Слави Трифонов взриви социалните мрежи
Източник: Георги Димитров / Vesti.bg

С лед като Слави Трифонов предупреди депутатите в новото 44-о Народно събрание, че трябва да разгледат закона за мажоритарно гласуване до 2 седмици, а епизодът на шоуто му в понеделник беше заменен със старо предаване на запис, социалните мрежи реагираха бурно.

ВИЖТЕ СЛАВИ ТРИФОНОВ И ЕКИПА МУ

Водещият обвини телевизията в цензура и я заплаши със съд, ако спре да излъчва предаването му. А от медията отвърнаха, че той е превърнал шоуто си в място за политическа агитация.

Слави Трифонов: Това бяха безсмислени избори

Слави Трифонов: Спирането на предаването ми е цензура

Много хора изразиха подкрепата си за действията на водещия, а други бяха възмутени от поведението му.

Марта Вачкова коментира в „Труд”, че „Шоуто на Слави“ се е превърнало в „политическо кабаре”.  „За мен това не е никакво шоу, а седянка на определен кръг от хора, който използват най-гледаемото време в телевизионния ефир, за да прокарват своите убеждения”, посочи актрисата.

„Не знам как си представяте дефиницията за цензура, но ако Слави Трифонов беше в Bloomberg TV Bulgaria, договорът му щеше да е прекратен много отдавна”, заяви във „Фейсбук” Димитър Вучев, главен редактор в икономическата медия.

„Телевизията казва, че не споделя политическите възгледи и амбиции на Слави Трифонов и не е длъжна да му ги финансира. Трябваше отдавна да го направи”, посочва политологът Даниел Смилов и цитира: „Не, не е цензура! Свободата на словото означава, че човек има право да изразява своите идеи без опасност от репресии, намеса или наказателни мерки от страна на държавната власт. То не означава, че другите трябва да му осигурят трибуна, микрофон или вестникарска страница, където да изразява своите идеи.”

Водещият Мартин Карбовски пък заподозря конспирация: „Новата петилетка (в кратки срокове). На новата власт започва ударно: Литекс моторс фалира. Вдигат парно, ток и вода. Слави - това се нарича - бий го преди да е станал.”

„БТВ упражнили цензура спрямо Шоуто на Слави. Браво на БТВ! Най-после. В продължение на шест месеца големи групи от хора - политици, експерти, хора, занимаващи се с избирателни системи през целия си живот - обясняват на гологлавия водещ и на нахаканите му „сценаристи”, че не всичко, което много искаш може да стане на практика. Както се казва – „бива, бива, но бивол курбан не бива”, смята политологът Огнян Минчев.

Николай Бареков пък веднага намери паралели между себе си и събитията около Слави Трифонов. „Не знам дали БТВ ще постъпят със Слави, както постъпиха с мен през първия мандат на Борисов, но бих призовал да отидем да го защитим пред самата телевизия. Обсада. Срещу цензурата! Срещу слугите на Борисов и Прокопиев!”, призова той.

В „Туитър” заплахите на Слави Трифонов към депутатите и спирането на шоуто му бяха посрещнати с чувство за хумор.

„Слави утре вдига чалга революция! Мажоритарни избори или смърт! Боят настана! 100 00 щракат с пръсти омърсявайки сакрално жълтите павета”, пише Г. А. Ангелов.

„Този Слави, който го коментирате, нали разбира, че изтърва момента да стане българският Бепе Грило? И Шоуто на Слави явно е Шоуто на канала...”, коментира Петър Ванев.

„Всички казвате, че не гледате Шоуто на Слави. Ей ви на сега Шоуто на Слави Live и няма как да превключите канала”, посочва Борислав Киприн.

А Бесен Десен прави аналогия между Доналд Тръмп с призива му: „Да направим Америка отново велика!” и Слави Трифонов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Китайският президент Си Дзинпин

Сателитни снимки разкриват китайска островна база, която Си обещаваше, че няма да бъде построена

Свят Преди 17 минути

Антилоуп Рийф се превръща в изкуствен остров с пристанище и вероятна писта с дължина около 3050 метра

3 „червени флагa“ в разговора, които могат да разкрият предателя за минути

3 „червени флагa“ в разговора, които могат да разкрият предателя за минути

Любопитно Преди 18 минути

Три поведенчески белега, които разкриват хората, на които не бива да се доверявате

Отркиха 53 невзривени боеприпаса край Белица

Отркиха 53 невзривени боеприпаса край Белица

България Преди 9 часа

Общата площ за прочистване е 566 дка, като до днес са прочистени 398 дка

ЦИК прие граница от малко над милион евро за партия за президентските избори

ЦИК прие граница от малко над милион евро за партия за президентските избори

България Преди 9 часа

В Сметната палата ще бъде създаден единен публичен регистър на партиите, коалициите и инициативните комитети

Румънски сенатор гол до кръста на заседание

Румънски сенатор гол до кръста на заседание

Свят Преди 10 часа

Случката предизвика смях сред колегите му

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

Съд във Варна образува дело за спирането на тока в Баба Алино

България Преди 10 часа

С жалбата, внесена в Административния съд, е поискана пълна отмяна

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Журналисти от "Франс прес" бяха нападнати от еврейски заселници

Свят Преди 10 часа

Заселниците, сред които имало много непълнолетни, хвърляли камъни

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

В цялата страна спешно се търсят кръводарители за жена

България Преди 11 часа

Близките отправят апел към всеки, който има възможност да дари кръв и да помогне

Обявиха Стоян Колев за общодържавно издирване

Обявиха Стоян Колев за общодържавно издирване

България Преди 11 часа

Прокуратурата е поискала съдът да наложи най-тежката мярка - „задържане под стража“

Обявиха бедствено положение в община Батак

Обявиха бедствено положение в община Батак

България Преди 11 часа

Община Пещера обяви частично бедствено положение в квартал "Луковица".

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Зеленски: Украйна получи ракети „Пейтриът“

Свят Преди 11 часа

Украйна е получила и потвърждение за бъдещи доставки на френската зенитно-ракетна система „Кротал“

Дрон е забелязан във водите на Черно море край Царево

Дрон е забелязан във водите на Черно море край Царево

България Преди 11 часа

Предстои да бъде установено какъв е моделът и произходът на дрона

Готвят нов Закон за потребителския кредит

Готвят нов Закон за потребителския кредит

България Преди 12 часа

В рамките на дискусията бяха обсъдени механизмите за контрол

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

Радостин Василев ще се кандидатира за президент

България Преди 12 часа

След номинацията Радостин Василев заяви, че президентът трябва да бъде „гласът на хората“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любимци от „Игри на волята" разменят временно Арената за кухнята в „Черешката на тортата“

Любопитно Преди 13 часа

Дни преди старта на екстремния риалити формат, петима от най-колоритните участници ще представят кулинарните си възможности пред шеф Манчев – от днес до събота в 20:00 ч. по NOVA

Кола предизвикала падането на камъни в Кресненското дефиле

Кола предизвикала падането на камъни в Кресненското дефиле

България Преди 13 часа

Водачката е отклонила вниманието си от пътя, и е загубила контрол над автомобила