М инистърът на транспорта и съобщенията Николай Събев се обърна към българските превозвачи с призив да не се поддават на манипулации и фалшиви твърдения.

Превозвачите прекратиха протеста си пред ГКПП "Капитан Андреево"

В позиция, разпространена до медиите,

от министерството отговарят на съобщения, разпространяващи се сред представители на бранша, които определят като съдържащи неверни информации. 

Протести и блокади на превозвачи в София и страната

Като пример за една от тях от министерството посочват информацията, че българската страна се е съгласила

държавите членки на ЕС да имат право да контролират и санкционират чужди превозни средства на своя територия, относно спазването на разпоредбите по Пакет Мобилност I за връщане на превозното средство в държавата членка на установяване на всеки осем седмици. 

Караджов: Тол такса за всички второкласни пътища

„По отношение на това невярно твърдение

информираме, че на 2 юни 2022 г. бе проведено заседание на Работната група по правоприлагане към ЕК, където взеха участие представители на Изпълнителната агенция „Автомобилна администрация“. Българските представители изразиха категорично становище, че в обхвата на разпоредбата за връщането на превозното средство не трябва да попадат ремаркетата и полуремаркетата, тъй като същите не се вписват в националния регистър, често биват теглени от други транспортни фирми или превозвани без влекач с комбиниран транспорт“, съобщават още от министерството. 

„По отношение на предвидената в Раздел III от Насоките възможност за контрол на пътя за спазването на правилото за връщането на превозното средство,

българската страна изрази категорична позиция на несъгласие с това, тъй като в текстовете на регламента контролната дейност относно връщането на превозното средство се извършва от националните компетентни органи на държавата, издала лиценза, като тази контролна дейност не може да бъде извършвана на пътя. Този въпрос ще бъде обсъден и на предстояща експертна среща с екипа на отдел „Сухопътен транспорт“ в Главната дирекция „Мобилност и транспорт“ към Европейската комисия“, посочват още от Министерството на транспорта и съобщенията. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Израел: Твърденията на Грета Тунберг са&nbsp;&quot;нагли лъжи&quot;</p>

Бен-Гвир: Горд съм, че третираме активисти от флотилията за Газа като терористи

Свят Преди 46 минути

Бен-Гвир заяви, че е посетил плавателните съдове и не е видял там "нито помощ, нито човечност"

Британската полиция с нови правомощия след демонстрациите в Лондон

Британската полиция с нови правомощия след демонстрациите в Лондон

Свят Преди 58 минути

Полицията вчера арестува почти 500 души в центъра на Лондон по време на протест в подкрепа на групата „Действие за Палестина“

<p>Знаков момент: Сирия проведе първи избори без Асад</p>

Знаков момент: Сирия проведе първи избори без Башар Асад

Свят Преди 2 часа

Това са били първите избори в Сирия, произведени без намеса от страна на разузнавателните агенции

Ограничават напълно достъпа до "Елените"

Ограничават напълно достъпа до "Елените"

Свят Преди 3 часа

Областният управител ще задейства системата BG-Alert за своевременно оповестяване на забраната в района на селището

<p>&quot;Дроновете над германски летища са провокация от Путин&quot;</p>

Борис Писториус: Дроновете над германски летища са провокация от Путин

Свят Преди 3 часа

Най-силно засегнати бяха гишетата за чекиране

Снежна буря блокира близо 1000 души на Еверест

Снежна буря блокира близо 1000 души на Еверест

Свят Преди 3 часа

Стотици местни жители и спасители са мобилизирани, за да отстранят снега и да осигурят достъп до района

Кметът на Царево опроверга твърденията за отпуснати 43 млн. лв. за почистване на реки и дерета

Кметът на Царево опроверга твърденията за отпуснати 43 млн. лв. за почистване на реки и дерета

България Преди 4 часа

"Бяха отпуснати средства за възстановяване на мостове, но не и средства за почистване и корекция на коритото на река Черна, Нестинарка, дерето в Ахтопол, Лозенец, Арапя и други"

Войната в Газа не е приключила - Рубио очерта фазите за мир

Войната в Газа не е приключила - Рубио очерта фазите за мир

Свят Преди 5 часа

Той заяви, че САЩ ще разберат „много бързо“ дали палестинската групировка „Хамас“ е сериозна

<p>Мъжът до бременната Стефани от Big Brother с първи думи към нея (ВИДЕО)</p>

Мъжът до бременната Стефани от Big Brother с първи думи към нея: “Не ми стана приятно, че пушеше!” (ВИДЕО)

Любопитно Преди 5 часа

Тя провокира недоволство заради поведението си в Къщата и това я превърна във втория отпаднал съквартирант

Свлачища, мълнии и наводнения в Непал, има десетки жертви

Свлачища, мълнии и наводнения в Непал, има десетки жертви

Свят Преди 5 часа

Най-тежки са последиците в планинския източен окръг Илам, където свлачища пометоха няколко села

<p>Няколко ислямски държави приветстваха мирния план на Тръмп за Газа, ето кои&nbsp;</p>

Ислямски държави: Планът на Тръмп е реален шанс за мир в Газа

Свят Преди 5 часа

Министрите призоваха за незабавно започване на преговори за изработване на механизми за прилагането на плана на Тръмп

<p>&quot;Поредният умишлен терор срещу цивилни в Украйна&quot;</p>

Зеленски: Русия атакува Украйна с над 50 ракети и близо 500 дрона

Свят Преди 6 часа

При руската атака тази нощ бяха убити най-малко петима души, сочат данни на украинските власти

<p>Мощна буря парализира части от Европа</p>

Мощна буря парализира части от Европа - предизвика прекъсвания на тока и повали дървета

Свят Преди 6 часа

Очаква се електроподаването да бъде възстановено постепенно

Мащабни шествия в Европа в подкрепа на Палестина

Мащабни шествия в Европа в подкрепа на Палестина

Свят Преди 6 часа

Според полицията около 70 000 души излязоха на улиците в Барселона в рамките на един от няколкото пропалестински протеста, които се проведоха в Испания

История на Великденския остров – от заселването до колапса

История на Великденския остров – от заселването до колапса

Любопитно Преди 7 часа

Преди приблизително 750 000 години три вулкана се слели, за да образуват Великденския остров, наричан още Рапа Нуи