Държавните субсидии в новите 10 са три пъти повече, отколкото в 15-те, пише "Дневник".

Държавните субсидии, които десетте нови страни членки на ЕС, са раздали в определени сектори на икономиката, са нараснали значително в годините непосредствено преди присъединяването и размерът им е три пъти по-висок, отколкото в досегашните страни членки.

Това става ясно от доклад на Европейската комисия, който трябва да бъде представен във вторник в Страсбург от еврокомисаря по въпросите на конкуренцията Марио Монти.

Ръководството на НДСВ подготвя три големи акции, с които да мобилизира подкрепа за себе си в последните месец-два преди парламентарните избори, обявява изданието, позовавайки се на членове на Политическия съвет.

В замисъла е включено и домакинството на конгреса на Либералния интернационал, на който се очаква формацията да стане пълноправен член на международната организация, партиен конгрес и представяне на програма за управление на страната до 2009 г.

Задачите са разпределени, остава само да уточним реда на събитията, похвалили се от ръководството.

Акциите на "Булгартабак холдинг", "София БТ" и "Пловдив БТ" поевтиняха по време на търговията на фондовата борса, информира още "Дневник".

Ценните книжа бяха спрени за търговия в продължение на две седмици, след като се разбра, че оферта за приватизацията на двете цигарени фабрики е подал само "Бритиш американ тобако" (БАТ).

"Транснефт" оцени Бургас-Александруполис като неефективен, извежда в заглавие "Сега". Ръководителят на руската компания "Транснефт" Семьон Вайнщок оцени проекта за петролопровода Бургас-Александруполис като "сбъркан и икономически неоправдан", пише в електронното си издание в. "Время новостей".

Вайнщок заяви, че проектът няма да се осъществи, докато "някой не гарантира доставките по системата".

3 млн. лв. са загубите от кражби на релси, пише отново "Сега". Кражбите по и от жп транспорта да се третират като терористичен акт и виновните да се осъждат по бързата процедура, поискаха вчера БДЖ и Национална компания "Железопътна инфраструктура".

Вероятно транспортният министър ще внесе предложение за промяна на Наказателния кодекс в Министерския съвет.

Кражбите се извършват предимно от роми.

Чужденци купиха 38 стари къщи до Балчик, отбелязва "Стандарт". 38 запустели и необитаеми къщи край морето бяха продадени на чужденци.

Новите собственици на старите постройки в село Гурково край Балчик са англичани, германци и швейцарци. Къщите, които са на 10 км от морския бряг, са предназначени предимно за летни вили. Въпреки това в някои от тях семействата са се нанесли за постоянно, съобщи кметът на селото Тодор Георгиев.

Преди година той картотекирал запустелите постройки, изработил скици и снимки и предоставил офертите на агенции за недвижими имоти.

Брокерите, които не са лицензирани да извършват сделки за покупка и продажба на недвижими имоти, ще бъдат вкарани в регистър, съобщи шефът на Национално сдружение "Недвижими имоти" Орлин Владиков, цитиран от "Станадарт".

– Г-жо, може ли да отида до тоалетната? – Можеш, но ще пропуснеш урока. – Добре, ще рискувам бъдещето си за настоящето.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Безименните изпратиха Ивайло на елиминации в “Игри на волята”

Безименните изпратиха Ивайло на елиминации в “Игри на волята”

Любопитно Преди 1 час

Феномените постигнаха поредна победа на Арената в Дивия север

Приеха в болница, гладуващата майка от Нови сад

Приеха в болница, гладуващата майка от Нови сад

Свят Преди 1 час

Тя е майка на една от 16-те жертви на трагедията в сръбския град, станала миналата година

С 50% по-малко катастрофи в участъците със средна скорост

С 50% по-малко катастрофи в участъците със средна скорост

Свят Преди 3 часа

От септември досега от Националното тол управление са изпратили към МВР сигнали за над 42 000 нарушения

Протест в София, искат оставката на главния прокурор

Протест в София, искат оставката на главния прокурор

България Преди 5 часа

Ситуацията пред Съдебната палата е спокойна, а протестът протича мирно

Тежки лишения очакват съквартирантите в Big Brother

Тежки лишения очакват съквартирантите в Big Brother

Любопитно Преди 5 часа

Обитателите на най-обсъжданата къща в България остават без храна, завивки и топла вода

Таен саботаж в новия епизод на “Игри на волята”

Таен саботаж в новия епизод на “Игри на волята”

Любопитно Преди 5 часа

Кои ще са първите номинирани воини тази седмица?

Педофили ловуват деца онлайн в България

Педофили ловуват деца онлайн в България

България Преди 6 часа

Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов настоява за законодателни промени

Издирват изчезнал младеж от Добрич

Издирват изчезнал младеж от Добрич

България Преди 6 часа

Той е в неизвестност от 10 ноември

Сериозни нарушения в хоспис в Черноморец

Сериозни нарушения в хоспис в Черноморец

България Преди 6 часа

По-рано служители на лечебното заведение излязоха на протест

Комисията по енергетика преодоля ветото на Радев

Комисията по енергетика преодоля ветото на Радев

България Преди 6 часа

Депутатите гласуваха на извънредно тази вечер

Второ силно земетресение удари Кипър днес

Второ силно земетресение удари Кипър днес

Свят Преди 6 часа

Епицентърът му е на 15 км северно-североизточно от град Пафос

Нов скандал с Тръмп и Епстийн в САЩ

Нов скандал с Тръмп и Епстийн в САЩ

Свят Преди 7 часа

Епстийн твърди, че Тръмп е прекарал значително време с една от жертвите му

Северно сияние над България, слънчева буря удари Земята

Северно сияние над България, слънчева буря удари Земята

Любопитно Преди 7 часа

Геомагнитните бури възникват, когато бури на Слънцето предизвикват смущения в магнитното поле на Земята

„Животът им е пълен ад“ – снаха на британското кралско семейство с откровени признания

„Животът им е пълен ад“ – снаха на британското кралско семейство с откровени признания

Любопитно Преди 8 часа

Лейди Фредерик Уиндзор признава, че изпитва съчувствие към членовете на кралската фамилия

Зеленски поиска уволнения в правителството на Украйна

Зеленски поиска уволнения в правителството на Украйна

Свят Преди 8 часа

Зеленски: Сега е много трудно за всички в Украйна