На фона на огромния интерес към встъпването в длъжност на новия американски президент по целия свят, мнозина се обърнаха към интернет, за да станат свидетели как се пише историята, съобщава ДПА.

Си Ен Ен съобщи, че 18,8 млн. души са гледали предаването на официалната церемония в сайта на телевизията (CNN.com), с което бил подобрен предишния рекорд от 5,3 млн. излъчвания, поставен в деня на изборите през ноември.

Медията обяви, че е щяла да обслужи още повече излъчвания, ако сървърите й не били претоварени на моменти заради трафика. В един момент по време на речта на Обама интернет сайтът на Си Ен Ен е изпълнявал едновременно повече от 1,3 млн. заявки за видео предаване.

За да бъде рекордът още по-голям, беше създадена връзка със социалната мрежа Facebook, която позволи на потребителите да обновяват своя статус и да публикуват коментари, докато гледат видео предаванията.

Други сайтове също счупиха рекорди: MSNBC.com обяви, че е обслужил 9 млн. заявки за видео предавания и повече от 80 млн. разглеждания на страници, а сайтът за микроблогове Twitter регистрира пет пъти повече публикации от обикновено.

Китайските уебсайтове премахнаха споменаването на комунизма и недоволството от речта на Обама, предаде Ройтерс.

Спомнете си, че предишните поколения се изправиха пред комунизма и фашизма не само с ракети и танкове, а и с устойчиви съюзи и силни убеждения, каза Обама в 18-минутното си обръщение към нацията по време на церемонията за встъпването си в длъжност.

На тези, които се вкопчват във властта чрез корупция и измама и заглушаването на недоволството, знайте, че историята не е на ваша страна, но ние ще протегнем ръка, ако желаете да отпуснете стиснатия си юмрук, казва в речта си американският президент.

В преводите, достъпни на китайските портали Sina и Sohu, думата комунизъм отсъства, както и цялата част за недоволството.

Китай затвори стотици сайтове за вулгарно съдържание в последната си кампания за контрол над достъпното съдържание на интернет, която много анализатори възприемат като опит за подтискане на недоволството през година, която е белязана с множество "неудобни" юбилеи, включително 20-годишнината от кървавото смазване на продемократичните протести на площада Тянанмън.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Да, България“: Не сме съгласни хора автоматично да бъдат изключвани от листите

„Да, България“: Не сме съгласни хора автоматично да бъдат изключвани от листите

България Преди 12 минути

Това заяви съпредседателят на ДБ Божидар Божанов пред журналисти в НС

Tyga, Gucci Mane и Джейсън Деруло: Защо западни музиканти се завръщат на сцената в Русия

Tyga, Gucci Mane и Джейсън Деруло: Защо западни музиканти се завръщат на сцената в Русия

Свят Преди 15 минути

Макар тези изпълнители да не са сред най-големите имена в световната музика, завръщането им показва, че част от западните артисти са готови да поемат риска от негативна обществена реакция, като изнасят концерти в страна, която е нахлула в съседна държава

Държавата компенсира с над 2.6 млн. евро семействата на деца, неприети в държавни или общински градини

Държавата компенсира с над 2.6 млн. евро семействата на деца, неприети в държавни или общински градини

България Преди 32 минути

Средствата ще бъдат разпределени по бюджетите на няколко общини

Иван Иванов: Държавата спаси 100% от средствата за саниране по ПВУ

Иван Иванов: Държавата спаси 100% от средствата за саниране по ПВУ

България Преди 57 минути

Мярката е от ключово значение за българските граждани, които очакват саниране на жилищата им, каза регионалният министър в оставка Иван Иванов

Античният театър и Амфитеатърът на Сердика стават държавна собственост

Античният театър и Амфитеатърът на Сердика стават държавна собственост

България Преди 1 час

"Античният театър и Амфитеатърът на Сердика“ ще бъде съхранен, реставриран и реконструиран, съобщи министърът на културата в оставка Мариян Бачев

Ласкателствата на Марк Рюте към Тръмп натоварват НАТО

Ласкателствата на Марк Рюте към Тръмп натоварват НАТО

Свят Преди 1 час

Генералният секретар на Алианса успя да върне НАТО от ръба на кризата около Гренландия. Но някои в Европа вече се питат - на каква цена?

Снимката е илюстративна

Кървав кошмар в Казанлък: Каракачанка нахапа жена по лицето и ръцете по време на разходка

България Преди 1 час

38-годишна стопанка на джак ръсел е с тежки рани след внезапно нападение в жк „Изток“; собственикът на агресивното животно е на 77 години

Снимката е илюстративна

Дървета се взривяват в САЩ заради арктическия студ

Свят Преди 1 час

Природата „стреля“: Зловещ пукот оглася американските гори по време на рекордния студ. Разберете каква е научната истина зад опасния феномен и защо сокът на дърветата се превръща в бомба с часовников механизъм при екстремни температури

"Булгаргаз" поиска поскъпване на природния газ с 7,5% за февруари, вместо предвидените 4%

"Булгаргаз" поиска поскъпване на природния газ с 7,5% за февруари, вместо предвидените 4%

България Преди 1 час

Окончателно решение за цените регулаторът ще вземе в четвъртък

<p>Словакия &quot;не е брюкселски папагал&quot;:&nbsp;Лидер разказа за шока си от психическото състояние на Тръмп&nbsp;</p>

Европейски лидер разказа за шока си от психическото състояние на Тръмп след срещата в "Мар-а-Лаго"

Свят Преди 2 часа

Фицо, съюзник на Тръмп, е споделил пред лидери на срещата на ЕС, че е загрижен от начина, по който американският президент е говорил с него, съобщиха дипломати

Голям пожар в луксозен хотел във Френските Алпи, евакуираха десетки (ВИДЕО)

Голям пожар в луксозен хотел във Френските Алпи, евакуираха десетки (ВИДЕО)

Свят Преди 2 часа

Персоналът и гостите са били приютени в други хотели

Пиян баща преби 15-годишния си син в Пернишко

Пиян баща преби 15-годишния си син в Пернишко

България Преди 2 часа

54-годишният мъж от село Расник е задържан, след като съпругата му подала отчаян сигнал на тел. 112