд.

Пасажерът е откаран в института за спешна помощ "Пирогов" без сериозни травми.

Водачът на маршрутното такси е получил медицинска помощ в Окръжна болница. Видимо залитащ, в спешното отделение той е започнал да буйства, предаде агенция БГНЕС. Оказало се, че няма и здравна осигуровка.

Друг тежък инцидент с таксиметров автомобил стана по същото време в близост до монтанското село Мърчево. В колата - "Деу Тико", са пътували седем души, три от които деца на две, пет и осем години.

В болница са настанени едно от тях и 30-годишният шофьор, който е в тежко състояние.

По-късно през деня движението на моторни превозни средства по главен път Е-79 в района на село Железница бе преустановено заради тежка катастрофа между ТИР, микробус и три леки коли.

При инцидента са пострадали шестима, които са откарани в Спешен център-Благоевград, информира БГНЕС. Двама от тях са с по-тежки наранявания, но без опасност за живота.

Катастрофата била причинена от жълт микробус, двишещ се в посока Симитли, който се ударил в камион-цистерна, излизащ от тунела при село Железница.

Като следствие от удара цистерната станала неуправляема и след около стотина метра разбила мантинелата и желязната ограда на моста и спряла в скалите над река Струма.

След първия сблъсък в жълтия микробус се ударил много тежко мерцедес, а пък в цистерната, но по-леко - и друга лека кола от същата марка.

90% от смъртните случаи по пътищата у нас са дело на шофьори на леки коли, а само 7% са причинени от водачите на камиони, заяви Красимир Костов от пресцентъра на "Пътна полиция".

Не може да се отрече, че има агресивни прояви и от шофьорите на тежкотоварни автомобили, но като цяло това е категория, която по-ясно осъзнава отговорността си на пътя, допълни той.

Да се обърне внимание на обучението за реакция на тежки ситуации, систематизирани на базата на предварителен анализ - това е един от начините да се повиши безопасността по пътищата, смятат от "Пътна полиция".

През миналата година по пътищата са загинали 366 души, каза Алекси Кесяков, който оглавява Държавно-обществената консултативна комисия за безопасност на движението.

В 90% от тези случаи причината е била в субективния фактор - неправилно шофиране, невнимание, ненавременни реакции.

Прогнозата на Световната здравна организация (СЗО) сочи, че до 2020 г. нараняванията по пътищата ще излязат на трето място в класацията за водещите причини за световните загуби, съобщи д-р Максим Гайдев, координатор на СЗО по превенция на непредумишления травматизъм за България.

У нас финансовите загуби от пострадалите при ПТП за миналата година са в размер над 1 млрд. лв.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Русия удари Украйна с дронове и балистични ракети

Русия удари Украйна с дронове и балистични ракети

Свят Преди 41 минути

Междувременно Москва съобщи, че е свалила 52 украински дрона

<p>За задкулисието в Народния театър: Какво разкри Ана Пападопулу</p>

Ана Пападопулу: Трупата на Народния театър е защитник на институцията, не на конкретни личности

Любопитно Преди 2 часа

По думите ѝ конфликтът е резултат от „спекулация с истината“

Първото бебе за тази година в Балчик е китайче

Първото бебе за тази година в Балчик е китайче

Любопитно Преди 3 часа

Семейството малката Анран се установява в градчето преди шест години, а преди четири там се ражда и сестра ѝ

Влизат в сила мерките, ограничаващи свободата на движение на руските дипломати в ЕС

Влизат в сила мерките, ограничаващи свободата на движение на руските дипломати в ЕС

Свят Преди 3 часа

Целта е предпазване от шпионаж и дезинформация

Откриха захар, която е сладка, нискокалорична и не повишава инсулина

Откриха захар, която е сладка, нискокалорична и не повишава инсулина

Любопитно Преди 3 часа

Една перспективна естествена алтернатива един ден може да бъде произведена в много по-голям мащаб, използвайки ензими от слузеста плесен

Делси Родригес призова за споразумение с опозицията във Венецуела

Делси Родригес призова за споразумение с опозицията във Венецуела

Свят Преди 4 часа

Не може да има политически или партийни различия, когато става въпрос за мира, заяви тя

<p>Самолетът от Лондон за София се приземи аварийно в Мюнхен</p>

Заради пиян пътник: Самолетът от Лондон за София се приземи аварийно в Мюнхен

България Преди 4 часа

Той е трябвало да кацне на летище "Васил Левски" в събота в 21.50 часа

<p>Празник е! Кой има имен ден</p>

На 25 януари: Отдаваме почит на свети Григорий Богослов, кой има имен ден

Любопитно Преди 5 часа

Той е роден през 329 г. в градчето Арианз в област Кападокия

Николай Младенов и външният министър на Египет обсъдиха втората фаза от мирния план на Тръмп за Газа

Николай Младенов и външният министър на Египет обсъдиха втората фаза от мирния план на Тръмп за Газа

Свят Преди 5 часа

Двамата дипломати са засегнали и разполагането на международни сили за сигурност в Ивицата

Масирана атака срещу Белгород, повредени са енергийни обекти

Масирана атака срещу Белгород, повредени са енергийни обекти

Свят Преди 5 часа

Парчета от свален дрон са нанесли щети на къщи в близко село

<p>Силна зимна буря остави без ток хиляди домакинства в САЩ (СНИМКИ)</p>

Силна зимна буря прекъсна електрозахранването на хиляди домакинства в САЩ (СНИМКИ)

Свят Преди 6 часа

Доналд Тръмп одобри обявяването на извънредно положение в поне 18 щата

Митове за радиацията и страховете от микровълновите и 5G

Митове за радиацията и страховете от микровълновите и 5G

Любопитно Преди 6 часа

Ежедневието е заобиколено от източници на електромагнитно излъчване, от металотърсачи по летищата до антени за мобилни телефони по покривите

Снимката е илюстративна

Капка на всеки осем години - най-дългият лабораторен експеримент

Любопитно Преди 6 часа

Той се провежда непрекъснато от близо век, под строгия надзор на няколко пазители и много зрители

Какво разкриват мощните полярни бури на Юпитер и Сатурн

Какво разкриват мощните полярни бури на Юпитер и Сатурн

Любопитно Преди 6 часа

Двете най-големи планети в Слънчевата система – Юпитер и Сатурн – имат много общо