39-ият парламент отиде в историята, обявява на първа страница "Труд". "Телеграф" и "Дума" напомнят, че половината от решенията му са били взети без кворум.
Добре че парламентът свърши - така "24 часа" обобщава реакциите на опозицията и отляво, и отдясно. Ахмед Доган не дойде дори за последния парламентарен звънец, пише изданието.
ДПС наказано за агитация на турски, пише "Монитор". Решението е на районната избирателна комисия във Видин. Партията на Доган водела агитация на турски и ромски. Жалбата е на ДСБ.
Европа се усъмни в демокрацията у нас, обобщава "Новинар". Правителствената лотария разтревожила международните институции, наблюдатели от ОССЕ били притеснени.
"Стандарт" споменава втори "европейски жълт картон". Джералд Мичъл, представител на ОССЕ, поискал среща със зам.-председателя на ЦИК Александър Петров по повод лотарията и честността на изборите.
Генералният секретар на Съвета на Европа пратил писмо до министър Паси, в което, според "Новинар", се казва, че е "много тънка разликата между инициатива за повишаване на избирателната активност и ловката предизборна кампания на една партия". Тери Дейвис предупреждава, че тази граница не бива да се преминава.
Според седмичника "Политика" е дошло времето на "кротките кални номера".
Новото било да се "преобръщат плакатите" на доскорошни партньори - ОДС към БНС, Надежда Михайлова с Костов. Върху плакатите се лепят неверни номера за гласуване с интегралната бюлетина, за да бъдат заблудени
избирателите.
140 кандидат-министри обсаждат "Позитано 20", пише Велислава Дърева в "24 часа" и цитира "Службогонци" на Вазов.
"Стандарт" публикува анализ от писателя Георги Данаилов - продължение на историята за дядо Йоцо, който гледа нова България, но не вижда. Гледа колко бедно е неговото българско, колко жалки са неговите внуци и правнуци, колко мръсна и боклучива е неговата България, пише авторът и анализира предизборните оратори, които твърдят, че са литнали да търсят едва ли не духа на Караджата.
От Брюксел поне казват: Няма да отлагаме България, съобщава "24 часа". Не се тревожете, но имате още работа, припомня посланичката на Холандия баронеса Ван Линден.
"Монитор" съобщава, че в Турция са "полудeли по тайните на някакво българското злато". Иманяри търсели в Одрин 300 тона злато от Османския монетарен двор по карта на изселничка от България.
От Националния исторически музей допълват, че у нас има поне 5-6 хиляди търсачи на съкровища, които копаят по карти.
Курортите ни са нападнати от белгийски пенсионери, съобщава "Стандарт". Здравната каса в Брюксел включила България като дестинация в пакет за рехабилитация. Всеки ден пристигали по два чартъра на летище Варна и по един в Бургас.
В уводното си заглавие "24 часа" обявява, че фолкпевецът Кондьо е осъден на три години затвор за сексуална експлоатация на непълнолетна и като чул присъдата, припаднал в съда.