Ч етирима души загинаха, един е в неизвестност, а 5180 са евакуирани заради проливните дъждове и бури, които през последните дни връхлетяха западната част на Украйна, съобщи министерството на извънредните ситуации.

Гръм уби двама души, трети загина след свличане на терен, а четвърти почина в болницата, съобщи министерството, като допълни, че още един човек се води в неизвестност.

Спасителните екипи евакуираха над 5000 души, някои от които с помощта на хеликоптери, съобщи същият източник, като уточни, че област Ивано-Франкивск, която граничи с Румъния, е най-пострадала от природното бедствие.

Повече от 15 000 къщи и почти 17 000 хектара земеделски площи са частично наводнени, а над 317 къщи нямат електричество, информира още министерството на извънредните ситуации.

Почти 300 души са били евакуирани в Североизточна Румъния за последните няколко дни след проливните дъждове и наводнения. Те засегнаха над 2000 домакинства, съобщи Медиафакс.

Най-големи са пораженията в провинция Сучава, където придошлите води наводниха близо 2000 къщи над 4000 хектара земеделска земя в 71 селища, обяви перфекта на Сучава Орест Унуфрий.

Все още се издирва тялото на дете, загубило се при наводненията.
Евакуирани са около 300 души, но други 754 са все още откъснати от света заради разрушени мостове и пътища.

Междувременно стотици британски туристи трябваше да напуснат хотела си заради горските пожари на гръцкия остров Родос, съобщи Би Би Си.

Над 2000 туристи от цяла Европа бяха евакуирани, за да избегнат дима от пожарите в югоизточната част на острова. Франция, Италия и Кипър изпращат самолети за борба с огнената стихия.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Обявиха червени и оранжеви кодове за опасни горещини във Франция

Свят Преди 4 часа

Според френските метеоролози се очаква жегата да се задържи трайно в страната

Сто британски депутати искат оставката на Киър Стармър

Сто британски депутати искат оставката на Киър Стармър

Свят Преди 5 часа

Премиерът многократно е заявявал, че ще се противопостави на всяко предизвикателство към лидерството му и настоява, че няма да „се оттегли“

,

Вулканично изригване в Индонезия рани тежко миньор

Свят Преди 6 часа

Изригването е продължило около четири минути

От Бруклин до Мондиала: Невероятната съдба на Фоларин Балогун

От Бруклин до Мондиала: Невероятната съдба на Фоларин Балогун

Любопитно Преди 7 часа

Майката на Фоларин Балогун не е допусната в самолета през 2001 г. заради напреднала бременност. Днес нападателят пише история със САЩ на Световното. Междувременно ФИФА показа първия в историята червен картон за расизъм

,

Кървава драма в Русия: Жена е убита, а петима са ранени при нападение с нож в мол в Краснодар

Свят Преди 7 часа

Атаката е извършена от 19-годишен мигрант, който не е познат на органите на реда

о

Исторически спор обтегна отношенията между Полша и Украйна

Свят Преди 8 часа

Украински министри и дипломати се отказват от полските си отличия след решението Варшава да отнеме най-високия орден на Зеленски

Съдът отне паспорта на съпругата на Педро Санчес и ѝ забрани да напуска Испания

Съдът отне паспорта на съпругата на Педро Санчес и ѝ забрани да напуска Испания

Свят Преди 8 часа

Бегоня Гомес остана без паспорт и ще трябва да се явява в съда два пъти в месеца. Крайнодесни организации настояват за поне 24 години затвор по обвинения в присвояване на обществени средства

След труден път към майчинството: Ан Хатауей чака трето дете

След труден път към майчинството: Ан Хатауей чака трето дете

Любопитно Преди 9 часа

Звездата от „Дяволът носи Прада“ трогна мрежата с мило видео. На 43 години носителката на „Оскар“ очаква третото си дете от своя съпруг Адам Шулман, с когото вече имат двама синове

.

Битката за Колумбия: Кой е Иван Сепеда и каква е връзката му с България

Свят Преди 9 часа

Син на функционер на комунистическата партия, Иван Сепеда напуска Колумбия още като дете

,

"Не, благодаря!": Тръмп с трета нападка срещу Джорджа Мелони за два дни

Свят Преди 9 часа

Президентът на САЩ обяви, че италианската премиерка го умолявала за снимка от съжаление, и я обвини, че е обърнала гръб на Вашингтон в конфликта с Иран.

ПП и "Да, България" ще издигнат общ кандидат за президент, но пазят името в тайна

ПП и "Да, България" ще издигнат общ кандидат за президент, но пазят името в тайна

България Преди 10 часа

Коалиционните партньори се разграничиха от думите на Атанас Атанасов, че се подготвя номинацията на Андрей Гюров, и обявиха, че се движат по официално споразумение

,

Кървава атака в Харков: Руска бомба срина жилищна сграда, има много жертви

Свят Преди 11 часа

Броят на загиналите достигна 9 души, сред които и 6-годишно момче. Спасители продължават да търсят оцелели под развалините, Кметството съобщава и за атака с дрон

Офицерския плаж във Варна

Скритата заплаха в морето: Какви бактерии дебнат във водата край Варна

България Преди 11 часа

Поредният червен флаг за здравето ни светна на Офицерския плаж във Варна. При рутинни проверки Регионалната здравна инспекция откри в морската вода силно завишени нива на две бактерии, чиито имена веднага задействаха алармата на специалистите – Ешерихия коли (Escherichia coli) и чревни ентерококи

,

До 70 евро за уикенд: Колко ще ни струва посещението на басейн в София това лято

България Преди 11 часа

Входът за плаж в София е скочил с до 5 евро на човек в сравнение с миналата година. За едно семейство уикендът край водата вече може да достигне 70 евро, а от КЗП започват масови проверки за спекула