Заради задължения от над 33 млн. лева Националната електрическа компания (НЕК) също поиска миналата седмица обявяване в несъстоятелност на дружеството. Двете дела, на които ще се реши дали да се открие процедура по несъстоятелност ще се гледат на 11 декември, съобщиха от Врачанския окръжен съд.
Във Врачанския окръжен съд е внесена молба от "Булгаргаз" за обявяване на "Химко"-Враца в несъстоятелност, съобщи БНР. 75 млн. лева дължи "Химко" на "Булгаргаз", който е най-големият кредитор на торовия завод.